⌚️ 3 ابزار فنی که می تواند به سالمندان کمک کند تا متناسب تر شوند

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 4 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

fitness-apple-watch.gif

با افزایش جمعیت سالمندان، شرکت‌ها با ابزارهای فناوری نوآورانه برای کمک به افراد مسن با نگرانی‌های روزمره خود پاسخ داده‌اند. اینها از وب‌کم‌های خانه هوشمند و حسگرهایی هستند که به سالمندان اجازه می‌دهند در جای خود پیر شوند و به اعضای خانواده آرامش خاطر ارائه می‌کنند تا خدماتی که تماس‌های تلفنی کلاهبردارانی را که ممکن است از سالمندان استفاده مالی کنند، مسدود می‌کنند.


«بیماران در مطب پزشک زندگی نمی‌کنند —
آنها باید مراقبت‌های خود را در خانه مدیریت کنند.»


پس از جشن گرفتن ماه سالمندان آمریکایی، که به روز ملی سلامت و تناسب اندام سالمندان در 31 مه ختم شد، فکر کردیم که نگاهی به ابزارهای فناوری برای سالمندان که می تواند به آنها در بهبود سلامت و بهبود آنها کمک کند. تناسب اندام.

گزینه‌های فناوری مراقبت از سالمندان برای بیماران و ارائه‌دهندگان خدمات

1. ردیاب های تناسب اندام

وقتی به فناوری تناسب اندام فکر می کنید، اولین ابزاری که به ذهنتان خطور می کند احتمالاً FitBit یا سایر دستگاه های ردیابی فعالیت است — و در واقع، اولین ابزار در لیست ما است. این دستگاه ها چند سالی است که وجود دارند. بزرگسالان جوان‌تر و متمرکز بر تناسب اندام، به دلیل این تصور غلط که سالمندان از فناوری بیزار هستند، بازار هدف اصلی بودند. اما داده‌ها نشان می‌دهد که تعداد آمریکایی‌های مسن‌تر که از چنین دستگاه‌هایی استفاده می‌کنند تنها 3 درصد کمتر از 20 درصد آمریکایی‌های زیر 65 سال است که از این ابزارهای پوشیدنی استفاده می‌کنند.<.>

متاسفانه، طبق Project Catalyst، مطالعه ای که با همکاری Georgia Tech، AARP، MedStar Health، Pfizer و UnitedHealthcare انجام شد. در حالی که تقریباً 70 درصد از شرکت‌کنندگان در مطالعه این ابزارهای پوشیدنی را مفید می‌دانستند، کاربران به چالش‌هایی در مورد کالیبراسیون دستگاه، ارتباط داده‌ها و موارد دیگر اشاره کردند. به عنوان مثال، با افزایش سن، پوست ما خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و خشک تر می شود و در نتیجه به دلیل مواد باند و تناسب اندکی ناراحتی ایجاد می کند.

جودی هولتزمن، معاون رهبری فکری AARP، می‌گوید: «توصیه‌هایی که از این مطالعه به دست آمد این است که ردیاب‌ها بتوانند اطلاعات مربوط به اهداف بهداشتی مهم برای بیش از 50 مصرف‌کننده را به اشتراک بگذارند، راه‌اندازی را ساده‌سازی کنند، پوشیدن آن‌ها محجوب است و نگهداری آن‌ها آسان‌تر است، و ویژگی‌های بیشتری مانند هشدارهای به‌موقع و دسترسی آنی به اطلاعات را ارائه می‌کنند.»

شمارش مراحل مشکلی ندارد، اما بسیاری از سالمندان ترجیح می‌دهند ضربان قلب، قند خون یا سایر بینش‌های کلیدی سلامتی خود را بدانند – به‌ویژه که این جمعیت با افزایش سن با یک یا چند بیماری مزمن مواجه می‌شوند.

2. ردیاب های دارویی

گزارش

زمان که آمریکایی‌های بین سنین 65 تا 79 سال به طور متوسط ​​27 نسخه در سال مصرف می‌کنند. در نتیجه، فناوری مراقبت از سالمندان که می‌تواند به بیماران کمک کند تا از رژیم‌های دارویی خود استفاده کنند، یک ابزار خوش‌آمد است. و برای سالمندانی که گوشی هوشمند یا تبلت دارند، یک برنامه برای آن وجود دارد: Medisafe. برنامه یادآوری قرص نه تنها به کاربر یادآوری می‌کند که یک دوز مورد نیاز باشد، بلکه تصویری از قرص را نیز نشان می‌دهد و در صورت فراموشی یک نوبت، هشداری را به یکی از اعضای خانواده تعیین‌شده ارسال می‌کند.


fitness-health-apps.jpg

 عکاسی توسط دنیل ارنورث


یک گزینه دیگر، Reminder Rosie، یک ساعت قابل برنامه ریزی و با صدا فعال است. شما به سادگی آلارم تنظیم می کنید و یک پیام را ضبط می کنید. در زمان مناسب، ضبط پخش می شود – به سالمندان یادآوری می شود که داروهای خود را مصرف کنند. کاربران می توانند به سادگی بگویند «یادآوری خاموش» یا روی ساعت ضربه بزنند تا زنگ آن روز خاموش شود. مزیت این ابزار این است که می‌توانید انواع دیگری از یادآوری‌ها را نیز تنظیم کنید – چه یادآوری خالی کردن سطل زباله، آماده شدن برای قرار ملاقات یا بیرون رفتن برای پیاده‌روی.

با این حال، همه فناوری‌هایی که برای یادآوری داروها طراحی شده‌اند، مؤثر نبوده‌اند. مطالعه منتشر شده در JAMA Internal Medicine دریافت که درب بطری قرص با تایمر دیجیتال هیچ تاثیری بر پایبندی دارو به مدت 12 ماه ندارد. شاید بیماران در مطالعه از دستگاه ها به درستی استفاده نکرده باشند یا شاید این فناوری راه حل خوبی نبوده است. در هر صورت، فناوری یک پاسخ جادویی برای این موضوع نیست. درک انگیزه‌های بیمار و تأثیرات تصمیم‌گیری و ارائه فناوری مناسب برای این متغیرها بسیار مهم است.

3. فناوری خود نظارتی برای مدیریت بیماری‌های مزمن

Monica Peek، M.D.، دانشیار پزشکی در دانشگاه شیکاگو، به AARP که فناوری برای کمک به بیماران مبتلا به مدیریت بیماری مزمن برای سالمندان مهم است. او می گوید: «بیماران در مطب پزشک زندگی نمی کنند. “آنها باید مراقبت های خود را در خانه مدیریت کنند.”

و فناوری انجام این کار در دسترس است. به عنوان مثال، Withings چندین دستگاه از جمله یک ترازو و یک مانیتور فشار خون می‌سازد که می‌تواند با تلفن هوشمند متصل شود تا امکان ردیابی و اشتراک‌گذاری داده‌ها را با پزشک خود فراهم کند.

برای فناوری مراقبت از سالمندان که به گوشی هوشمند وابسته نیست، ارائه‌دهندگان خدمات بهداشتی می‌توانند از استفاده کنند. فناوری تعامل با بیمار، مانند پلتفرم مبتنی بر ابر ارائه شده توسط زیست رایان، برای یادآوری بیماران به رعایت برنامه‌های مراقبتی – از یادآوری متنی مصرف دارو یا بررسی قند خون تا ایمیل‌هایی که ورزش را ارائه می‌کنند. نکات یا ایده های دستور پخت هر یک از این رویکردها، طبق مطالعات، مدیریت بیماری مزمن را بهبود می بخشد. در واقع، یک مطالعه شش ماهه بر روی یک برنامه مربیگری دیابت نشان داد که 73 درصد از بیماران این برنامه را مثبت دیدند و متوجه سطوح پایین تر گلوکز خون شدند.

ابزارهای فنی برای سالمندان که به آن‌ها کمک می‌کند فعال بمانند، رژیم‌های دارویی را دنبال کنند و خود مدیریتی بیماری مزمن را بهبود بخشند، فقط سطح را خراش می‌دهند. اما با ادامه پیر شدن بیبی بومرها، شرکت‌های فناوری سلامت برای برآوردن نیازهای گروهی از آمریکایی‌های مسن‌تر به نوآوری ادامه خواهند داد. PB_favicon.ico

New Call-to-action

دیدگاهتان را بنویسید