شما در حال مشاهده هستید 15 استراتژی بازاریابی مراقبت های بهداشتی برای جذب مصرف کننده مراقبت های بهداشتی امروزی

15 استراتژی بازاریابی مراقبت های بهداشتی برای جذب مصرف کننده مراقبت های بهداشتی امروزی

 • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 7 دقیقه
 • نویسنده پست:
 • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
 • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

15 Healthcare Marketing Strategies to Attract Today’s Healthcare Consumerمصرف گرایی مراقبت های بهداشتی به شدت روشی را که متخصصان مراقبت های بهداشتی برای بازاریابی و ارائه خدمات خود نیاز دارند، تغییر کرد. مصرف کنندگان امروزی انتظار دارند که یک تجربه مراقبت های بهداشتی به نوآوری و دیجیتالی پیشرفته مانند هر صنعت دیگری باشد.

بیمارستان‌ها، سیستم‌های بهداشتی و شیوه‌های پزشکی باید برای پاسخگویی به این نیازهای در حال تغییر تکامل پیدا کنند تا رقابتی باقی بمانند یا خطر عقب‌افتادگی داشته باشند.

از آنجایی که متخصصان مراقبت های بهداشتی بیشتر خدمات آنلاین قابل دسترس ارائه می کنند و نوار قرمز بین ارتباطات پزشک و بیمار را کوتاه می کنند، مصرف کنندگان دیگر نیازی به مراجعه به نزدیک ترین گزینه احساس نمی کنند. در عوض، آن‌ها این اختیار را دارند که یک کسب‌وکار مراقبت‌های بهداشتی را انتخاب کنند که تجربه مصرف‌کننده‌ای را که انتظارات آن‌ها را برآورده می‌کند یا فراتر از آن دارد، ارائه دهد.

حتی اگر از تعداد بیماران فعلی خود راضی هستید، بازاریابی مراقبت های بهداشتی بدون استراتژی بازاریابی پزشکی برنامه ریزی شده برای حفظ برند مراقبت بهداشتی در خط مقدم از ذهن مردم به همه دلایلی که ممکن است شخصی تصمیم به تعویض ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی بگیرد فکر کنید: 

 • جابجایی.
 • ارائه دهندگان دیگر بیمه مراقبت های بهداشتی خود را نمی پذیرند.
 • هزینه های بالاتر برای همان سرویس.
 • دسترسی محدود یا بدون دسترسی به قرارهای روزانه.
 • دسترسی محدود یا بدون دسترسی به ارتباط مستقیم با پزشکشان.
 • دسترسی محدود یا بدون دسترسی به قرار ملاقات های مراقبت مجازی (به عنوان مثال، بهداشت از راه دور).
 • دسترسی محدود یا بدون دسترسی به برنامه‌ریزی آنلاین امن، پرداخت صورت‌حساب، یا سوابق پزشکی.
 • نارضایتی از زمان انتظار.
 • تجربه منفی مصرف کننده.
 • دسترسی به قابلیت‌های نظارت از راه دور بیمار وجود ندارد

به همین دلیل است که داشتن یک برنامه بازاریابی برنامه ریزی شده و بودجه بندی شده برای مراقبت های بهداشتی برای دستیابی به مصرف کنندگان جدید و بازگشتی در منطقه خود در لحظه مناسب بسیار مهم است.

برنامه ریزی استراتژی های بازاریابی مراقبت های بهداشتی

پزشکان به بیماران می گویند که یک اونس پیشگیری بر یک پوند درمان غلبه می کند. همین امر در مورد بازاریابی نیز صادق است. بهتر است اکنون یک استراتژی بازاریابی داشته باشید تا اینکه صبر کنید تا پایگاه داده CRM بازاریابی مصرف کننده شما تقریباً خالی شود.

بازاریابی مراقبت های بهداشتی چیست؟

بازاریابی بهداشت و درمان فرآیندی از ارتباطات راهبردی است که برای وارد کردن مصرف‌کنندگان جدید مراقبت‌های بهداشتی، حمایت از آنها در طول سفر مراقبت‌های بهداشتی‌شان، و درگیر نگه داشتن آنها با سیستم مراقبت‌های بهداشتی، خدمات یا محصول ساخته شده است.

امروزه، تقریباً هر نوع از بازارهای کسب‌وکار مراقبت‌های بهداشتی، از جمله سیستم‌های بهداشتی، بیمارستان‌ها، ارائه‌دهندگان چند مکان، فعالیت‌های انفرادی، داروها، تولیدکنندگان دستگاه‌های پزشکی، طرح‌های بهداشتی، مارک‌های مصرف‌کننده و موارد دیگر.

بهترین برنامه‌های بازاریابی مراقبت‌های بهداشتی، تلاش‌های آنلاین و آفلاین چند کانالی، بسیار هدفمند و خاص را برای رشد و مشارکت ادغام می‌کنند. همه آنها بر شاخص های عملکرد کلیدی بازار و بازگشت سرمایه متمرکز هستند.

در صورت انجام صحیح، بازاریابی مراقبت های بهداشتی می تواند:

 • تجربه بیمار را افزایش دهید
 • مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی را در طول سفر خود با خدمات مرتبط، شخصی و به موقع درگیر نگه دارید
 • توانمندسازی مصرف‌کنندگان برای تصمیم‌گیری هوشمندانه‌تر و سالم‌تر، که منجر به نتایج بهتر برای برندهای بهداشتی و مصرف‌کنندگان می‌شود
 • پایه مصرف کنندگان خود را افزایش دهید، مصرف کنندگان موجود را به مدت طولانی حفظ کنید و وفاداری را در جامعه مراقبت های بهداشتی خود بهبود بخشید
 • سرنخ های واجد شرایط بیشتری را جذب کنید و درآمد بیشتری ایجاد کنید
 • افزایش مراجعات به پزشکان محلی
 • پزشکان خود را به عنوان رهبران فکری در بازار خود قرار دهید
 • بازدهی خود را ارزیابی کنید و استراتژی را مجدداً تنظیم کنید
 • مزیت استراتژیک خود را برای جذب مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی در یک بازار رقابتی فزاینده افزایش دهید
 • شهرت آنلاین خود را بهبود بخشید
 • برند خود را بسازید

تغییرات سریع در بازارهای صنعت مراقبت های بهداشتی نیازمند چابکی و تمرکز است. ممکن است لازم باشد یک آژانس بازاریابی استخدام کنید و برای بودجه ای بیشتر از گذشته برنامه ریزی کنید. اما در نهایت، ارزش آن را دارد که این آرامش ذهنی داشته باشید – و ببینید که درآمد شما سریعتر از همیشه رشد می کند.

برای کمک به شما، ما در اینجا همیشه به‌روز 15 استراتژی خود را ارائه می‌کنیم که می‌توان آن را با هر بازاریابی مراقبت های بهداشتی.

مرتبط: 6 روش برای بازاریابی هر سازمان بهداشت و درمان

1. از برندسازی مداوم مراقبت های بهداشتی استفاده کنید

شما ممکن است احساس کنید که تخصص شما شما را از سایر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی یا مشاغل متمایز می کند. اما بیایید با آن روبرو شویم – برای یک مصرف کننده مراقبت های بهداشتی، یک کت سفید دقیقاً شبیه کت بعدی است، و مصرف کنندگان به طور مشهور تمایلی به خرید محصول یا خدمات از شخصی که نمی شناسند و به آنها اعتماد ندارند، نیستند.

وقتی یک نام تجاری قوی و قابل تشخیص بسازید و آگاهی از آن را ارتقا دهید، شما راه زیادی را به سمت کاهش هزینه کلی به ازای هر خرید و افزایش بازگشت سرمایه خود طی می کنید.

ابتدا، باید مشخص کنید که نام تجاری شما چیست. به عبارت دیگر، چه چیزی در مورد کسب و کار مراقبت های بهداشتی شما منحصر به فرد است؟ آیا این روشی است که شما با مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی رفتار می کنید؟ دفتر خانوادگی شما؟ محیط اسپا مانند شما؟

حداقل یک چیز وجود دارد که تیم پزشکی شما را منحصربه‌فرد می‌کند، و این چیزی است که به مصرف‌کنندگان کمک می‌کند نام سازمان مراقبت‌های بهداشتی شما را به خاطر بسپارند. تبلیغ جوایز یا تمجیدها برای این نوع دستاوردها روشی فوق‌العاده برای ایجاد اعتماد در برند شما است، به‌ویژه به این دلیل که از مصرف‌کنندگان می‌خواهید سلامت خود را به شما اعتماد کنند.

ممکن است تعیین اینکه چه چیزی برای برند شما بهترین کار را انجام می دهد، زمان ببرد. اما در نهایت، یک استراتژی بازاریابی بهداشتی سالم با نام تجاری و مواد بازاریابی منسجم گرد هم می‌آید و برند شما را در بهترین حالت ممکن نشان می‌دهد.

2. تجربه بیمار آنلاین را ارزیابی کنید

بیست سال پیش، داشتن یک وب سایت برای تحت تاثیر قرار دادن مشتریان بالقوه مراقبت های بهداشتی و کمک به آنها برای یافتن هویت برند مراقبت های بهداشتی شما کافی بود.

امروزه، مشارکت مصرف‌کننده به‌طور فزاینده‌ای پیچیده‌تر شده است، زیرا صنعت مراقبت‌های بهداشتی با سهولت بیشتری به تجربیات مراقبت مجازی، مانند سلامت از راه دور و نظارت از راه دور تغییر می‌کند.  

یک وب سایت درب ورودی سازمان شما است. این اغلب اولین چیزی است که مصرف کنندگان می بینند. اگر بهینه نشده باشد، ممکن است آخرین باری باشد که فردی به بیمارستان یا اقدامات درمانی شما توجه می کند.

علاوه بر اطمینان از اینکه سایت شما اطلاعات تماس دقیق و قابل دسترسی دارد (مانند مکان‌ها، شماره تلفن، فرم تماس و خدمات اولیه)، تصاویر و عبارت‌ها نشان دهنده پایگاه مصرف کننده شما هستند.

علاوه بر آن، برای تشویق تعامل بهتر، کسب‌وکارهای مراقبت‌های بهداشتی باید شامل تجربیات ارزش افزوده مانند دسترسی آسان به اطلاعات، قرار ملاقات‌های به موقع و ارتباط با کیفیت بالا با ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی باشند. این باید در هر تجربه ای که آنها با نام تجاری شما دارند، عمدی یا غیر عمدی، گنجانده شود. تجربه کاربری بخش اساسی تجربه بیمار. ما اغلب متوجه می‌شویم که وب‌سایت‌ها باید کاملاً دوباره طراحی شوند. اما، ما همچنین به دنبال راه‌هایی برای ایجاد پیشرفت‌های کوچک اما فوری برای پیشبرد کسب‌وکار بیشتر هستیم، مانند قرار دادن فرم «تماس با ما» در بالای صفحه.

ایجاد یک تجربه مثبت برای بیمار همچنین به معنای تجزیه و تحلیل نحوه تعامل بیشتر مصرف‌کنندگان با شما است (به عنوان مثال، وب‌سایت، رسانه‌های اجتماعی، تبلیغات پولی، خدمات لیست شخص ثالث، و غیره).

مصرف‌کنندگان می‌خواهند با شرایط خود با شما تعامل داشته باشند. استراتژی بازاریابی پزشکی شما باید هر نقطه تماس مصرف کننده را در نظر بگیرد.

مسیری را که مصرف‌کنندگان پس از اولین تعامل با کسب و کار شما طی می‌کنند و اینکه آیا آنها تماس می‌گیرند یا فرمی را ارسال می‌کنند (یا نه) بررسی کنید. نقشه‌برداری از سفر مصرف‌کنندگان می‌تواند به شما درک بهتری از نیازهای آن‌ها و آنچه می‌تواند باعث ایجاد یک تبدیل شود، به شما بدهد.

3. یک وب سایت مراقبت های بهداشتی پاسخگو بسازید

یک وب‌سایت واکنش‌گرا به‌طور خودکار با اندازه صفحه تنظیم می‌شود، بنابراین چه از رایانه، رایانه لوحی، تلفن یا دستگاه تلفن همراه دیگری به سایت دسترسی داشته باشید، تجربه یکسان است.

امروزه این امر در طراحی وب‌سایت معمول است – اما بیشتر از آن، چیزی است که موتورهای جستجو هنگام خزیدن در هر وب‌سایت پزشکی به دنبال آن هستند تا تعیین کنند چگونه و کجا رتبه‌بندی می‌کنید.

Google به تجربه کاربر اهمیت می دهد. از سپتامبر 2020، Google متعهد به فهرست موبایل اول همه وب‌سایت‌ها، از جمله وب‌سایت‌های بهداشت و درمان. این بدان معنی است که سایت های واکنش گرا را بالاتر از سایت های غیر واکنش گرا رتبه بندی می کند. با این حال، حتی اگر سایت شما پاسخگو باشد، مهم است که تأیید کنید که محتوا و تصاویر شما به درستی (و به سرعت) در همه انواع دستگاه های تلفن همراه بارگیری می شوند.

4. تست سرعت سایت

بازاریابان بهداشت و درمان که رفتارهای کاربران (مصرف کننده آینده نگر مراقبت های بهداشتی) را به صورت آنلاین مطالعه می کنند ثابت کرده اند که مصرف کنندگان نسبت به قبل تمایل کمتری به تحمل زمان بارگذاری کند دارند. فقط 5 ثانیه طول می کشد تا یک مصرف کننده بالقوه را از دست بدهید.

علاوه بر این، سرعت پایین سایت ممکن است باعث شود وب سایت پزشکی یا مراقبت های بهداشتی شما در نتایج موتور جستجو سقوط کند. می‌توانید سرعت سایت خود را با استفاده از Google’s PageSpeed ​​Insights آزمایش کنید. . اگر زمان بارگذاری کند است، با توسعه دهنده وب خود در مورد راه های افزایش سرعت آن صحبت کنید. همچنین توصیه می‌کنم سرعت سایت رقبای مستقیم و غیرمستقیم خود را بررسی کنید تا ببینید سایت شما چگونه است.

5. نتایج موتورهای جستجوی ارگانیک را برای مصرف کنندگان آینده نگر مراقبت های بهداشتی بهینه کنید

بهینه سازی موتورهای جستجو ابزاری قدرتمند برای رساندن خدمات پزشکی یا شبکه بیمارستانی شما به بالای موتورهای جستجو است. با این حال، بسیار پیچیده تر از آن چیزی است که بیشتر مردم تصور می کنند.

شما نمی توانید به سادگی از عبارت “جراح ارتوپد” 100 بار در سرتاسر وب سایت خود استفاده کنید و امیدوار باشید که رتبه 1 را در Google در بین همه پزشکان، پزشکان و جراحان ارائه دهنده خدمات بهداشتی در منطقه خود داشته باشید.

SEO شامل استفاده از عبارات و کلمات کلیدی بهینه مناسب است تا Google بتواند وب سایت های سازمان مراقبت های بهداشتی شما را درک کند. تمرکز بر تاکتیک‌های سئو ارگانیک به شما کمک می‌کند تا برای عبارات جستجوی مناسب، مرتبط و مرتبط با مراقبت‌های بهداشتی (به عنوان مثال، شرایط پزشکی، درمان حرفه‌ای مراقبت‌های بهداشتی از هر نوع) رتبه‌بندی کنید. با این حال،  شما همچنین باید از آن اصطلاحات به طور طبیعی در سرتاسر محتوای خود استفاده کنید زیرا Google به خوانایی اهمیت می دهد. قبل از هر چیز.

این تنها آغاز بهترین شیوه‌های بازاریابی برای SEO مراقبت‌های بهداشتی است که شامل موارد زیر نیز می‌شود:

 • توسعه صفحات محتوا پر از اطلاعات با کیفیت بالا و بهینه سازی شده با کلمات کلیدی شما.
 • داشتن پیوندهای داخلی که به صفحات مرتبط در وب سایت شما اشاره می کنند.
 • به دست آوردن بک لینک های خارجی از سایت های معتبر سلامت.
 • مدیریت فهرست یا نقشه سایت خود (که خواندن و رتبه بندی را برای موتورهای جستجو آسان می کند).
 • ادعای وب سایت مراقبت های بهداشتی خود در نمایه کسب و کار Google و فهرست کسب و کار خود را با اطلاعات کامل و دقیق تکمیل کنید.
  • هر بخش موجود را برای هر مکان پر کنید
  • عکس‌ها و ویدیوها را ترکیب کنید
  • بهینه سازی فهرست ها و نظرات محلی
  • سوالات متداول را در بخش پرسش و پاسخ ارسال کنید
 • بهینه سازی سایت خود با تاکتیک های SEO محلی (افزایش احتمال حضور شما در Google Local Pack).
 • ارسال وب‌سایت خود به Google .

6. از تبلیغات PPC و نمایش برای بازاریابی مراقبت های بهداشتی استفاده کنید

تبلیغات جستجوی پولی اول در نتایج جستجو ظاهر می‌شوند.

بهینه سازی موتور جستجو (یعنی “Healthcare SEO“) یک استراتژی بازاریابی ارگانیک است که برای به دست آوردن سیستم مراقبت های بهداشتی، بیمارستان، یا تمرین دید بیشتر آنلاین استفاده می شود.

با این حال، حتی اگر سایت شما از نظر ارگانیک در رتبه اول قرار گیرد، برای عبارت جستجویی مانند “جراح در تولسا”، هنوز 3 یا 4 تبلیغ پولی در بالای صفحه وب ارگانیک شما وجود دارد که افراد ابتدا آنها را خواهند دید.

PPC (پرداخت به ازای هر کلیک)، یا تبلیغات جستجوی پولی، با هدف لیزری برای اولین بار در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) برای مجموعه‌ای از عبارات جستجو ظاهر می‌شوند. شما می توانید بودجه خود را با جستجوی پولی مدیریت کنید و تصمیم بگیرید که چقدر می خواهید برای حفظ سایت خود در صدر SERP ها هزینه کنید. بازگشت سرمایه شما با تبلیغات PPC و نمایشی که در نوار کناری یا بالای سایر وب سایت ها ظاهر می شوند، واضح و مشخص است.

7. از رسانه های اجتماعی (راه درست) استفاده کنید

بسیاری از بیمارستان‌ها و شیوه‌های مراقبت‌های بهداشتی برای بخش بزرگی از استراتژی‌های بازاریابی دیجیتالی مراقبت‌های بهداشتی، صرفاً به رسانه‌های اجتماعی ارگانیک متکی هستند. /span>. رسانه‌های اجتماعی ارگانیک به معنای ارسال عکس‌ها، به‌روزرسانی‌ها، رویدادها و غیره به‌طور مستقیم در فیس‌بوک، توییتر یا یوتیوب است. این یک استراتژی معتبر برای برندسازی است و به مصرف‌کنندگان مراقبت‌های بهداشتی اجازه می‌دهد تا بدانند چه چیزی جدید است.

اما، این نباید فقط استراتژی اجتماعی شما باشد. تبلیغات پولی در رسانه های اجتماعی راه بهتری برای دستیابی به تعداد بسیار بیشتری از افراد راست است که ممکن است به دنبال خدمات شما باشند—حتی اگر شما قبلاً متصل نیستید بیایید با آن روبرو شویم: تعداد کمی از افراد پست های سازمان های مراقبت های بهداشتی محلی را به صورت آنلاین به اشتراک می گذارند، مگر اینکه قبلاً با آن گروه (یا بهتر از آن) استخدام شده توسط آن شرکت داشته باشند.

رسانه‌های اجتماعی پولی چیزی بیش از فشار دادن دکمه «تقویت پست» است که هنگام ارسال پست از صفحه کسب‌وکارتان ظاهر می‌شود. مانند PPC یا تبلیغات نمایشی، شامل استراتژی و بودجه بندی برای هدف قرار دادن مخاطبی است که می خواهید.

مرتبط: وبینار رسانه‌های اجتماعی و YouTube: COVID-19 و بازاریابی مراقبت های بهداشتی.

8. از مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی نظر بخواهید

مصرف‌کنندگان می‌خواهند قبل از برنامه‌ریزی بازدید خود، ببینند که دیگران مانند آنها تجربه خوبی داشته‌اند. بررسی های آنلاین ادامه دارد برای کسب اعتبار برای بیماران بالقوه و فعلی. 86 درصد از 1124 مصرف‌کننده مستقر در ایالات متحده که مورد بررسی قرار گرفتند، به بررسی‌های آنلاین به اندازه توصیه‌های شخصی اعتماد دارند و معتقدند که آنها منبع قابل اعتمادی برای انتخاب پزشک جدید هستند.

معمولاً، مصرف‌کنندگان مراقبت‌های بهداشتی فقط زمانی نظر می‌دهند که انگیزه انجام این کار را داشته باشند (به عنوان مثال، اگر تجربه‌ای بالاتر از متوسط ​​یا بسیار ضعیف داشته باشند). مگر اینکه فعالانه درخواست بررسی کنید، فرصت‌های ارائه بازخورد مثبت مصرف‌کننده را از دست می‌دهید.

با گنجاندن پلتفرم‌های بررسی خودکار و مطابق با HIPAA در استراتژی بازاریابی مراقبت‌های بهداشتی خود، انگشت خود را روی نبض بازخورد مصرف‌کننده نگه دارید.

در حالی که گزینه های خوب زیادی وجود دارد، آژانس ما یک پلت فرم بسیار مقیاس پذیر را در اختیار مشتریان قرار می دهد که سه عملکرد حیاتی را ارائه می دهد:

 1. درخواست را مرور کنید. بیشتر سایت‌های بررسی/رده‌بندی به شما امکان می‌دهند تا از نظر اخلاقی از مصرف‌کنندگان و بیماران مراقبت‌های بهداشتی درخواست کنید، تا زمانی که به‌طور مصنوعی “انباشته” نکنید عرشه.” پلتفرم شما باید به شما این امکان را بدهد که از طریق متن و ایمیل یا به صورت انفرادی از طریق کدهای QR، تبلت‌ها و پیام‌های متنی فردی درخواست بررسی کنید. پلتفرم شما می تواند بیماران را به وب سایت هایی مانند گوگل و فیس بوک هدایت کند و نظرات شخص اول را برای وب سایت شما ایجاد کند.  
 2. نظارت را مرور کنید. در حالی که نظارت بر بررسی برای یک مکان کاملاً قابل کنترل است، اما می تواند برای ارائه دهندگان چند مکان کابوس باشد. علاوه بر این، بدون نرم افزار مناسب، احتمالاً نظرات خوب و بد را در ده ها سایت رتبه بندی از دست خواهید داد.
 3. پاسخ‌ها را مرور کنید. پلت‌فرم شما همچنین باید به شما اجازه دهد به نظرات آنلاین به راحتی پاسخ دهید. (در یک لحظه بیشتر در این مورد.)

توجه: همه ارتباطات مشتری باید همدلانه و مطابق با HIPAA باشد. همچنین، مطمئن شوید که هرگز نظرات جعلی شخص ثالث را پست نکنید یا نخرید.

9. در تلاش های بازاریابی خود بازخورد مصرف کننده را دنبال کنید

اگر یک  مصرف‌کننده خدمات بهداشتی نظر ضعیفی درباره عملکرد شما در خارج از کشور داشته باشد بررسی سایت هایی مانند Google، Facebook، و Yelp، باید پاسخ دهید و نشان دهید که در حال کار برای حل مشکل هستید. با پیگیری مناسب، ممکن است مشتریان انگیزه پیدا کنند تا نظرات خود را به روز کنند تا به دیگران اطلاع دهند که شما این مشکل را به سرعت حل کرده اید.

مدیریت شهرت باید بخشی از هر استراتژی بازاریابی مراقبت های بهداشتی باشد، اما این بدان معنا نیست که شما باید در مورد بررسی های منفی. درعوض، به آنها به عنوان تجربیات یادگیری نگاه کنید و فرآیندها و تجهیزات را در صورت نیاز ارتقا دهید تا از بهترین تجربه ممکن بیمار در حرکت رو به جلو مطمئن شوید.

10. به گزینه های رسانه سنتی نگاه کنید

بسیاری از کسب‌وکارهای مراقبت‌های بهداشتی تمایلی به سرمایه‌گذاری در فرصت‌های رسانه‌های خارجی ندارند: منابع تبلیغاتی سنتی مانند رادیو، تلویزیون، بیلبوردها و روزنامه‌ها. اینها می توانند سرمایه گذاری های قابل توجهی باشند، بنابراین باید مراقب باشید که پول خود را کجا خرج می کنید تا بهترین نتایج ملموس را ببینید.

اینکه خریداران رسانه‌های مراقبت بهداشتی فاقد صلاحیت برای شما این تصمیم‌ها را بگیرند بهترین راه برای اطمینان از اینکه تبلیغات شما توسط افراد مناسب در زمان مناسب دیده می‌شود. یک بیلبورد در میان ناکجاآباد کمک چندانی به جذب مصرف‌کنندگان خدمات بهداشتی نمی‌کند، اما یک تبلیغ تلویزیونی که در کانالی با اطلاعات جمعیتی که نشان‌دهنده مصرف‌کننده متوسط ​​شماست پخش می‌شود، می‌تواند برای بازگشت سرمایه شما شگفت‌انگیز باشد.

11. ارجاعات پزشک را در برنامه های بازاریابی پزشکی خود قرار دهید

چگونه عمل شما به پزشکان مراجعه کننده بالقوه می رسد؟ اگر از رابط پزشک استفاده نمی کنید، آنچه را که نیاز دارید دریافت نمی کنید. ارجاع به پزشک برخی از بهترین راهبردهای ارگانیک بازاریابی برای ارائه مراقبت های بهداشتی جدید است. مصرف کنندگان برای اطمینان از دریافت هر چه بیشتر مراجعات پزشک، شما یا رابط پزشکتان باید فعال باشید و بهترین شیوه ها را در ارتباطات و روابط حرفه ای اعمال کنید. در اینجا چندین پیشنهاد برای کمک به شما برای شروع وجود دارد:

 • ملاقات و احوالپرسی
  از هر متخصص مراقبت‌های بهداشتی جدید با یک یادداشت شخصی یا حضوری به آن منطقه خوش آمد بگویید بازدید کنید.
 • ایجاد و حفظ روابط
  اگر می خواهید پزشکان بیماران خود را به مطب شما ارجاع دهند، باید اعتماد کنند. توانایی شما برای ارائه مراقبت استثنایی نه تنها این، بلکه آنها باید شما را دوست داشته باشند. برای برقراری یک رابطه دوستانه و حرفه ای به طور مرتب تماس بگیرید.
 • درگیر شوید
  پزشکان ارجاع کننده بیشتر به فعالیت شما توجه می کنند، برای مهارت های شما ارزش قائل می شوند و اگر فعالانه با جامعه خود درگیر هستید، بیماران خود را به مراقبت از شما بسپارید.
 • به طور منظم پیگیری کنید
  از پزشکان ارجاع دهنده با تماس تلفنی یا یادداشت دست نویس تشکر کنید و آنها را در جریان قرار دهید وضعیت بیمار ارجاع شده و دوره درمانی که شما تجویز کرده یا تجویز کرده اید. آنها از اطلاعات و توجه شما به جزئیات قدردانی خواهند کرد، که ممکن است به آنها کمک کند تا بیماران بیشتری را به شما ارجاع دهند.
 • کار را ساده نگه دارید
  کار را برای پزشکان آسان کنید که بیماران خود را به مطب خود ارجاع دهند. اطلاعات تماس خود را در وب سایت، حساب های رسانه های اجتماعی و کارت های ویزیت خود به روز نگه دارید و یک فرم ارجاع آسان برای استفاده در وب سایت خود داشته باشید.
 • توسعه‌های خود را مقیاس‌بندی کنید.
  در دهه های گذشته، برای متخصصان تمرین انفرادی آسان بود که با پزشکان ارجاع دهنده یک به یک ارتباط برقرار کنند. امروزه، بیمارستان‌ها و گروه‌های چندمکانی بسیار بزرگ‌تر از آن هستند، و رقابت آن‌قدر بزرگ است که نمی‌توان صرفاً «با چند کارت ویزیت» فکر کرد. در عوض، سازمان‌های بزرگ‌تر به تیمی از پزشکان متخصص و تاکتیک‌های درست بازاریابی دیجیتال برای جلب نظر پزشکان ارجاع‌کننده متکی هستند.

همچنین ببینید: ساختمان ارجاع پزشک که آثار

12. با مصرف کنندگان فعلی مراقبت های بهداشتی خود تماس بگیرید

اگرچه ممکن است با تبلیغات دیجیتال مقایسه نشود، ارجاعات دهان به دهان همیشه باید بخشی از استراتژی کلی بازاریابی پزشکی شما باشد.

پس از یک قرار ملاقات یا روش، با مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی خود پیگیری کنید تا وضعیت آنها را ببینید. در مورد خانواده های آنها بپرسید یا کارت های تولد را با یک لمس شخصی ارسال کنید. همچنین باید برای قرارهای بعدی (حضوری یا از طریق پزشکی از راه دور) ایمیل ها و یادآوری های متنی ارسال کنید و هر کاری که می توانید برای حفظ یک رابطه مثبت انجام دهید.

مصرف‌کنندگان همیشه از شما قدردانی می‌کنند که برای تماس با شما وقت می‌گذارید و ممکن است از راه خود برای توصیه کسب‌وکار شما به دوستان و خانواده تلاش کنند.

13. در زمینه پزشکی خاص خود یک مرجع شوید

مصرف کنندگان آینده نگر مراقبت های بهداشتی احتمالاً مارک هایی را به یاد می آورند که خود را به عنوان یک مرجع در تخصص پزشکی خود معرفی می کنند. استراتژی روابط عمومی شما باید شامل تماس با رسانه‌های مناسب زمانی باشد که چیزی قابل توجه برای به اشتراک گذاشتن دارید—این تبلیغات تقریباً رایگان برای برند مراقبت‌های بهداشتی شما است.

از طریق گروه‌های LinkedIn و سایر انجمن‌های آنلاین، با بخش خاص صنعت مراقبت‌های بهداشتی خود به‌روز باشید. سایت‌هایی مانند HARO

14. استراتژی بازاریابی خود را دنبال کنید

شما باید به طور مستمر نظارت کنید که چگونه استراتژی بازاریابی پزشکی شما بر حسب بازگشت سرمایه (ROI) نتیجه می دهد. هر سال، بودجه بازاریابی مراقبت های بهداشتی شما باید بر اساس آنچه می خواهید روی آن تمرکز کنید تنظیم شود و بر اساس مطالعه دقیق معیارهای شما باشد ( داشبورد تجزیه و تحلیل عملکرد). راه های زیادی برای انجام این نوع ردیابی بازاریابی مصرف کننده مراقبت های بهداشتی وجود دارد:

 • از CRM (سیستم مدیریت ارتباط با مشتری) مانند HubSpot برای ردیابی نحوه تعامل مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی با کمپین های شما از طریق ایمیل، مراکز تماس، یا صفحات مقصد هدفمند استفاده کنید.
 • از Google Analytics برای تعیین اینکه کدام عبارات را رتبه بندی می کنید و کدام عبارت ها را از دست می دهید استفاده کنید.
 • با راه اندازی Google AdWords، کمپین های PPC خود را ردیابی کنید.
 • از HIPAAمنطبق با سیستم ردیابی تماس برای مشاهده نحوه بازدهی تبلیغات پولی شما و نظارت بر میز پذیرش .

همچنین ببینید: HHS/CDC دروازه ارتباطات سلامت.

15. پاسخ مرکز تماس خود را به ابتکارات بازاریابی مراقبت های بهداشتی بررسی کنید

شما می توانید بهترین استراتژی بازاریابی مراقبت های بهداشتی را برای هر کسی در منطقه خود داشته باشید، اما اگر مرکز تماس شما نتواند به درستی تماس ها را مدیریت کند، پول و فرصت ها را از دست می دهید. ممیزی از تجربیات مرکز تماس مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی شما ممکن است یکی از موارد زیر را نشان دهد:

 • زمان نگهداری طولانی برای مصرف کنندگان بالقوه
 • سردرگمی یا اطلاعات نادرست مصرف کننده
 • یک سیستم زمانبندی کند
 • ناتوانی (از طرف کارکنان شما) در بحث یا ارائه خدمات مراقبت های بهداشتی شما
 • هیچ استراتژی برای وادار کردن مشتریان به تعهد یا رزرو قرار وجود ندارد

ما قویاً معتقدیم که هیچ استراتژی بازاریابی مراقبت های بهداشتی بدون آموزش کافی برای مرکز تماس شما کامل نیست. این به شما و تیمتان کمک می‌کند یاد بگیرید که چگونه برند خود را به بهترین شکل نشان دهید.

آماده به روز رسانی طرح بازاریابی خود هستید؟ این 15 استراتژی را برای به دست آوردن و حفظ مشتریان و رشد کسب و کار خود اجرا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید