➕ 5 راه برای اینکه مرکز مراقبت های بهداشتی خود را برای سالمندان دوستدارتر کنید

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 3 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

elderly-er.jpg

با ورق زدن کانال‌های تلویزیونی، بینندگان از انتخاب برنامه‌های مربوط به اتاق‌های اورژانس غافلگیر می‌شوند – چه نگاهی سخت به یک اورژانس شهری شلوغ باشد یا یک درام کمتر واقع گرایانه مملو از علائم مرموز و روابط درهم.

به‌رغم تفاوت‌ها، بیشتر نمایش‌های تلویزیونی یک جنبه از اورژانس و مراکز مراقبت فوری را به تصویر می‌کشند: فضای عموماً آشفته. صداهای بلند، نور خشن و جو «عجله کن و صبر کن» در زندگی واقعی نیز صادق است. هیاهو کنترل شده مطمئناً برای بیماران مسن مناسب نیست.


“توجه به وضعیت زندگی بیمار،
نه فقط علائم او، بخش اساسی مدل جدید مراقبت های اورژانسی برای سالمندان است.”


خوشبختانه، فناوری مراقبت از سالمندان می تواند به شما کمک کند مراقبت های اورژانسی را “سالمند سازی” کنید تا نیازهای بیماران سالمند را بهتر برآورده کنید. چه گزینه هایی را باید در نظر بگیرید تا مرکز مراقبت های بهداشتی خود را برای سالمندان مناسب تر کند؟

چگونه برخی از اورژانس‌ها تجربیات بیماران مسن را تغییر می‌دهند

مرکز پزشکی Exempla Lutheran در کلرادو تشخیص داد که بیماران مسن تجربه ER را ترسناک و گیج کننده می دانند، بنابراین یک اتاق اورژانس را فقط برای سالمندان ایجاد کرد. بیماران هنوز به اورژانس سنتی می‌رسند، اما اگر پرستاران تریاژ یک اورژانس تهدیدکننده زندگی را رد کنند، بیماران مسن به فضای جداگانه‌ای دور از فضای شلوغ منتقل می‌شوند. و اینجاست که تاکتیک ها و فناوری های جدید شروع به ایفای نقش می کنند.

1. به بیماران مسن خود گوش دهید.

در Exempla، سالمندان توسط یک مددکار اجتماعی مصاحبه می‌کنند که دلایل اصلی ویزیت هر بیمار را بررسی می‌کند. به عنوان مثال، در یک مورد، بیماری که می ترسید در حال مرگ باشد به مددکار اجتماعی فاش کرد که انواع مراقبت از شوهرش که سرطان لوزالمعده و زوال عقل پیشرفته داشت باعث علائم او شده است. NextAvenue.org اشاره می کند که، “این توجه به وضعیت زندگی یک بیمار، نه فقط علائم او، بخش مهمی از مدل جدید مراقبت های اورژانسی برای سالمندان است. در حالی که بسیاری از بیمارستان‌ها دارای اورژانس ویژه افراد ارشد نیستند، گوش دادن تاکتیکی است که هر اورژانس یا مرکز مراقبت فوری می‌تواند اجرا کند.

2. فضایی شبیه ذن ایجاد کنید.

دکتر ویلیام توماس، متخصص سالمندی و پروفسور دانشگاه مریلند، روی مدل جدیدی برای مراقبت های اورژانسی سالمندان همکاری کرده است و خاطرنشان کرده است که “مکان های بلند، پر سر و صدا، آشفته و گیج کننده به سادگی برای افراد مسن خوب نیستند.” در واقع، محیط شلوغ باعث مشکلاتی از جمله بی نظمی فشار خون، بی نظمی و اضطراب می شود. بیمارستان‌هایی که طراحی مناسب برای افراد مسن را اجرا کرده‌اند از کم‌نورها برای کاهش تابش خیره کننده چشم استفاده می‌کنند، سطوح غیر لغزنده نصب می‌کنند تا خطر سقوط را کاهش دهند، تشک‌های ضخیم‌تری برای کاهش فشار روی پوست حساس ارائه می‌کنند، و حداقل استفاده از اینترکام، مانیتورهای بیپ و موارد دیگر. حواس پرتی سر و صدا.


st-anthony-er.png لابی اتاق اورژانس در خیابان. آنتونی HEALTHPLEX


3. انجام غربالگری های ویژه سالمندان.

در اورژانس سالمندان هشت تختخوابی Exempla، غربالگری بیماران مسن از نظر افسردگی، زوال عقل، خطر سقوط، کمبودهای تغذیه ای و تداخلات دارویی بخشی از این فرآیند است، برخلاف آنچه در اورژانس های سنتی اتفاق می افتد. این یک تمایز مهم است زیرا ممکن است سالمندان برای افسردگی به یک متخصص سلامت رفتاری، یک داروساز برای ارزیابی تداخلات مضر بالقوه چند نسخه یا خدمات تخصصی برای بیمار و مراقبان خانواده در صورت وجود علائم زوال عقل نیاز داشته باشند.

پایبندی به دارو برای حفظ روند بهبودی آنها.

dotted-line.png

با برنامه‌ریزی مدبرانه و فناوری مراقبت‌های ارشد در محل، اورژانس بیمارستانی و مراکز مراقبت فوری در موقعیت بهتری قرار می‌گیرند تا به بیماران مسن کمک کنند تا در موقعیت‌های اورژانسی بهداشتی با موفقیت‌تر حرکت کنند، که منجر به پذیرش مجدد کمتر، تجربیات مثبت بیشتر بیمار و نتایج سلامت بهتر می‌شود. در حالی که چنین نتایجی ممکن است برای تلویزیون هیجان انگیز نباشد، اما دقیقاً همان چیزی است که پزشک برای بیماران در هر سنی دستور داده است. PB_favicon.ico

New Call-to-action

دیدگاهتان را بنویسید