⌚️ چگونه به بیماران مسن خود کمک کنیم تا با فناوری مراقبت های بهداشتی سازگار شوند

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 5 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

tech-savvy-seniors.jpg

آنها ممکن است فیس بوک را در تعداد فزاینده ای فتح کنند، اما بسیاری از سالمندان به استفاده از فناوری برای مدیریت مراقبت های پزشکی خود عادت ندارند. این بدان معنا نیست که آنها به فناوری مراقبت از سالمندان بی علاقه هستند. همانطور که قبلاً اشاره کردیم، درصد قابل توجهی از سالمندان مایلند از خانه به خدمات مراقبت های بهداشتی دسترسی داشته باشند.

بازار نیز متوجه شده است. بر اساس مراقبت های درمانی مدرن: «شرکت‌های فناوری تلاش می‌کنند تا تقاضا را برآورده کنند. بازدیدهای مجازی، ملاقات با پزشک یا ارائه‌دهنده از طریق ابزارهای دیجیتالی، به طور فزاینده‌ای محبوب می‌شوند، به‌ویژه استارت‌آپ‌های بازدیدهای ویدیویی شاهد رشد قوی هستند».

4 نکته برای همراهی سالمندان با فناوری

به دنبال کنفرانس Aging 2.0 2016 در سانفرانسیسکو، MobiHealthNews گزارش داد که بسیاری از گفتگوها بر روی “… نوآوری‌های سلامت دیجیتال که بسیاری از گروه‌های مصرف‌کننده دیگر را تحت تأثیر قرار داده‌اند – از افزایش استقلال سالمندانی که در خانه زندگی می‌کنند تا ابزارهای حمایتی مورد نیاز مراقبین آنها و راه‌حل‌های نظارت از راه دور که منجر به بازدید مؤثرتر از پزشک و کاهش پذیرش در بیمارستان می‌شود.»

با توجه به علاقه روزافزون سالمندان و همچنین رشد در بازار فناوری تعامل با بیمار، چه کاری می توانید انجام دهید تا به سالمندان کمک کنید با استفاده از ابزارهای دیجیتال احساس راحتی بیشتری کنند؟

1. برای ارائه آموزش فناوری مراقبت سالمندان با سازمان های خارجی شریک شوید.

موسسه غیرانتفاعی Oasis، برای مثال، برنامه اتصال در 23 منطقه مترو. نیویورک تایمز اشاره می‌کند که کلاس‌های کوچک برای کمک به افراد مسن برای غلبه بر اضطراب رایانه طراحی شده‌اند، و ارائه می‌کند: «…تکرار زیاد و دست در تمرین کتاب‌های کار برای سالمندان طراحی شده‌اند – فونت‌های بزرگ، چندین تصویر.

با مشارکت با این نوع سازمان‌ها برای ارائه دوره‌های آموزشی فناوری مرتبط با مراقبت‌های بهداشتی برای سالمندان، می‌توانید به افزایش استفاده کمک کنید. این مقاله خاطرنشان می‌کند که مقایسه دانش‌آموزان Connection با یک گروه کنترل «… نشان داد که پس از اتمام دوره‌های مقدماتی، افراد مسن‌تر به طور قابل‌توجهی نسبت به رایانه و اینترنت راحت‌تر و آگاه‌تر بودند و احتمالاً از آنها استفاده می‌کردند».

2. مطمئن شوید که ابزارها ارزش ارائه می دهند.

جانا ریمز از موسسه جهانی مک‌کینزی با اذعان به اینکه مراقبت‌های بهداشتی با افزایش سن بیبی بومرز “تغییر مصرف” را شاهد بوده است، هشدار می‌دهد که سازمان‌هایی که فناوری سلامت را برای سالمندان توسعه می‌دهند، باید آن را “با این ایده که واقعاً از آن استفاده خواهند کرد” طراحی کنند.


“وقتی با درک چالش‌برانگیزترین مشتری طراحی می‌کنید، … در نهایت راه‌حل‌های بهتری برای کل دوره سنی خواهید داشت.”

— AARP_Red.png


چه یک جامعه آنلاین باشد، چه یک سیستم نظارت از راه دور یا یک برنامه، فناوری باید به راحتی قابل استفاده باشد و مزایای ملموسی را ارائه دهد. استفاده از ابزارهای پوشیدنی و فناوری خانه هوشمند، برای مثال، شرکت فناوری مراقبت از سالمندان Reemo داده‌ها را جمع‌آوری کرده و در یک داشبورد ساده ارائه می‌کند. این یک راه حل ایده آل برای سالمندانی است که می خواهند در جای خود پیر شوند. خانواده یا ارائه دهندگان مراقبت از بیمار آرامش خاطر دارند در حالی که بیمار سالمند می تواند پیش بینی آب و هوا، فعالیت های موجود در جامعه، عناوین اخبار و مراحل، ضربان قلب یا الگوهای خواب – همه را در یک مکان ببیند.

بنیانگذار و مدیر عامل Reemo Al Baker گفت: “اگر می توانید یک یا دو مزیت خاص و بسیار مفید برای سالمندان دریافت کنید، این یک دلیل کامل [برای آنها] برای یادگیری یک پارادایم کاملا جدید است.”

3. از تقسیم بندی روانشناختی استفاده کنید تا آن دسته از سالمندانی را که به احتمال زیاد از سالمندان استفاده می کنند شناسایی کنید. فناوری مراقبت.

با طبقه‌بندی بیماران به بخش‌هایی بر اساس احساسی که دارند، به چه کسی اعتماد دارند، و اقداماتی که در مورد سلامت و تندرستی انجام می‌دهند، می‌توانید ابتدا روی بیمارانی تمرکز کنید که بیشترین انگیزه را برای یادگیری فناوری مدرن دارند. tech-savvy-self-achievers.jpgزیست رایان Solutions پنج بخش روانشناختی متمایز را بر اساس نگرش ها، انگیزه ها و رویکردهای مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی به سلامت و تندرستی شناسایی کرده است. برای مثال، بخش Self Achiever بیشتر از بخش Willful Endurer دارای یک دستگاه تلفن هوشمند یا تبلت است و بیشتر از سایر بخش‌ها از ردیاب فعالیت پوشیدنی استفاده می‌کند.


4. ارتباطات را با نیازها و انتظارات بیمار تطبیق دهید.

بخش‌بندی روان‌شناختی همچنین به بیمارستان‌ها کمک می‌کند تا نوع پیام‌ها و کانال‌های ارتباطی را که به احتمال زیاد باعث ایجاد انگیزه رفتار می‌شوند، درک کنند.

با استفاده از مدل تقسیم بندی روانشناختی راه حل های اختصاصی زیست رایان، زیست رایان درگیری خودکار بیمار پلتفرم به ارائه‌دهندگان خدمات بهداشتی کمک می‌کند تا ارتباطات مرتبط و به‌موقع – با مکانیسم‌های پاسخ آسان – برای یادآوری دارو یا سلامتی، بیماری‌های مزمن یا مدیریت ترخیص و غیره ارسال کنند. بسته به ترجیحات و نیازهای هر بیمار، پیام ها را می توان از طریق تلفن با پاسخ صوتی تعاملی (IVR)، ایمیل یا متن ارسال کرد. به عنوان مثال، اگر بیمار از اختلال بینایی رنج می برد، تلفن گویا ممکن است بهترین سطح پاسخ را ایجاد کند.


5segments.png

بخش‌های روانشناختی


زیست رایان توسط یکی از بزرگترین سیستم های بیمارستانی غیرانتفاعی در ایالات متحده برای کاهش پذیرش مجدد مربوط به نارسایی احتقانی قلب (CHF) به کار گرفته شده است. پس از شش ماه درگیر کردن بیماران CHF با پیام‌های سفارشی‌شده روان‌شناختی که به صورت دیجیتالی ارسال می‌شوند، پذیرش مجدد بیش از 90 درصد کاهش یافته است. سیستم بیمارستان بیماران را برای سنجش میزان پذیرش این ارتباطات دیجیتال مورد بررسی قرار داد و 94 درصد از بیماران ایمیل ها، متن ها و پیام های تلفن گویا را دوست داشتند و آنها را بسیار مفید می دانستند. با توجه به اینکه اکثر بیماران CHF بالای 65 سال سن داشتند، این واقعیت را تقویت می کند که سالمندان می توانند از فناوری استقبال کنند.

صرف نظر از نوع فناوری، سازمان‌ها همچنین باید به خاطر داشته باشند که احتمالاً دو مشتری دارند: بیمار ارشد و فرزند بزرگسال آن بیمار. جودی هولتزمن، معاون ارشد نوآوری بازار در AARP، می‌گوید: «یک معامله ممکن است مالی باشد – من برای آن هزینه خواهم کرد. اما این یک معامله با مادرم نیست که فقط اجازه بدهم کسی به خانه او بیاید و فناوری جدید را وارد کند.»

dotted-line.png

او تاکید می کند، “این پیامی است که AARP در چندین سال گذشته بسیار سخت کار کرده است … اعتقاد ما به این است که وقتی با درک چالش برانگیزترین مشتری طراحی می کنید، … در نهایت راه حل های بهتری برای این مشتری خواهید داشت. تمام تداوم سنی.” آیا بینش مورد نیاز خود را دارید؟ PB_favicon.ico

New Call-to-action

دیدگاهتان را بنویسید