🎮 چگونه فناوری در حال تغییر توانبخشی سکته مغزی است

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 5 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

canoeing-videogame-stroke.jpg

عکس: مرکز پزشکی ANDREW NEARY/NYU LANGONE 

در گذشته، ممکن است والدین سالخورده خود را برای بررسی دوره ای فشار خون به پزشک یا داروخانه محلی برده باشید. امروز، می‌توانید یک دستگاه فشار خون با استفاده آسان برای آنها با قیمت زیر 50 دلار بخرید تا فشار خون آنها را روزانه کنترل کنید.

اما این دقیقاً زمین را درهم شکسته نیست فناوری مراقبت از سالمندان. پس نوآوری در مورد سکته مغزی در کجا رخ می دهد؟ فناوری توانبخشی سکته مغزی در اینجا تنها تعدادی از پیشرفت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری است که دنیای سنتی توانبخشی سکته مغزی با فناوری پایین را متحول می‌کند.

سکته مغزی: علت اصلی ناتوانی طولانی مدت

هر سال، گزارش های CNN که ترکیب دستکش و تبلت اندرویدی که در حال حاضر در بیمارستان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، اکنون می‌تواند با 99 دلار در ماه اجاره شود تا توانبخشی در خانه را تسهیل کند.

مزایا؟ با تبدیل تمرینات کسل کننده و تکراری برای تقویت عضلات دست و بازو به بازی، بیماران تمایل بیشتری به ادامه برنامه های توانبخشی خود دارند. و حسگرها داده‌های ارزشمندی را ثبت می‌کنند که پزشکان می‌توانند از آنها برای نظارت بر دفعات استفاده و بهبود قدرت و مهارت استفاده کنند.

البته، این اولین باری نیست که از گیمیفیکیشن برای فناوری مراقبت از سالمندان استفاده می‌شود. Nintendo Wii زمانی که در سال 2014 هنگامی که یک تیم استرالیایی از محققان یک مطالعه ای در مورد مقایسه محدودیت درمانی با یک بازی Wii اصلاح شده. بیماران محدودیت درمانی یک دستکش محدودکننده روی دست عملکردی خود می‌بستند تا آنها را مجبور به استفاده بیشتر از دست مبتلا به سکته کنند.


مشاهده بیشتر:  📉  کاهش پذیرش مجدد در بیمارستان: مورد بیمار باند مطالعه [PDF]


اگرچه درمان محدودکننده مؤثر بود، اکثر بیماران پوشیدن دستکش در طول روز را خسته‌کننده می‌دانستند و در طول زمان کمتر درگیر می‌شدند. از سوی دیگر، کاربران Wii، تنها سه ساعت یا کمتر در روز را صرف کردند و گزارش دادند که از درمان لذت می‌برند و مایل به ادامه آن پس از دوره مطالعه هستند. یکی از پزشکان شرکت کننده در این مطالعه گفت: “ما شاهد بهبودهایی در شناخت، حافظه و خلق و خوی بوده ایم و می دانیم که این به فعالیت های کاملاً نامرتبط در زندگی روزمره تبدیل می شود.” /p>

سال گذشته، وال استریت ژورنال نوع دیگری از فناوری توانبخشی سکته مغزی در حال آزمایش در NYU Langone که از یک دستگاه قایق رانی شبیه سازی شده برای درگیر شدن همزمان هر دو بازو استفاده می کند. این فناوری برای بیماران سکته مغزی از تحقیقات قبلی الهام گرفته شده است که نشان می دهد استفاده از بازوی آسیب ندیده می تواند به بازآموزی بازوی مبتلا به سکته کمک کند. یکی از بیماران شرکت‌کننده در کارآزمایی بالینی می‌گوید که دستگاه او را تشویق می‌کند که به درمان ادامه دهد، «دو دقیقه بعد، فراموش می‌کنید که دارید ورزش می‌کنید و احساس می‌کنید در حال بازی کردن هستید. بازی.”واقعیت مجازی (VR) نیز برای توانبخشی سکته مورد توجه قرار گرفته است. همانطور که مقاله WSJ گزارش می دهد، “…محیط های غوطه ور ممکن است بزرگترین نوید را به بیماران سکته مغزی بدهند زیرا مشکلات شناختی را همراه با مشکلات حسی و حرکتی برطرف می کنند.”

درگیر کردن بیماران قبل و بعد از سکته

در حالی که ما شاهد پیشرفت‌های هیجان‌انگیز در فناوری توانبخشی سکته مغزی هستیم، ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی نیز باید فناوری مشارکت بیمار را برای حرکت در مدیریت بیماری‌های مزمن در نظر بگیرند. بزرگترین عامل خطر سکته مغزی فشار خون بالا (HBP) است که بیماری مزمن که CDC می‌گوید از هر سه بزرگسال، یک نفر را تحت تأثیر قرار می‌دهد – تقریباً سه چهارم آن‌ها 65 سال یا بیشتر هستند.

پلتفرمی مانند زیست رایان برای ایجاد انگیزه در تغییر رفتار مثبت.

این رویکرد ممکن است برای پیشگیری از سکته مغزی به جای مداخله پس از سکته با بیماران، با توجه به محدودیت های فیزیکی و شناختی مرتبط باشد. با این حال، زیست رایان همچنین می تواند مراقبان را با اطلاعات، آموزش و منابع درگیر کند. هر ارتباط دارای مکانیسم‌های پاسخی است (مانند پیوندهایی در ایمیل‌ها، نظرسنجی‌ها، پاسخ‌های «فشار ۱ یا ۲» برای درخواست‌های تماس تلفنی) برای گرفتن بازخورد بیمار/مراقب و نظارت بر وضعیت توانبخشی/بازیابی.

مشارکت مداوم و مداوم می‌تواند مراقبت را فراتر از دیوارهای تمرین گسترش دهد و به تسهیل بهبودی روان‌تر در طول فرآیند بهبودی کمک کند. و این مهیج ترین پیشرفت از همه خواهد بود. PB_favicon.ico

New Call-to-action

دیدگاهتان را بنویسید