شما در حال مشاهده هستید کشتن گربه ها به موش ها می انجامد: چگونه مراقبت های بهداشتی می تواند از عواقب ناخواسته جلوگیری کند [پادکست]

کشتن گربه ها به موش ها می انجامد: چگونه مراقبت های بهداشتی می تواند از عواقب ناخواسته جلوگیری کند [پادکست]

 • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 1 دقیقه
 • نویسنده پست:
 • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
 • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

Killing Cats Leads to Rats cover of book اخیراً فرصتی برای دیدن ریچارد فرانزی داشتم. نویسنده کشتن گربه ها به موش ها منجر می شود، درباره کتاب خود صحبت می کند. اساساً موضوع پیامدهای ناخواسته تصمیمات ما است. و از نظر مراقبت های بهداشتی، عواقب ناخواسته ای در همه جا وجود دارد.

از مصاحبه پادکست ما در زیر می‌توانید استراتژی‌هایی را برای جلوگیری از عواقب ناخواسته در سازمان‌های مراقبت‌های بهداشتی بیاموزید، یا برای اطلاعات بینش من به خواندن ادامه دهید.

و می‌توانید این کتاب فوق‌العاده منحصر به فرد را در آمازون در اینجا پیدا کنید.

کشتن گربه‌ها به موش‌ها منجر می‌شود: مقدمه

در بخش‌های بعدی به چگونگی ارتباط این کتاب با مراقبت‌های بهداشتی خواهیم پرداخت. ابتدا، می‌خواستم موضوعی را لمس کنم که احتمالاً شما را متقاعد کرد که این مقاله را در وهله اول بخوانید: آن عنوان قاتل.

کشتن گربه‌ها منجر به موش‌ها می‌شود از پیامدهای ناخواسته تصمیم‌هایی ناشی می‌شود که به طاعون سیاه در دهه 1300 منجر شد، که در دهه 1300 باعث مرگ 17 میلیون نفر شد. متأسفانه، مشکل طاعون به دلیل عواقب ناخواسته تصمیم برای کشتن گربه ها، که گمان می رفت باعث گسترش بیماری می شود، تشدید شد. البته، گربه‌ها دشمنان طبیعی موش‌هایی هستند که اکنون می‌توانستند آزادانه پرسه بزنند – و کک‌هایشان منبع واقعی این بیماری کشنده بود.

در واقع، فرانزی می‌گوید ما می‌توانیم طاعون را به برخی از عواقب ناخواسته یک تصمیم خیلی زودتر ردیابی کنیم. صد سال قبل، پاپ با فرمان خود مبنی بر اینکه گربه سیاه «رگ شیطان روی زمین» است، ترسی از گربه ایجاد کرد. این موضوع باعث تعصب علیه گربه های سیاه و گربه ها به طور کلی شد که منجر به تصمیمی 100 سال بعد شد که تعداد مرگ و میر را چند برابر کرد.

پیامدهای ناخواسته در مراقبت های بهداشتی

فرانزی می‌گوید که اصطلاح «پیامدهای ناخواسته» از دکتر رابرت کی مرتون، معروف به پدر جامعه‌شناسی مدرن، که از دهه 1920 تا اوایل دهه 2000 زندگی می‌کرد، می‌آید. او مقاله ای را در سال 1936 درباره پیامدهای ناخواسته ناشی از سیستم های اجتماعی در مقیاس بزرگ منتشر کرد.

فرانزی می‌گوید، “هنگامی که تحقیقات او را می‌خواندم، به این فکر کردم که “بیمارستان‌ها چه هستند اگر نسخه کوچک‌تری از یک جامعه نباشیم؟” —در مراقبت های بهداشتی به عنوان بیماران و همچنین پزشکان و پرستارانی که به بیماران خدمات می دهند، شناخته می شود.

فرانزی می‌گوید، کار مارتن مستقیماً برای سازمان‌های مراقبت‌های بهداشتی، بیمارستان‌ها و ارائه‌دهندگان خدمات قابل اجرا است و من موافقم. برای مثال…

و از تجربه خودم در بازاریابی…

 • یکی از مشتریان ما تقریباً بازاریابی دیجیتال را به دلیل هزینه کاهش داد، تا اینکه به تیم نشان دادیم که 55٪ از بیماران جدید آنها از بازاریابی دیجیتال می‌آیند.
 • اغلب سازمان‌هایی که از رابط‌های پزشک برای ایجاد ارجاع استفاده می‌کنند، سعی می‌کنند با دادن وظیفه مضاعف در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنند. به این رابطان پزشک وظایف بازاریابی داده می شود و در نهایت در یک میز محصور می شوند، بدون اینکه اصلاً مفید باشند.

5 علت عواقب ناخواسته

مارتن در تحقیقات خود 5 حالت را تعیین کرد که در فرآیند تصمیم گیری وجود دارد که می تواند منجر به عواقب ناخواسته شود.

 1. جهل
 2. خطا
 3. علاقه فوری
 4. مقادیر اساسی
 5. پیشگویی خودشکوفایی

، فرانزی خاطرنشان می‌کند که ناآگاهی یکی از دلایل رایج عواقب ناخواسته در مراقبت‌های بهداشتی است. اشتباهات در مراقبت های بهداشتی اغلب لزوماً از تصمیماتی که رهبران یک بیمارستان یا سازمان می گیرند ناشی نمی شود. در عوض، پزشکان، پرستاران یا کارکنان ممکن است اقدامات هدفمندی را برای دستیابی به نتایج مطلوبی که رهبران بیان کرده اند انجام دهند. متأسفانه، آنها در مورد کاری که باید انجام دهند آمادگی یا آگاهی ندارند – و عواقب ناخواسته می تواند برای بیماران کاملاً مشکل ساز باشد.

علاقه فوری بیشتر با رهبرانی که فرانزی با آنها صحبت می کند طنین انداز می شود. زمانی نمایان می‌شود که تمرکز زیادی روی زیرمجموعه‌ای از کل مسئله داشته باشیم، و سعی کنیم فقط یک جنبه از یک مسئله بسیار پیچیده‌تر را کنترل کنیم (که به راه‌حل پیچیده‌تری نیاز دارد).

و زمانی که حقایق اشتباه ارائه می شود یا زمانی که افراد تصمیمات را به اشتباه تحلیل می کنند و تصمیمات اشتباهی می گیرند، خطا ظاهر می شود. به عنوان مثال، ممکن است افراد به دلیل ترس از عوارض جانبی مانند اوتیسم، که به اشتباه سلامت فرزندشان را مختل می کند (و یک مشکل مارپیچ احتمالی برای جامعه) فرزندان خود را واکسینه نکنند.

فرایند 6 مرحله ای برای کنترل و کاهش پیامدهای ناخواسته

در نهایت، فرانزی روند خود را برای کنترل عواقب ناخواسته، بر اساس مخفف “امن”، که می توانید در کتاب او بیشتر بخوانید، ارائه می دهد.

 • S – روند تصمیم‌گیری را کند کنید. اغلب در گرمای لحظه‌ای، ما عمدتاً بر اساس تجربه گذشته خود تصمیم می‌گیریم. بسیاری از اوقات به شدت با احساسات مرتبط با آن تجربه رنگ آمیزی می شود. مهم است که یک قدم به عقب برگردید، سعی کنید هر گونه احساس مرتبط با یک تصمیم را حذف کنید، و حقایق را بررسی کنید.
 • E – دانش خود را گسترش دهید. جدیدترین تحقیقات را بدانید و به اطلاعاتی که در دسترس شماست دسترسی داشته باشید.
 • C – نتایج مورد نظر را روشن کنید. با در نظر گرفتن پایان کار شروع کنید. این بسیار مهم است، به ویژه برای رهبران سازمان‌های بهداشت و درمان که استراتژی را به پیاده‌سازی تبدیل می‌کنند، که وقت خود را با افرادی بگذرانند که قدرت عمل به تصمیم‌ها را دارند.
 • U – تیم را متحد کنید. اجرای یک تصمیم استراتژیک را مدیریت نکنید. یک فرهنگ مشارکتی ایجاد کنید که در آن افراد بتوانند با هم کار کنند. تفویض مسئولیت.
 • R – کنترل را حفظ کنید. هر وقت تصمیم جدیدی می‌گیرید، بهتر است آن را با شبیه‌سازی آزمایش/کنترل کنید. هرچه زودتر بتوانید عواقب ناخواسته را تنظیم کنید، در درازمدت نگران آسیب کمتری خواهید بود.
 • E – اطمینان حاصل کنید که تمرکز خود را حفظ می‌کنید. وقتی تصمیم جدیدی را ارائه می‌کنید، رفتار پزشکان یا کارکنان تغییر می‌کند. بسیاری از اوقات، افراد می خواهند به رفتار قبلی خود برگردند. مهم است که به آنها یادآوری کنیم که چرا رفتار یا استراتژی خود را تغییر می دهیم و به آن هدف کلی وفادار بمانیم.

افکار نهایی فرانزی برای خوانندگان و شنوندگان ما این است که بدانند، “پیامدهای ناخواسته ای برای همه چیز وجود دارد. هنگامی که شما در حال برنامه ریزی یک تصمیم استراتژیک و اجرای آن هستید، فقط از افراد درگیر بپرسید، “چه چیزی آیا احمقانه ترین چیزی است که می تواند اتفاق بیفتد که ما از این تصمیم انتظار نداریم یا قصد انجام آن را نداریم؟’ و هر چه بیشتر در برابر ایده ها بازیگوش و بازتر باشید، طوفان فکری بیشتری اتفاق می افتد.

“درمورد عواقب ناخواسته تصمیمات خود باز باشید و به دنبال افرادی باشید که به شما می گویند چه چیزی ممکن است باشد. گاهی اوقات در تیمی که ساخته اید، آنها ایده هایی از چیزهایی دارند که ممکن است اتفاق بیفتد و اگر شما به آنها فرصتی برای بیان آن بدهید، می توانید نحوه برخورد با آن را بیابید.”

دوباره، می‌توانید کتاب فرانزی را پیدا کنید کشتن گربه‌ها منجر به موش‌ها می‌شود، در آمازون یا برای اطلاعات بیشتر از وب سایت او دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید