شما در حال مشاهده هستید 11 استراتژی بازاریابی که از مراقبت های بهداشتی شخصی پشتیبانی می کند

11 استراتژی بازاریابی که از مراقبت های بهداشتی شخصی پشتیبانی می کند

 • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 4 دقیقه
 • نویسنده پست:
 • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
 • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

شرکت‌های بیشتری با پذیرش داده‌ها و فناوری، دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی با کیفیت بالا را آسان‌تر و مقرون به صرفه‌تر می‌کنند. در حالی که مراقبت‌های بهداشتی از لحاظ تاریخی یکی از کندترین فناوری‌ها برای پذیرش فناوری‌های جدید بوده است، همه‌گیری سرعت پذیرش آن را افزایش داده است.

کسب‌وکارهای مراقبت‌های بهداشتی باید خدمات پیشرو ارائه دهند و استراتژی‌های بازاریابی بیمار محور بسازند تا خود را از رقبا متمایز کنند، حفظ و جذب نیرو را تقویت کنند و روابط معنادار ایجاد کنند.

مصرف‌کنندگان مراقبت‌های بهداشتی از لحظه‌ای که روی تبلیغ یا وب‌سایت پرداخت به ازای کلیک (PPC) شما کلیک می‌کنند، انتظار دارند تجربه شخصی و مرتبط داشته باشند. اگر این تجربیات را در هر نقطه تماسی در اولویت قرار ندهید، در حال حاضر عقب مانده اید.

مراقبت های بهداشتی شخصی چیست و چگونه می توانید آن را در استراتژی بازاریابی خود بگنجانید؟

در این پست وبلاگ، یاد خواهید گرفت:

 • مراقبت های بهداشتی شخصی (PHC) چیست،
 • چهار استراتژی بازاریابی مراقبت های بهداشتی شخصی،
 • و هفت استراتژی بازاریابی دیجیتال برای مراقبت شخصی.

مراقبت بهداشتی شخصی (PHC) چیست؟

اصطلاح “مراقبت های بهداشتی شخصی” به طور سنتی به معنای آزمایش نشانگرهای زیستی مرتبط با بیماری و ارائه پروتکل های درمانی هدفمند است.

امروزه، معنای آن گسترش یافته و شامل راه‌حل‌های مراقبت بهداشتی شخصی، مبتنی بر شواهد، و مبتنی بر فناوری و دسترسی بر اساس تقاضا به اطلاعات حیاتی مراقبت‌های بهداشتی برای هر فرد می‌شود. این شامل تشخیص زودهنگام و تشخیص دقیق، مراقبت فردی، دسترسی سریع و مقرون به صرفه به مراقبت بهینه، مراقبت و نظارت از راه دور (به عنوان مثال، پزشکی از راه دور)، و محتوای دیجیتال بسیار مرتبط است.

مراقبت های بهداشتی شخصی شده با پیش بینی نیازهای یک فرد و برجسته کردن خدمات مناسب در زمان مناسب، اعتماد مصرف کننده را ایجاد می کند.

4 استراتژی بازاریابی شخصی مراقبت بهداشتی

یک مطالعه اخیر نشان داد که 83% از مصرف کنندگان انتظار تجربه خرید شخصی و دسترسی فوری به محتوای مرتبط دارند. و انعطاف پذیری در مورد چگونگی و زمان خرید.

از آنجایی که سایر صنایع خدماتی به تجارب خرید بسیار شخصی‌شده اولویت می‌دهند، مصرف‌کنندگان مراقبت‌های بهداشتی پس از همه‌گیری نیز انتظار بیشتری دارند. این درها را به روی اخلالگران بازار و کسب و کارهای زیرکانه مراقبت های بهداشتی باز می کند.

اخلالگران بازار مانند آمازون، والمارت، و تلادوک، در حال ساخت مدل‌های مراقبتی نوآورانه و شخصی هستند که وضعیت موجود را به چالش می‌کشد و هدف آن جایگزینی مدل‌های مراقبت قدیمی‌تر است.

در اینجا چهار استراتژی بازاریابی شخصی سازی شده برای مراقبت های بهداشتی وجود دارد که می توانید برای رقابتی ماندن از آنها استفاده کنید:

1. نامزدی پس از پذیرش

تدوین یک برنامه قوی برای مراقبت های بعدی (به عنوان مثال، اطمینان از اینکه بیماران داروهای خود را طبق تجویز مصرف می کنند، برنامه توانبخشی و فیزیوتراپی خود را دنبال می کنند، نظارت از راه دور علائم آنها، و برنامه ریزی به موقع قرار ملاقات های بعدی) ممکن است هزینه های غیرضروری مراقبت های بهداشتی را کاهش دهد. و تجربیات بستری مجدد.

مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی به احتمال زیاد زمانی که مراقبت های بعدی غایب یا شکست خورده است (به دلیل عدم دسترسی، سواد سلامت یا عوامل دیگر) برای مراقبت های اضافی به بیمارستان یا مرکز پزشکی بازگردند. ).

گفته شد، مشارکت معنادار بیمار حتی برای یک بیمار مجرد بسیار زمان بر است. به همین دلیل است که استفاده از فناوری برای خودکارسازی تعامل پس از پذیرش با بیماران تا حد امکان حیاتی است.

اتوماسیون نه تنها به بهبود رضایت بیمار و در برخی موارد، نتایج بیمار کمک می کند، بلکه بار پیگیری را نیز از دوش کارکنان شما برمی دارد.

در اینجا چند روش وجود دارد که می‌توانید به‌طور خودکار پس از خروج بیماران از مطب خود، رابطه برقرار کنید:

a. یادآوری قرارهای سالانه/آینده

b. اعلان‌های نتایج آزمایشگاه

ج. یادآوری مراقبت های پیشگیرانه

d. یادآوری دارو

e. پیام های تعطیلات و تولد

f. اعلان‌های در دسترس بودن واکسن

g. پیام های تبلیغاتی

h. نظرسنجی های سلامت

2. ساعات کار و مدل های مراقبت

را گسترش دهید

مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی امروزی انتظار دسترسی بدون اصطکاک و درخواستی به مراقبت، از جمله ارتباط یک به یک با ارائه دهندگان خدمات بهداشتی را دارند.

به‌جای تکیه بر مدل‌های قدیمی مراقبت (مانند قرار ملاقات در مطب و تماس‌های تلفنی)، مصرف‌کنندگان انتظار گزینه‌های مراقبتی سریع‌تر و انعطاف‌پذیرتری دارند (مانند پیام‌های متنی، ایمیل‌ها، پورتال‌های آنلاین بیمار، چت زنده، و پس از ساعات کاری و خدمات مراقبت آخر هفته از طریق پزشکی از راه دور، کلینیک های دقیقه، یا مراکز مراقبت فوری).

اگر کسب‌وکار مراقبت‌های بهداشتی شما جایگزین‌های انعطاف‌پذیری برای بازدیدهای داخل مطب و جایگزین‌های مراقبت پس از ساعات کاری ارائه نمی‌دهد، احتمالاً در حال از دست دادن کسب‌وکارتان هستید.

3. Telehealth & Hybrid Options

از آنجایی که بیماری همه گیر در سراسر جهان رو به افزایش است و رو به زوال است، گزینه های مراقبت از راه دور و مراقبت های ترکیبی همچنان عمیق تر به بافت مراقبت های بهداشتی می پیوندند.

طبق تحقیقات Zoom-Qualtrics 2021، r6open% > افرادی که در طول همه گیری کووید-19 از مراقبت مجازی استفاده کردند، گفتند که می خواهند در آینده به خدمات بهداشتی مجازی و حضوری دسترسی داشته باشند.

این مدل های مراقبت جایگزین، مراقبت های مقرون به صرفه و در دسترس را برای مراقبت های بهداشتی ارائه می دهند. مصرف کنندگان و به طور موثر بیماران را از محیط های مراقبت پرهزینه تر، مانند مراکز مراقبت فوری یا اتاق های اورژانس منحرف می کند.

داده‌ها نشان می‌دهند که پلتفرم‌های سلامت از راه دور به جلوگیری از مراجعه غیرضروری اورژانس به بیماران کمک می‌کنند، در هر برخورد بیمار حدود 1500 دلار در ارائه دهندگان صرفه جویی می شود.

4. نوبت دهی آنلاین

59% مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی از انتظار در انتظار و ساعات کاری نامناسب اداری مربوط به برنامه ریزی قرار ملاقات از طریق تلفن ناامید شده اند.

آنچه را که مصرف‌کنندگان می‌خواهند به آنها بدهید و وظایف اداری دست و پاگیر را برای کارکنان خود حذف کنید.

و با سیستم‌های آنلاینی که درخواست‌هایی را ارسال می‌کنند که باید قبل از برنامه‌ریزی به صورت دستی تأیید و تأیید شوند، به مصرف‌کنندگان مراقبت‌های بهداشتی توهم رزرو نوبت آنلاین را ندهند.

گزینه‌های خود زمان‌بندی و رزرو زمان واقعی بسیار بالا هستند. ارزش ابزارهای مراقبت های بهداشتی را که کسب و کارهای مراقبت های بهداشتی باید اجرا کنند، در حالی که یک عامل متمایز کننده بازار باقی می ماند.

7 استراتژی بازاریابی دیجیتال برای مراقبت شخصی

درگیر کردن مصرف‌کنندگان مراقبت‌های بهداشتی با تجربه‌ای شخصی‌شده در هر نقطه تماس در دوران پس از کووید بسیار مهم است.

کسب‌وکارهای مراقبت‌های بهداشتی باید ترجیحات ارتباطی، نیازهای شخصی و عادات خرید مراقبت‌های بهداشتی مصرف‌کنندگان را درک کرده و مطابقت دهند. آنها همچنین باید فناوری‌هایی را اتخاذ کنند که گزینه‌های مراقبتی در دسترس، انعطاف‌پذیرتر و مقرون به صرفه‌تر را برای جذب و نگهداری بیماران ارائه می‌دهند.

در اینجا هفت راه وجود دارد که می‌توانید تجربه مراقبت‌های دیجیتالی بیماران خود را شخصی‌سازی کنید:

1. بخش بندی بازار برای تبلیغات و PPC

داده‌ها به کسب‌وکارهای مراقبت‌های بهداشتی کمک می‌کنند تا هر تعامل و مکالمه‌ای را با مصرف‌کنندگان مراقبت‌های بهداشتی شخصی‌سازی کنند.

تحقیقات اپسیلون می گوید 80٪ از مصرف کنندگان احتمال بیشتری دارد که با یک شرکت تجارت کنند اگر تجربه شخصی ارائه دهد.

درک خواسته‌ها، نیازها و انتظارات مصرف‌کننده مراقبت‌های بهداشتی به شما کمک می‌کند دقیقاً در زمان مناسب در سفر مشتری به آنها برسید. علاوه بر این، زمانی که از وضعیت جمعیتی، جغرافیایی و وضعیت اجتماعی-اقتصادی آنها مطلع هستید، می‌توانید با آنها تعامل مؤثرتری داشته باشید.

با کمک مدیریت قوی ارتباط با مشتری (CRM) ابزار، مانند Salesforce Hubspot، Health Cloud، ZenDesk for Healthcare، یا Onpipeline Healthcare CRM، می‌توانید مصرف‌کنندگان مراقبت‌های بهداشتی را تقسیم‌بندی کنید و آن‌ها را با تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC) بسیار مرتبط درگیر کنید. این آگهی‌ها می‌توانند به محتوای پشتیبانی (مانند پست‌های وبلاگ، صفحات فرود، راهنماهای درمان، نظرسنجی‌های بهداشتی، کتاب‌های الکترونیکی، مطالعات موردی و موارد دیگر) که برای آن‌ها اهمیت دارد، پیوند دهند.

تجاربی که ارتباط عاطفی با یک نام تجاری را تقویت می‌کنند، مشتریان بلندمدت و وفاداری ایجاد می‌کنند.

2. پرسونای مشتری قوی تری بسازید

Healthcare شخصیت‌های خریدار برای کمک به کسب‌وکارها و برندها در شناسایی خواسته‌ها و نیازهای مصرف‌کننده بر اساس جمعیت‌شناسی، وضعیت سلامت، نگرش‌های عاطفی، ارزش‌ها و شخصیت افراد در یک بخش بازار بسیار مهم هستند.

این داده‌ها به تیم‌های بازاریابی کمک می‌کند تا کمپین‌های متفکرانه‌ای ایجاد کنند که واکنشی احساسی به تجربیات و محصولات مراقبت‌های بهداشتی ایجاد می‌کند.

شخصیت‌های خریدار تجربه مراقبت‌های بهداشتی را انسانی می‌کنند، زیرا به نظر می‌رسند، احساس می‌کنند و مانند مصرف‌کنندگان شما عمل می‌کنند و به بازاریابان مراقبت‌های بهداشتی اجازه می‌دهند کمپین‌های خلاقانه‌ای ایجاد کنند که با آنها طنین‌انداز شود.

شخصیت‌های خریدار قوی و دقیق می‌توانند به کسب‌وکارهای مراقبت‌های بهداشتی کمک کنند:

 • نرخ مشارکت بالاتر
 • هزینه های بازاریابی کمتر
 • کمپین های بازاریابی موثرتر
 • تحقیق کلیدواژه آگاهانه تر
 • ارگانیک بالاتر ترافیک وب سایت
 • نرخ پرش کمتر

3. تبلیغات شخصی و کمپین های ایمیل هدفمند

هنگامی که مخاطبان هدف خود را شناسایی کردید، به طور موثر تقسیم بندی کردید و شخصیت های خریدار را ایجاد کردید تا بفهمید چه چیزی باعث ایجاد تبدیل -marketing/healthcare-marketing-strategy.html”>مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی امروزی را جذب کنید و تعامل را افزایش دهید. علاوه بر این، می‌توانید آن را خودکار کنید.

وقتی با استراتژی‌های تقسیم‌بندی مناسب و هدف‌یابی محتوا ترکیب می‌شوند، اتوماسیون بازاریابی و شخصی‌سازی ایمیل، بازگشت سرمایه‌ای به اندازه 400%.

طبق داده‌های اخیر NotifyVisitors، بیش از 90 درصد از مصرف کنندگان ایالات متحده به تکنیک های شخصی سازی پاسخ مثبت می دهند. آنها همچنین تأیید می کنند

 • پیام‌های ایمیل تولد شخصی در مقایسه با ایمیل‌های تبلیغاتی بیش از 400 درصد درآمد ایجاد می‌کنند،
 • پیام‌های بازاریابی ایمیلی شخصی بازدهی 150%+ ایجاد می‌کنند
 • و خطوط موضوع ایمیل شخصی سازی شده بیش از 50٪ نرخ باز شدن بیشتری نسبت به خطوط موضوع غیرشخصی ایجاد می کند.

4. محتوای وب سایت را برای مخاطبان هدف خود ایجاد کنید

به اشتراک گذاری محتوای مفید و مرتبط با مخاطبان به القای اعتماد و ایجاد روابط پایدار کمک می کند.

مانند آمازون، eBay، و Netflix، می توانید تجربه کاربری خود را سفارشی کنید و توصیه های محتوا را بر اساس معیارهای مختلف کاربر ارائه دهید.

این امر به ویژه در مورد مشاغل مراقبت های بهداشتی که پورتال های بیماران آنلاین ایمن را ارائه می دهند صادق است. برای مثال، می‌توانید وبلاگ‌ها یا صفحات وب مرتبط را بر اساس عبارت‌های جستجوی اخیری که استفاده کرده‌اند، تاریخچه پزشکی، شرایط پزشکی فعلی، یا ترجیحات کاربر، تبلیغ کنید.

درک اینکه مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند و چه چیزی آنها را برمی انگیزد می تواند به شما در تعیین مواردی مانند:

کمک کند

 • سطح خواندن در نظر گرفته می‌شود که یک آمریکایی معمولی دارای سطح خوانایی معادل کلاس هفتم/هشتم.
 • سبک نوشتن برای اکثر مخاطبان مصرف کننده، سبک نوشتن شما باید محاوره ای و آموزشی باشد. .
 • موضوعات مرتبط موضوعات شما باید به‌روزرسانی‌های جهانی، ملی، ایالتی و محلی و موضوعات بهداشتی مرتبط با مخاطبان هدف شما را پوشش دهد.
 • >انواع محتوا تعیین اینکه کدام نوع محتوا بالاترین نرخ تبدیل را دارد ممکن است زمان بر باشد. سعی کنید محتوای شخصی‌سازی‌شده را از طریق وبلاگ‌ها، کتاب‌های الکترونیکی، مطالعات موردی، ایمیل‌ها، صفحات فرود سفارشی و رسانه‌های اجتماعی تبلیغ کنید تا ببینید کدامیک بیشتر در بین مخاطبان شما طنین‌انداز می‌کند.

5. یک وب سایت کاربر پسند ایجاد کنید

با وب‌سایتی hum-drum که پیمایش آن دشوار است، در رکود تبدیل گیر نکنید.

از آنجایی که تقاضای مصرف‌کننده برای سازمان‌های مراقبت‌های بهداشتی برای حضور دیجیتالی قوی‌تر در حال رشد است، طراحی وب بصری می‌تواند کسب‌وکار شما را متمایز کند — به‌ویژه اگر تجربه موبایلی بهینه‌شده‌ای داشته باشید.

طبق مطالعه 2015 مرکز تحقیقات پیو، 62% آمریکایی ها به دنبال اطلاعات سلامتی در دستگاه های تلفن همراه بودند. امروز، این رقم به احتمال زیاد بسیار بیشتر است.

قابلیت استفاده از دسکتاپ نیز ضروری است، به ویژه برای کاربران مسن تر. امروز، Gen Xers (سنین 42-57) ارائه دهنده پیشرو برای والدین سالخورده و فرزندان ژنرال Y یا Z هستند و بسیاری از آنها را تا سه نسل از نظر مالی مسئول می کند.

در اینجا چند روش وجود دارد که سازمانها می توانند تجربه بهتری برای بیمار در وب سایت خود ارائه دهند:

 • از quizlet ها برای تعامل با مشتریان خود به روشی آموزشی و در عین حال غیررسمی استفاده کنید.
 • برای ایجاد اعتماد با مشتریان خود و برآوردن الگوریتم Google، آمار (و پیوندهایی به منابع) را وارد کنید.
 • >

 • یک گزینه پزشکی از راه دور منعطف، در دسترس و مقرون به صرفه را برای حمایت روزانه از بیماران بیشتر ارائه دهید.
 • برای سهولت در ملاقات مصرف‌کنندگان با پزشک خود، برنامه‌ریزی آنلاین را ارائه دهید.
 • شامل آن‌ها شود. یک مرکز منابع آسان برای یافتن با سؤالات متداول، اسناد بیمار جدید، طرح های بهداشتی پذیرفته شده، اطلاعات صورتحساب، و اطلاعات تماس.
 • یک وب سایت هسته ای تجارب ضعیف کاربر در وب سایت خود را شناسایی و تصحیح کنید.

6. یک تجربه Omnichannel

ایجاد کنید

مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی انتظار تجربه یکپارچه در همه کانال ها را دارند، بنابراین بازاریابان مراقبت های بهداشتی باید یک استراتژی همه کانالی را اتخاذ کنند که شامل تمام نقاط تماس آنلاین و آفلاین باشد.

دسترسی به مصرف‌کنندگان مراقبت‌های بهداشتی به محتوای بیش از حد مرتبط در زمان و مکانی که آنها می‌خواهند، برای ایجاد یک تجربه مراقبت‌های بهداشتی شخصی بسیار مهم است.

چه با خواندن راهنمای درمان، اسکن رسانه‌های اجتماعی یا انجام نظرسنجی در وب‌سایت شما، بیماران می‌خواهند شخصاً با محتوا و خدمات ارائه‌شده احساس ارتباط داشته باشند.

در اینجا چند استراتژی موثر برای اجرای استراتژی همه‌کاناله در سازمان شما آورده شده است:

 • ارسال یادآورهای قرار شخصی‌شده
 • محدود کردن ارتباطات جمعی
 • قابلیت‌های زمان‌بندی قرار آنلاین را ارائه دهید
 • اطلاعات خودسرویس را از طریق پورتال‌های بیمار فعال کنید (به عنوان مثال، نتایج آزمایشگاهی، وضعیت ادعای بیمه، و غیره)
 • ارسال پیام های شخصی بر اساس نیازها و ترجیحات بیمار
 • پیام های منسجم را در همه کانال ها حفظ کنید، تا بیماران فوراً برند شما را شناسایی کنند< /li>
 • بازخورد بیمار را فعال کنید تا به شما در رسیدن به اهدافتان و بهبود تجربه بیمار کمک کند

7. اجتماعی

را دریافت کنید

چه در حال پاسخ دادن به سؤالات متداول باشید و چه در حال تعامل با بیماران فعلی یا آینده به صورت انفرادی، پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی راهی عالی برای شخصی‌سازی تجربه کاربر و

دیدگاهتان را بنویسید