📱 3 ابزار فنی برای مراقبین بیماران مبتلا به آلزایمر و زوال عقل

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 4 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

dementia-tech.png

در طول ماه ژوئن به مناسبت آلزایمر و آگاهی از مغز، Caregiving در گزارش ایالات متحده، آلزایمر یا زوال عقل به طور مداوم به عنوان یکی از سه دلیل اصلی که بیماران بالای 50 سال به مراقبین در خانه نیاز دارند ذکر شده است.

آیا از فناوری مراقبت از سالمندان برای کمک به آسان‌تر کردن کار خود – و مراقبین – استفاده می‌کنید؟

آیا فناوری مراقبت از سالمندان پاسخگو است؟

همانند سایر حوزه های مراقبت های بهداشتی، فناوری می تواند نقش حیاتی ایفا کند. و در میان مراقبان، علاقه به فناوری زیاد است و بیش از 70 درصد تمایل خود را به استفاده از راه‌حل‌های مراقبت از سالمندان ابراز می‌کنند.

متأسفانه فقط 7 درصد از مراقبان از فناوری برای وظایف مراقبتی خود استفاده می کنند، طبق

تحقیق کاتالیست پروژه انجام شده توسط HITLAB، یک انکوباتور فناوری نوآوری مراقبت های بهداشتی.

چه چیزی مانع آنها می‌شود؟ پاسخ‌دهندگان به چندین مشکل اشاره کردند:

  • گزینه های بسیار زیاد بدون درک روشنی از اینکه کدام فناوری برای نیازهای آنها بهترین است
  • نگرانی در مورد هزینه های فناوری
  • ادراکی مبنی بر اینکه فناوری مزایای قابل توجهی را نسبت به روش مراقبت سنتی در حال استفاده ارائه نمی دهد

اما اگر پیدا کردن، راه‌اندازی و استفاده از فناوری‌های مراقبت سالمندان آسان نباشد، مراقبان از آنها استقبال نخواهند کرد. از این گذشته، آنها از قبل استرس مراقبت را در کنار سایر مسئولیت های کاری و خانوادگی احساس می کنند. آنها مطمئناً نمی‌خواهند زمان بیشتری را صرف جستجوی راه‌حل‌ها کنند، فقط می‌توانند کشف کنند که فناوری‌ها پیچیده، پیاده‌سازی دشوار یا زمان‌بر هستند.

مبتکران مبتکر فناوری بر فناوری مراقبت از سالمندان

Project Catalyst کشف کرد که علیرغم موانع، مراقبین شرکت کننده در این تحقیق علاقه خود را به فناوری مراقبت از سالمندان برای کمک به سه نگرانی عمده نشان دادند.

1. زمانی که مراقب خانواده در کنار گیرنده مراقبت نیست، آرامش خاطر خود را ارائه دهید.

تحقیقات نشان می‌دهد که 60 درصد از افرادی که از آلزایمر یا زوال عقل رنج می‌برند ممکن است سرگردان باشند و منبع دائمی نگرانی برای مراقبین ایجاد کند. شیوع این مشکل – و تجربه یک نوجوان با پدربزرگ خودش مبتلا به آلزایمر – الهام بخش اختراع که در صورت سرگردانی بیمار به مراقبان خانواده هشدار می دهد. این محصول ساده که اکنون در خانه های سالمندان آزمایش می شود، امیدوار کننده است. و این تنها فناوری مراقبت از سالمندان نیست که مراقبین و گیرندگان مراقبت را در ارتباط نگه می دارد.


تا سال 2020، تعداد آمریکایی‌هایی که به کمک مراقبت نیاز دارند به 117 میلیون نفر خواهد رسید.


همانطور که چشم انداز فناوری اینترنت اشیا (IOT) گسترش می یابد، سیستم های نظارتی کم هزینه تر می شوند. به‌جای سرمایه‌گذاری در خدماتی که نیاز به سرمایه‌گذاری اولیه دارد، به‌علاوه هزینه‌های ماهانه برای نظارت مستمر، مراقبان می‌توانند به یک فروشگاه لوازم خانگی محلی مراجعه کنند تا سیستمی را که می‌توان از طریق تلفن هوشمند کنترل و نظارت کرد.<.>

تعداد وسیعی از حسگرها در دسترس هستند که به مراقبین اجازه می‌دهند راه‌حل‌ها را برای برآورده کردن نیازهای در حال تغییر سفارشی کنند. در گزارش CNN در مورد استفاده از چنین سیستمی، یکی مراقب گفت: استفاده از حسگرها – مانند حسگر درب ورودی که اگر در بین ساعت 9 شب باز شود، پیام هشدار ارسال می کند. و ساعت 6 صبح و یک حسگر در آشپزخانه که به او کمک می‌کند پیگیری کند که آیا مادرش مرتب غذا می‌خورد یا نه – به مادرش کمک می‌کند علی‌رغم اینکه در اواسط مرحله آلزایمر است، مستقل زندگی کند.

2. بهبود مدیریت دارو برای کمک به پایبندی روزانه و همچنین پر کردن مجدد و زایمان.

تعهد به دارو یک چالش همیشگی است، اما می‌تواند به ویژه برای بیمارانی که به دلیل آلزایمر، زوال عقل یا کهولت سن مشکل حافظه دارند دشوار باشد. مراقبین گزینه‌های زیادی دارند، از قفسه‌های دارویی که «قرص‌ها را طبق برنامه آزاد می‌کنند» گرفته تا برنامه‌هایی که برای مصرف داروی شما پیامک یا تلفن یادآوری ارسال می‌کنند.

و قرص ها از ظهور فناوری حسگر محور مصون نیستند. کیپلینگر اخیراً گزارش شده روی یک حسگر قابل بلع به اندازه یک دانه شن که در کپسول های قرص قرار می گیرد. بیماران کپسول را می بلعند و حسگر زمانی که به معده می رسد فعال می شود و سیگنالی را به یک چسب سنسور پوشیدنی روی تنه بیمار ارسال می کند. پچ زمان مصرف دارو و همچنین نوع دارو و دوز را ثبت می کند و اطلاعات را به دستگاه تلفن همراه ارسال می کند. هنگامی که یک قرص فراموش می شود، یک یادآور ارسال می شود.

نیازی نیست همه فناوری های مراقبت از سالمندان توسط مراقبین شناسایی و اجرا شوند. ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی چه فناوری را باید در نظر بگیرند؟


aarp-tech-use.pngAARP — CAREGIVERS & TECHNOLOGY


غلبه بر چالش های مراقبت با فناوری مشارکت بیمار

اگر شما یک ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی هستید که به بیمارانی خدمات می‌دهد که به دلیل آلزایمر، زوال عقل یا بیماری‌های دیگر با مراقبت از خود دست و پنجه نرم می‌کنند، احتمالاً عمدتاً با مراقبان آنها – اغلب همسران یا کودکان بزرگسال – کار می‌کنید. این شما را در موقعیت عالی برای ارائه حمایت از مراقبین قرار می دهد.

3. فناوری مشارکت بیمار را برای مراقبین کار کنید.

در تحقیق Project Catalyst، بسیاری از مراقبین مورد بررسی گفتند که برای هماهنگی وظایف مراقبتی و برنامه ریزی و به خاطر سپردن قرار ملاقات ها به حمایت نیاز دارند.

فناوری مشارکت خودکار بیمار مانند پلتفرم زیست رایان اجازه می‌دهد ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی پیام های مختلفی را ارسال می کنند – از مطالب آموزشی برای کمک به مراقبین برای مقابله با نیازهای مراقبتی عزیزانشان تا یادآوری زمانی که داروها باید دوباره پر شوند، نیاز به برنامه ریزی برای ویزیت بیمار یا در انتظار قرار ملاقات است.

با باز نگه داشتن یک خط ارتباطی ثابت با مراقبین اصلی خانواده بیماران خود، به حفظ بیماران در مسیر برنامه های مراقبتی کمک می کنید و در عین حال استرسی که ممکن است اعضای خانواده هنگام ایفای نقش مراقبتی ناآشنا احساس کنند را کاهش می دهید.


“ما با یک صخره مراقبت کننده روبرو هستیم.” با این سخنان، دکتر سوزان راینهارد، معاون ارشد رئیس جمهور و مدیر موسسه سیاست عمومی AARP توجه را به نیاز به یک سیستم حمایتی قوی‌تر برای مراقبین خانواده جلب می‌کند، گروهی که انتظار می‌رود به 45 میلیون نفر برسد. سه سال آینده.

مشکل؟ تا سال 2020، تعداد آمریکایی هایی که به کمک مراقبت نیاز دارند به 117 میلیون نفر خواهد رسید. بیمارستان‌ها و سایر ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی نیز با کمبود مواجه هستند، بنابراین ارائه مراقبت‌های مناسب به تلاش دوجانبه نیاز دارد.

خوشبختانه، بازار فناوری مراقبت از سالمندان همچنان در حال گسترش است – و چنین فناوری‌هایی به ارائه‌دهندگان، بیماران و مراقبان ابزارهایی برای زوال عقل، آلزایمر و سایر نگرانی‌های سلامت روانی یا جسمی ناتوان کننده ارائه می‌دهند. PB_favicon.ico

New Call-to-action

دیدگاهتان را بنویسید