شما در حال مشاهده هستید 10 اسطوره بزرگ بازاریابی مراقبت های بهداشتی: سازمان خود را خراب نکنید!

10 اسطوره بزرگ بازاریابی مراقبت های بهداشتی: سازمان خود را خراب نکنید!

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

Female doctor wearing glasses, sitting in front of laptop with an expression of frustrationاین هفته، ما می خواهیم برای پرداختن به برخی از افسانه هایی که در مورد بازاریابی مراقبت های بهداشتی هر روز می شنویم.

بعضی از اینها به طور کلی مانع از بازاریابی شما می شود. برخی فقط دیدن ROI را سخت می کنند. در هر صورت، این باورها در مورد بازاریابی مراقبت های بهداشتی نوعی خود خرابکاری هستند.

مرتبط: آژانس بازاریابی مراقبت‌های بهداشتی ما

1. “من نیازی به بازاریابی ندارم. من به اندازه کافی بیمار دارم.»

بنابراین در حال حاضر تعداد خوبی از بیماران دارید. در واقع چند سالی است که شما یک جریان ثابت از بیماران داشته اید. اما آیا می توانید تضمین کنید که سال آینده همین تعداد بیمار را خواهید داشت؟ یا حتی هفته آینده؟

بیماران به دلایل زیادی پزشک خود را تغییر می دهند. آنها می توانند ارائه دهندگان بیمه را تغییر دهند یا به خارج از شهر نقل مکان کنند. حتی اگر تا حد زیادی به پزشک ارجاع شده باشید، آن دکتر ممکن است به طور غیرمنتظره ای از کار خارج شود. راه‌های زیادی برای از دست دادن بیماران وجود دارد، و نمی‌خواهید منتظر بمانید تا پایگاه داده‌تان تقریباً خالی شود تا کاری در مورد آن انجام دهید.

2. “بازاریابی مراقبت های بهداشتی غیراخلاقی است.”

بسیاری از مردم به اشتباه معتقدند که بازاریابی مراقبت های بهداشتی یا تبلیغات پزشک اغلب یا بیشتر غیراخلاقی است. البته راه هایی برای برخورد غیراخلاقی وجود دارد. شما نمی توانید قول هایی بدهید که نمی توانید به آنها عمل کنید، ادعا کنید که در چیزی بدون مدرک بهترین هستید، و غیره. در غیر این صورت، مراقبت های بهداشتی مانند هر تجارت دیگری است. و در تجارت، تبلیغات شما را در بازی نگه می‌دارد.

و از این طریق به آن نگاه کنید. با فرض اینکه مراقبت زیادی ارائه می کنید، تبلیغات فقط راه دیگری برای کمک به مردم برای دریافت مراقبت های مورد نیاز است. از برخی جهات، این وظیفه شماست که سازمان خود را بازاریابی کنید تا افراد بتوانند در صورت نیاز شما را پیدا کنند.

3. “افراد جامعه از قبل درباره ما می دانند.”

ممکن است اینطور باشد یا نباشد. با این حال، ما متوجه شدیم که شیوه ها و بیمارستان ها اغلب تأثیر خود را در جامعه بیش از حد ارزیابی می کنند. شما در سازمان خود زندگی می کنید و نفس می کشید. افرادی که هر روز با آنها در ارتباط هستید، بیماران شما هستند و از حضور شما بسیار آگاه هستند، اما آنها نماینده کل جامعه شما نیستند.

علاوه بر این، آگاهی جامعه به طور خودکار به این معنا نیست که مردم شما را برای مراقبت انتخاب می کنند. این را در بیمارستان ها زیاد می بینیم. مردم ممکن است در مواقع اضطراری به آنجا بروند، اما از خدمات سرپایی (خدماتی که اغلب متوجه نبودند بیمارستان ارائه شده است) استفاده نمی کنند. اگر می‌خواهید مردم در مورد خدمات شما بدانند، باید تبلیغ کنید و به آنها دلیلی بدهید که شما را به دیگران انتخاب کنند.

4. “تبلیغات بسیار گران است.”

پس می‌خواهید در پول خود صرفه‌جویی کنید؟ کاهش بودجه تبلیغاتی راهی برای انجام آن نیست. بازاریابی یک مرکز درآمد است، نه یک مرکز هزینه. به اندازه کافی پول سرمایه گذاری کنید، و می توانید انتظار بازگشت 3:1 تا 5:1 را داشته باشید.

5. من به آن تبلیغات پاسخ نمی دهم. ما نباید این کار را انجام دهیم.”

البته، شما در مورد آنچه در برند و تبلیغات شما می‌آید، اطلاعاتی دارید. با این حال،شما مخاطب هدف خود نیستید. این چیزی است که همه بازاریابان باید در نظر داشته باشند. فقط به این دلیل که با شماره‌ای روی صفحه تماس نمی‌گیرید یا به یک ایمیل مستقیم پاسخ نمی‌دهید، منعکس کننده همه بیماران احتمالی شما نیست.

در تبلیغات، ما سعی می کنیم هر زمان که می توانیم تصمیمات خود را بر اساس داده ها قرار دهیم. ما ممکن است دو نسخه از یک تبلیغ را اجرا کنیم تا بفهمیم چه چیزی نتیجه می دهد. ما به تغییر داده ها و روندهای بازاریابی توجه می کنیم. هنگامی که ما یک توصیه برای بازاریابی داریم، بر اساس درک این است که چه چیزی برای یک جمعیت هدف خاص کار می کند و چه چیزی کار نمی کند.

6. «مردم روی تبلیغات پولی پزشکان کلیک نمی‌کنند.

در یک یادداشت مشابه، ما شک و تردیدهای زیادی در مورد جستجوی پولی می شنویم. ممکن است فکر کنید یک تبلیغ پولی کار نخواهد کرد. شما شاید کسی نباشید که روی تبلیغات پولی کلیک کنید. اما بسیاری از مردم این کار را انجام می دهند. ما داده هایی برای اثبات آن داریم. و این سریعترین راه برای دریافت بیماران جدید است.

7. “وب سایت من باید به مردم آموزش دهد.”

البته مهم است که به مردم در مورد بیماری یا دردشان آموزش دهید. اما وب سایت شما ممکن است مکان مناسبی برای انجام این کار نباشد. اکثر مردم وب سایت شما را برای اطلاع از خدماتی که ارائه می دهید اسکن می کنند. در حالی که آنها در سایت هستند، کپی و تصاویر باید آنها را متقاعد کند که شما را نسبت به رقبا انتخاب کنند.

گفته شد، سطح معینی از تحصیلات عالی است و حتی می تواند به تقویت بهینه سازی موتور جستجوی شما کمک کند، اما توصیه می کنیم این اطلاعات را در وبلاگ خود نگه دارید. فقط مطمئن شوید که هر اصطلاح پیچیده ای را توضیح دهید و از سرصفحه ها و نقاط گلوله واضح استفاده کنید تا برای همه قابل دسترسی باشد.

8. “من باید تجهیزات جدیدم را تبلیغ کنم.”

شما به‌تازگی وارد فناوری جدیدی شده‌اید، و در مورد آن هیجان‌زده هستید – اما آیا بیماران شما این کار را خواهند کرد؟ چیزی که بیماران به آن اهمیت می دهند این است که چگونه می توانید به آنها کمک کنید. آنها نمی خواهند همه چیز را در مورد فناوری پشت این روش بخوانند. از عباراتی استفاده کنید که برای بیمار مفید باشد – در مورد زمان بهبودی سریع یا حداقل درد که در مراقبت از شما انتظار دارند.

9. “ما قبلاً با پست های رسانه های اجتماعی خود به صورت آنلاین تبلیغ می کنیم.”

تبلیغات دیجیتال چیزی فراتر از پست‌های رسانه‌های اجتماعی است – خیلی بیشتر. این احتمال وجود دارد که شما مخاطبان زیادی را در اطراف پست های فیس بوک خود ایجاد نکنید. اگر موفق به ایجاد مخاطبین زیادی می‌شوید، پست کردن به صورت ارگانیک در رسانه‌های اجتماعی احتمالاً منجر به تبدیل بیماران جدید نمی‌شود.

تبلیغات پولی در رسانه های اجتماعی، با این حال، نتایج اثبات شده ای دریافت می کنند. این به این دلیل است که می توانید افرادی را که فقط دنبال کنندگان شما نیستند هدف قرار دهید. این تکنیک و ترکیبی سالم از پست‌های ارگانیک، سئو، جستجوی پولی و تبلیغات سنتی، بیماران را جذب می‌کند.

10. “اگر متوجه تماس‌های بیشتری نشدم، بازاریابی کار نمی‌کند.”

این یکی قطعاً شایستگی دارد. بدیهی است که هدف بازاریابی دیدن بیماران بیشتر است. با این حال، اگر  فکر نمی‌کنید با بازاریابی خود تماس‌های بیشتری دریافت می‌کنید، این موضوع درست نیست. قبل از نتیجه گیری سریع، حتما داده ها را بررسی کنید. ضبط تماس می‌تواند به تعیین اینکه تماس‌ها از کجا می‌آیند، کمک می‌کند، همانطور که این سوال ساده، “می‌توانم بپرسم شما چگونه در مورد ما شنیده‌اید؟” همچنین باید ارزش بلندمدت برخی از تلاش‌های بازاریابی خود را از نظر برندسازی در نظر داشته باشید.

بدترین کاری که می توانید انجام دهید این است که به طور کلی بازاریابی را کنار بگذارید زیرا فکر نمی کنید کارساز باشد. چیز جدیدی را امتحان کنید و این تصمیم را بر اساس داده ها قرار دهید، اما بودجه تبلیغاتی خود را به طور کامل کاهش ندهید. با مشاوران سئوی مراقبت های بهداشتی حرفه ای و با تجربه ما کار کنید که می توانند بازاریابی دیجیتال شما را تغییر دهند.

دیدگاهتان را بنویسید