شما در حال مشاهده هستید گل‌ها و یخ آبی: از بیمار راضی تا همیشه طرفدار راوینگ

گل‌ها و یخ آبی: از بیمار راضی تا همیشه طرفدار راوینگ

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 1 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

Beautiful flowers with a thank you cardیکی از دوستان نزدیک من شخصیتی را به اشتراک گذاشته است داستانی که ارزش بازگو کردن را دارد. این یک تجربه بیمار در دنیای واقعی را نشان می‌دهد که معیار رضایت را از وضعیت “به سادگی راضی” به “هوادار هیجان‌انگیز” منتقل کرد.

اگرچه این داستان از حرفه دندانپزشکی می آید، مفهوم اصلی به راحتی به سایر تخصص های مراقبت های بهداشتی منتقل می شود. در نظر بگیرید که چگونه می توانید این مفهوم را در تمرین خود به کار ببرید. هزینه سرمایه گذاری شده اندک خواهد بود، اما بازپرداخت رضایت بیمار بسیار زیاد است.

ابتدا، کمی پیشینه به تنظیم صحنه کمک می کند.

در بسیاری از حرفه‌ها، برخی از بیماران از رفتن به پزشک می‌ترسند… حتی زمانی که از ارائه‌دهنده، کارکنان و مطب خوششان می‌آید. ارائه دهندگان مراقبت های دندانی، به عنوان یک مثال خوب، به خوبی می دانند که احساسات بیمار می تواند از استرس ساده یا یک دلهره خفیف تا یک اضطراب آشکار و ترس شدید متغیر باشد.

بیشتر اقدامات دندانپزشکی دردناک نیستند، اما اضطراب یک نگرانی رایج است. دندانپزشکان، جراحان دهان و متخصصین دندان اغلب در بازاریابی و تبلیغات خود و نحوه تعامل با بیماران در مطب به این موضوع می پردازند. این تلاش‌های اولیه می‌تواند با موفقیت نگرانی‌های بیمار را کاهش دهد، یک رابطه قابل اعتماد ایجاد کند و منجر به پذیرش پرونده شود.

در مورد دوستم هم همینطور بود. یک بیمار دندانپزشکی راضی هنگامی که اخیراً تصمیم به انجام جراحی ایمپلنت دندان گرفت، به یک جراح فک و صورت و متخصص پروتز که می‌دانست و به آن اعتماد داشت روی آورد. با این حال، چشم انداز جراحی دهان شامل درجاتی از نگرانی قبل از عمل است. و به دنبال این روش، درجاتی از ناراحتی وجود دارد.

روز بعد…

بسیاری از بیماران می گویند که ایمپلنت های دندانی آنقدر که می ترسیدند «بد» نیستند. با این وجود، کمی ناراحتی وجود داشت و دوستم تصمیم گرفت در خانه بهبود یابد.

روز بعد از عمل، پزشکان یک دسته گل، چند بسته یخ قابل استفاده مجدد و یک کارت تبریک دست نوشته برای دوستم در خانه اش فرستادند.

روزی که او احساس ناراحتی می‌کرد (در واقع، ناخوشایند بود)، این حرکت متفکرانه و غیرمنتظره بسیار مورد استقبال قرار گرفت. او احساس می کرد که پزشکان اهمیت می دهند. گلها – یک تماس عاطفی – روحیه او را تقویت کردند. و کیسه های یخ – یک لمس عملی – مورد استقبال و موثر واقع شدند.

دوست من قبل از جراحی بیمار راضی بود. اما هدایای متفکرانه و به موقع «روز بعد» «بالاتر و فراتر» بود. رضایت به وضعیت «هیجان‌باز» افزایش یافت.

این داستان تجربه بیمار نشان می‌دهد که خدمات به مشتریان مراقبت‌های بهداشتی با رزرو یا انجام عمل به پایان نمی‌رسد. هم بیمار و هم پزشک اذعان می‌کنند که این برای کمک به یک فرد است، نه «فروش یک روش».

ice packآیا گل‌ها، کیسه‌های یخ و کارت به بیمار انگیزه می‌دهند که «ایمپلنت‌های بیشتری بخرد؟» خوب، احتمالاً نه – اما این موضوع نیست. حرکت غیرمنتظره گل و کارت، گسترش رابطه پزشک و بیمار بود. و رابطه مثبت بین بیمار و عمل را تقویت کرد. علاوه بر این، این فرد به یک قهرمان وفادار و قدرتمند این تمرین تبدیل خواهد شد.

او به سرعت، آسان و مکرر این تمرین را با اشتیاق توصیه می کند. و در این مورد، بیمار ممکن است منبعی برای یک گواهی شخصی شود. (من تنها کسی نیستم که داستان او را شنیده ام.)

در اینجا دلیل مؤثر بودن این ایده است. اول اینکه غیر منتظره بود. یک سورپرایز مثبت مقداری از لذت و قدردانی را به همراه دارد. و در سطحی دیگر، همچنین می‌گوید که کار حرفه‌ای به بیماران خود به‌عنوان فردی اهمیت می‌دهد و نه صرفاً تکمیل کار، روش یا خرده‌فروشی یک روز دیگر.

این عمل نشان داد که آنها رابطه مستمری با بیمار داشتند و نگرانی واقعی برای آنها داشتند.

برای مطالعه مرتبط، به:

مراجعه کنید

کتی گاگرن

دیدگاهتان را بنویسید