شما در حال مشاهده هستید چگونه یک بیانیه مطبوعاتی موثر بنویسیم (به علاوه نکاتی برای به حداکثر رساندن قرار گرفتن در معرض)

چگونه یک بیانیه مطبوعاتی موثر بنویسیم (به علاوه نکاتی برای به حداکثر رساندن قرار گرفتن در معرض)

 • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 4 دقیقه
 • نویسنده پست:
 • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
 • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

هر چه کسب و کارها بیشتر از آن حمایت کنند رسانه های اجتماعی کانال هایی برای ارتباطات تجاری به موقع، ممکن است فکر کنید که انتشارات مطبوعاتی قدیمی یا قدیمی شده اند. حتی ممکن است از خود بپرسید، “آیا ما دیگر حتی به بیانیه های مطبوعاتی نیاز داریم؟”

پاسخ یک “بله” صریح است.

مصرف‌کنندگان و روزنامه‌نگاران همچنان نسخه های مطبوعاتی به عنوان یکی از قابل اعتمادترین منابع اطلاعات مربوط به برند.

علاوه بر این، توزیع مداوم بیانیه‌های مطبوعاتی در رسانه‌های مناسب به سازمان‌های مراقبت‌های بهداشتی اجازه می‌دهد تا اعتبار خود را نزد روزنامه‌نگاران و بیماران ایجاد کنند.

کسب‌وکارهایی که از رسانه‌های اجتماعی برای تبلیغ بیانیه‌های مطبوعاتی خود استفاده می‌کنند، ترافیک را به چه زمانی و چرا هنوز به انتشارات مطبوعاتی نیاز دارید،

 • چگونه یک بیانیه مطبوعاتی موثر بنویسیم (با بهترین شیوه ها + نکات سئو)،
 • نحوه توزیع، اشتراک‌گذاری و تغییر هدف بیانیه مطبوعاتی خود برای حداکثر قرار گرفتن در معرض 
 • چرا به یک بیانیه مطبوعاتی نیاز دارید

  بیانیه مطبوعاتی ابزاری سریع و آسان برای ایجاد تبلیغات در مورد یک رویداد یا موضوع با ارزش خبری به عینی ترین شکل ممکن است.

  همچنین مقرون‌به‌صرفه‌ترین شکل تبلیغات است — بیانیه‌های مطبوعاتی که با توزیع محلی از طریق HealthcareDive از 279 دلار شروع می شود.

  ملانی ساکس، مدیر محتوا در می گوید: «هدف از توزیع یک بیانیه مطبوعاتی رسمی رسیدن به هزاران نشریه به طور همزمان است تا یک یا چند رسانه موضوع خبرساز شما را انتخاب کنند و در مورد آن بنویسند. موفقیت مراقبت های بهداشتی

  “از آنجایی که به سبک یک مقاله خبری نوشته شده است، انتشارات مطبوعاتی برای روزنامه نگارانی که به دنبال راهی سریع برای چرخش مقاله هستند، برنده آسانی است.”

  مزایای زیادی برای انتشار بیانیه های مطبوعاتی وجود دارد. آنها ابزارهای بسیار مؤثری برای کنترل روایت در طول یک بحران یا رویداد بهداشت عمومی هستند. آنها حدس و گمان را متوقف می کنند، اعتماد ایجاد می کنند و منبع مرکزی اطلاعات دقیق ایجاد می کنند.

  مزایای اضافی نوشتن و توزیع بیانیه‌های خبری با ارزش عبارتند از:

  • تبلیغ رایگان در سایت‌ها و وبلاگ‌های رسانه‌ای مختلف
  • افزایش ترافیک به وب سایت شما
  • رتبه‌های بالاتر در Google News
  • اعتماد و اعتبار شرکت بهبود یافته
  • هویت برند قوی تر.
  • انحصاری تنها از طریق ارتباط رسانه های اجتماعی در دسترس نیست.

  ملانی می‌گوید: «از دیدگاه بازاریابی، محتوای ارزشمندی است که می‌تواند به روش‌های مختلف برای افزایش آگاهی از برند و ایجاد تقاضا برای خدمات یا محصولات مراقبت‌های بهداشتی شما تغییر کاربری داده و به اشتراک گذاشته شود. 

  یادگیری نحوه نوشتن یک بیانیه مطبوعاتی مؤثر، تخصص، اقتدار و قابل اعتماد بودن شما را افزایش می‌دهد، که هر سه معیارهای کیفیت برای Google SERP (صفحات نتایج موتور جستجو) مهم هستند.

  زمانی که به یک بیانیه مطبوعاتی نیاز دارید

  بیانیه مطبوعاتی ابزاری عالی برای استفاده در زمانی است که می‌خواهید چیزی جدید یا ارزشمند را فاش کنید.

  ارزش خبری به این معناست که موضوعی توجه نشریات رسانه ای و مخاطبان هدف شما را به خود جلب می کند. این معمولاً شامل اطلاعات یا رویدادهایی به موقع، مرتبط یا تأثیرگذار است که مستقیماً بر افراد جامعه یا منطقه محلی ما تأثیر می گذارد.

  موضوعات و ایده‌های ارزشمند

  اگر به‌روزرسانی، اعلان یا پیامی دارید، اطمینان از جذابیت کافی برای جذب مخاطبان بسیار مهم است.

  برای شروع، ملانی توصیه می‌کند با بخش بازاریابی یا روابط اجتماعی خود ارتباط برقرار کنید تا در داخل و کانال‌های اجتماعی تبلیغ کنید تا در معرض دید قرار بگیرید.

  بعد، همیشه اطمینان حاصل کنید که قبل از ارسال بیانیه مطبوعاتی، پشتیبانی و تأیید اداری را دریافت کرده اید.

  در اینجا 14 موضوع خبرساز برای برندهای بهداشتی وجود دارد:

  1. محصول جدید (به عنوان مثال، فناوری جدید) یا راه اندازی سرویس
  2. نقاط عطف، ویژه یا تبلیغات
  3. رویدادها و اطلاعیه های خیریه
  4. گشایش‌های بزرگ، مکان‌های جدید، یا توسعه‌ها 
  5. مشارکت‌های جدید
  6. تغییر نام تجاری
  7. کارکنان جدید، ترفیعات، ترفیعات اجرایی، یا فرصت های شغلی
  8. جوایز، تقدیرنامه ها و گواهینامه ها
  9. مدیریت بحران (و پیشگیری)
  10. ارتباط خدمات فعلی به یک مطالعه جدید بهداشتی یا پزشکی
  11. تحقیقات اختصاصی یا یافته های مطالعه مرتبط با کسب و کار شما
  12. رویدادهای جاری مرتبط با کسب و کار شما
  13. چیزی که برای کل خوانندگان نشریه جذاب است
  14. داستان های علاقه مندی انسان (اشک آور)

  هنگامی که موضوعی دارید که ارزش نوشتن در مورد آن را دارد، وقت آن است که بیانیه مطبوعاتی را بنویسید.

  چگونه یک بیانیه مطبوعاتی موثر بنویسیم

  ملانی می‌گوید: «اعلامیه مطبوعاتی یکی از آن قطعات محتوایی با قالب سخت‌گیرانه است. “تنها یک راه درست برای نوشتن بیانیه مطبوعاتی وجود دارد.”

  بیایید از طریق یک الگوی بیانیه مطبوعاتی قدم برداریم، تا شما آماده باشید تا موضوعات خبرساز را تبلیغ کنید، آنها را با موضوعات خبری پرطرفدار مرتبط کنید، آگاهی از برند را افزایش دهید، و ترافیک هدفمند بیشتری را به وب سایت خود هدایت کنید.

  الگوی انتشار مطبوعاتی برای مراقبت های بهداشتی

  در اینجا یک راهنمای گام به گام برای نوشتن بیانیه مطبوعاتی آمده است:

  1. یک عنوان جذاب بنویسید

  توجه مخاطبان خود را با عنوانی جذاب که موضوع را به وضوح بیان می کند، جلب کنید. با افعال کنشی متقاعدکننده، حتی بیشتر متمایز شوید.

  2. بایدها و نبایدها پاراگراف اول

  قبل از شروع هر بیانیه مطبوعاتی، شهر، ایالت و تاریخ را مشخص کنید تا به خواننده کمک کنید تا به موقع بودن و ارتباط آن را تشخیص دهد. این اطلاعات در داخل پرانتز قرار می‌گیرد و بلافاصله پاراگراف اول را دنبال می‌کند، که باید به نقطه مورد نظر باشد و اطلاعیه ارزشمند را ابلاغ کند.

  اولین پاراگراف معمولاً 1-2 جمله است و به چه کسی، چه چیزی، چه زمانی، کجا، چرا و چگونه پاسخ می دهد (پنج “W” و یک “H”). باید به عنوان واقعیت نوشته شود، با تمرکز بر این که چرا برای مخاطب مهم، مفید یا ارزشمند است. اگرچه یک قانون سخت و سریع نیست، اما پاسخ دادن به این سؤالات از قبل به خواننده اجازه می‌دهد تا بیانیه مطبوعاتی شما را به طور کامل درک کند.

  3. کپی بدنه باقی مانده

  پاراگراف دوم در پاراگراف اول بسط می‌یابد، اطلاعات پیش‌زمینه اضافی را ارائه می‌کند، به عنوان پایه‌ای برای بقیه بیانیه مطبوعاتی عمل می‌کند، و شامل هر پنج «W» و یک «H» است که در پاراگراف اول توضیح داده نشده است. .

  پارگراف‌های سوم و چهارم (و فراتر از آن) شامل اطلاعات اضافی و پشتیبانی می‌شوند. پاراگراف سوم قرار دادن بهینه برای نقل قول پزشک، اجرایی یا ذینفعان داخلی است. در صورت لزوم، نکات برجسته را اضافه کنید یا جزئیات را با نقاط گلوله در این پاراگراف ها تجزیه کنید.

  یک خلاصه در پاراگراف پایانی و یک فراخوان برای اقدام واضح (CTA) قرار دهید. CTA باید گام‌های بعدی را که مخاطب باید بردارد یا کجا می‌تواند اطلاعات بیشتری بیابد، مشخص کند.

  4. درباره شرکت شما

  این محتوای «درباره ما» برای شرکت شما است. این بخش باید همیشه شامل اطلاعات تماس شرکت شما باشد، بنابراین رسانه‌ها می‌توانند به سرعت و به راحتی برای هرگونه سؤال بعدی به شرکت شما دسترسی پیدا کنند.

  در حالی که موضوع و الگوی شما آماده است، از بهترین شیوه های زیر به عنوان چک لیست برای ویرایش و تنظیم دقیق بیانیه مطبوعاتی خود استفاده کنید.

  15 بهترین شیوه های بیانیه مطبوعاتی

  1. از سربرگ شرکت/بیمارستان/سازمان بهداشت و درمان خود استفاده کنید.
  2. یک عنوان جذاب اما مختصر بنویسید. دویست و هشتاد کاراکتر باید حد بالایی شما باشد. با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید نتایج جستجوی Google فقط 55 تا 70 نویسه اول را نشان می دهد.
  3. نام شرکت/بیمارستان/سازمان خود را در عنوان وارد کنید.
  4. پنج “W” و یک “H” را در 1-2 پاراگراف اول ادغام کنید.
  5. دیدگاهی را انتخاب کنید که برای مخاطب هدف شما (مانند خوانندگان، روزنامه نگاران) مهم باشد.
  6. اول شخص بنویسید.
  7. از فاصله دوگانه استفاده کنید.
  8. کلمات کلیدی و کلیدواژه های پشتیبانی را اضافه کنید.
  9. نقاط گلوله را به 1 تا 3 جمله مختصر نگاه دارید.
  10. جملات ساده و کوتاه و پاراگراف های کوتاه بنویسید.
  11. از اصطلاحات تخصصی بازاریابی یا صنعت استفاده نکنید.
  12. تحقیقات ارزشمند یا اطلاعات پیشینه را لحاظ کنید.
  13. تصاویر، عکس‌ها، ویدیوها، یا پیوندهای مرتبط با محتوای پشتیبانی را شامل شود. به یاد داشته باشید که پیوندها را به متن مرتبط مرتبط کنید (به عنوان مثال، از پیوندهای مبهم مانند «اینجا را کلیک کنید» اجتناب کنید) و آنها را به 1 تا 3 در هر بیانیه مطبوعاتی محدود کنید.
  14. بررسی املا و دستور زبان.
  15. همیشه با اطلاعات تماس خاتمه دهید.

  6 بهترین روش SEO برای بیانیه های مطبوعاتی

  1. انجام تحقیقات رقابتی نسخه های مطبوعاتی رقبا را مرور و تقلید کنید. کلمات کلیدی یکسان (یا مشابه) را تجزیه و تحلیل و هدف قرار دهید.

  2. شامل کلمات کلیدی کلمات کلیدی مرتبط را جستجو کنید و آنها را در عنوان، مقدمه و در سراسر محتوای بیانیه مطبوعاتی خود بگنجانید. کلمات کلیدی برای یافتن بیانیه مطبوعاتی شما توسط کاربران و موتورهای جستجو ضروری هستند.

  3. اولین نمونه از کلمات کلیدی SEO را پررنگ و هایپرلینک کنید. این به افزایش رتبه بندی SEO ارگانیک شما و افزایش کلیک بر روی محتوای مرتبط کمک می کند.

  4. محتوای مرتبط را در 250 کلمه اول وارد کنید. قرار دادن مرتبط‌ترین محتوا در ابتدا به الگوریتم‌های موتور جستجو کمک می‌کند تا بیانیه مطبوعاتی شما را درک کنند و انسان‌ها پیام شما را درک کرده و با آن درگیر شوند.

  5. بهینه سازی استفاده از پیوند. یک بیانیه مطبوعاتی از نظر گوگل همان لینک پولی است. گنجاندن انواع خاصی از لینک ها در بیانیه های مطبوعاتی هرزنامه محسوب می شود. در اینجا چند نکته وجود دارد که باید در نظر داشته باشید:

  a. یک پیوند ناوبری که به وب سایت شما اشاره می کند در بیانیه مطبوعاتی خود قرار دهید.

  ب. پیوندهای تراکنشی را درج نکنید. در عوض، از ویژگی‌های واضحی مانند rel=”nofollow” یا rel=”sponsed” برای هشدار به موتورهای جستجو استفاده کنید که برای پشتیبانی از SEO استفاده نمی‌شوند.

  6. عناصر بصری را بهینه کنید. کلمات کلیدی را در نام فایل‌ها، زیرنویس‌ها و متن جایگزین قرار دهید تا به Google کمک کنید تا بفهمد تصویر شما چیست، چگونه با محتوای انتشار مطبوعاتی شما ارتباط دارد و چرا اهمیت دارد.

  چگونه به درستی بیانیه مطبوعاتی خود را منتشر و توزیع کنیم

  در اینجا سه ​​نکته برای توزیع، اشتراک‌گذاری، و تغییر کاربری بیانیه مطبوعاتی شما برای حداکثر نمایش وجود دارد: 

  1. یک سرویس توزیع مطبوعاتی را انتخاب کنید.

  انتخاب سرویس توزیع مناسب برای به حداکثر رساندن در معرض دید شما، به ویژه محتوای خاص صنعت، ضروری است. در اینجا چند نکته وجود دارد که هنگام خرید در اطراف باید در نظر بگیرید. شرکت توزیع باید شامل:

  باشد

   • کانال‌های خاص صنعت (به عنوان مثال، صنعت مراقبت‌های بهداشتی و انتشارات)
   • قیمت مناسب با بودجه
   • قابلیت های گزارش دهی
   • لیستی از رسانه‌ها (به عنوان مثال، وب‌سایت‌های خبری، جمع‌آوری‌کننده‌ها، رسانه‌ها، سیستم‌های محتوای خبری، و همه سایت‌های خبری اصلی)
   • مخاطبان مورد نظر/هدف شما
   • ویژگی های اضافی (به عنوان مثال، محتوای قابل تنظیم، تعاملی و امکان افزودن چند رسانه ای به بیانیه مطبوعاتی خود)
   • پشتیبانی مشتری (مثلاً پشتیبانی فنی، تصحیح، یا ویرایشی)
   • گزارش‌دهی (مثلاً اطلاعات، داده‌ها و معیارهای قابل اجرا)
   • جستجو و قابلیت مشاهده سئو
   • یک پلتفرم امن و آسان برای استفاده

  2. اعلامیه های مطبوعاتی منتشر شده را در وب سایت خود پست کنید.

  هنگامی که بیانیه مطبوعاتی خود را به شرکت توزیع انتخابی خود ارسال کردید، خلاصه‌ای را در وب‌سایت خود ارسال کنید، چه در بخش اخبار یا رسانه در سایت خود. این امر از تلاش‌های سئو پشتیبانی می‌کند، ترافیک بیشتری را به وب‌سایت شما هدایت می‌کند، اعتبار دامنه را بهبود می‌بخشد، و شناخت برند را افزایش می‌دهد.

  3. بیانیه های مطبوعاتی منتشر شده را از طریق رسانه های اجتماعی و ایمیل به اشتراک بگذارید.

  اگر دنبال‌کنندگان رسانه‌های اجتماعی شما بیانیه مطبوعاتی شما را مرتبط و ارزشمند بدانند، احتمالاً آن را با دوستان خود به اشتراک خواهند گذاشت و تأثیر مثبت و قابل توجهی بر ترافیک وب‌سایت خواهد داشت. به همین ترتیب، به اشتراک گذاشتن بیانیه مطبوعاتی خود با لیست بیماران، همکاران و سایر اعضای جامعه از طریق ایمیل، بیمارستان یا سازمان شما را در ذهن نگه می دارد و آنها را در مورد رویدادها و موضوعات با ارزش خبری آموزش می دهد. این استراتژی منجر به ارسال ایمیل به دوستان و خانواده و هدایت ترافیک جدید به وب سایت شما می شود.

  نکاتی در مورد نحوه استفاده مجدد و اشتراک گذاری بیانیه مطبوعاتی خود

  در حالی که همیشه این گزینه وجود دارد که خودتان رویدادها و موضوعات با ارزش خبری خود را بنویسید و توزیع کنید، استفاده از یک شرکت روابط عمومی – به خصوص اگر با بحرانی روبرو هستید یا می خواهید پوشش پایداری داشته باشید – می تواند به حداکثر رساندن مواجهه شما کمک کند. با این حال، توجه به این نکته مهم است که تعداد کمی به صورت یکبار کار می کنند و بیشتر آنها به نگهدارنده نیاز دارند.

  من فکر می‌کنم برای برندهای بهداشتی نیز ضروری است که به یاد داشته باشند که اعضای مطبوعات دوستان شما نیستند – و خود را تبلیغ‌کننده شما نمی‌دانند. آنها لزوماً به تجارت شما اهمیت نمی دهند. با این حال، آنها به اشتراک گذاری داستان های خبرساز اهمیت زیادی می دهند. با انتشار موضوعات احساسی و به موقع که روزنامه نگاران نمی توانند از آنها چشم پوشی کنند، امکان اشتراک گذاری بیانیه مطبوعاتی خود را به حداکثر برسانید.

  اگر در این زمینه به کمک نیاز دارید، فقط از ما یک معرفی بخواهید.

  اکنون که می‌دانید چگونه یک بیانیه مطبوعاتی مؤثر بنویسید، بیایید در مورد نحوه تغییر هدف و به اشتراک گذاری مؤثر آن صحبت کنیم.

  • شخصاً با انتشارات مورد علاقه خود تماس بگیرید.
   در حالی که روزنامه نگاران ممکن است بیانیه مطبوعاتی شما را در روز توزیع ببینند، همیشه بهترین کار این است که قبل از موعد به نشریات و روزنامه نگاران مورد علاقه خود ایمیل بزنید. بیمارستان ها و سایر نهادهای بزرگتر اغلب در طول زمان با خبرنگاران ارتباط برقرار می کنند. به آن‌ها گوشزد کنید تا فرصت درخواست اطلاعات بیشتر و برنامه‌ریزی پوشش اضافی در مورد اعلامیه شما را داشته باشند—در غیر این صورت، شما این خطر را دارید که متوجه آن نشوند.
  • همه پوشش مثبت رسانه ای را به اشتراک بگذارید.
   همراه با به اشتراک گذاشتن بیانیه مطبوعاتی واقعی خود، با به اشتراک گذاشتن هرگونه پوشش مثبت رسانه ای از طریق کانال های رسانه های اجتماعی و به روز رسانی های ایمیل، هیجان را حفظ کنید.
  • یک پست وبلاگی در مورد بیانیه مطبوعاتی خود بنویسید.
   پس از اینکه بیانیه مطبوعاتی شما توزیع شد، می توانید آن را در وبلاگ خود قرار دهید این به شما امکان می‌دهد تا یک ایمیل بعدی را به لیست بیماران خود ارسال کنید و پیوندهایی به پوشش رسانه‌ای مهم درج کنید.

   از آنجایی که شما محدود به تعداد کلمات خاصی در وبلاگ خود نیستید، این نیز یک فرصت عالی است برای گسترش نقاط خاص یا هدایت بازدیدکنندگان سایت خود به سایر صفحات وب برای اطلاعات بیشتر.

  وبلاگ نویسی در مورد موضوع انتشار مطبوعاتی شما همچنین از SEO پشتیبانی می کند، ترافیک بیشتری را به وب سایت شما هدایت می کند، اعتبار دامنه را بهبود می بخشد و شناخت برند را افزایش می دهد.

  با توزیع مداوم بیانیه‌های خبری ارزشمند در نشریات خاص صنعت و رسانه‌های خبری اصلی، اعتبار و رهبری فکری برند خود را افزایش دهید. سپس از کانال‌های دیجیتال (مانند رسانه‌های اجتماعی، وب‌سایت و ایمیل) برای ارتقای نام تجاری و پیام‌های خود استفاده کنید.

  اگر برای یادگیری نحوه نوشتن یک بیانیه مطبوعاتی مؤثر یا انتخاب یک شرکت توزیع کننده بیانیه مطبوعاتی به کمک نیاز دارید، فقط از ما ارجاع بخواهید.

  دیدگاهتان را بنویسید