شما در حال مشاهده هستید 3 افسانه مداوم در مورد بیماران اسپانیایی تبار که از نظر پزشکی محروم هستند

3 افسانه مداوم در مورد بیماران اسپانیایی تبار که از نظر پزشکی محروم هستند

 • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 4 دقیقه
 • نویسنده پست:
 • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
 • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

hispanic-healthcare-blog-header-2.jpg

غلبه بر افسانه های مداوم در مورد جمعیت های محروم از نظر پزشکی چالشی است که هر بیمارستان یا ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی با آن مواجه است. برای قرض گرفتن از یک اسطوره شناخته شده، می توان احساس کرد که یک تخته سنگ را به بالای کوه می غلتانید، فقط برای اینکه دوباره به پایین برود.

افسانه‌های رایج، اما اشتباه گذشته را چگونه می‌بینید – مانند اینکه مصرف‌کنندگان اسپانیایی تبار مراقبت‌های بهداشتی درگیر سلامتی و بهبود سلامت نیستند؟ ابتدا نگاهی دقیق تر به برخی از افسانه ها بیندازید. سپس از طریق واریانس های جمعیت شناختی و روانشناختی، حقیقت را کشف کنید.

چرا بیماران اسپانیایی تبار غالباً از نظر پزشکی ضعیف هستند؟

دو سال پیش، جمعیت اسپانیایی تبار در ایالات متحده به 57 میلیون، تقریباً 17 درصد از کل جمعیت. وقتی به تفکیک ایالت به ایالت، اعداد بسیار متفاوت هستند—از 35 درصد یا بیشتر در ایالت های مرزی تگزاس، نیومکزیکو، آریزونا و کالیفرنیا تا 5 درصد یا کمتر در شانزده ایالت دیگر در سراسر کشور. Pew Research همچنین به دو روند در تعداد جمعیت اسپانیایی‌ها اشاره می‌کند:

 • بسیاری از مناطقی که در سال‌های اخیر سریع‌ترین رشد جمعیت اسپانیایی‌ها را داشته‌اند، به دلیل انواع فرصت‌های شغلی موجود، روستایی هستند. به عنوان مثال، افزایش تولید نفت شیل منجر به رشد 367 درصدی در یکی از شهرستان های داکوتای شمالی شد. علاوه بر این، 43 درصد از رشد جمعیت اسپانیایی تبارها در دهه گذشته در جنوب اتفاق افتاد که تا حدی ناشی از مشاغل کشاورزی بود.
 • پنجاه و سه درصد اسپانیایی‌ها در ایالات متحده در 15 منطقه شهری زندگی می‌کنند، که مهاجران اکثریت را در دو منطقه تشکیل می‌دهند: میامی-فورت لادردیل-وست پالم بیچ و واشنگتن-آرلینگتون- اسکندریه، که شامل پایتخت کشور ما و همچنین بخش هایی از ویرجینیا، مریلند و ویرجینیای غربی است. منطقه متروی لس آنجلس-لانگ بیچ-آناهیم با نزدیک به 6 میلیون اسپانیایی تبار در صدر فهرست قرار دارد. سایر مناطق شهری با جمعیت زیاد اسپانیایی شامل نیویورک-نیوارک-جرسی سیتی با بیش از 4.7 میلیون نفر و شیکاگو با بیش از 2 میلیون نفر است.

علاوه بر موانع زبانی و فرهنگی، این روندها نشان دهنده افزایش احتمال برای بیماران اسپانیایی تبار در جمعیت‌هایی که از نظر پزشکی تحت پوشش قرار دارند. به همین ترتیب، نرخ فقر 21 درصدی – که بیش از دو برابر نرخ فقر در میان سفیدپوستان غیر اسپانیایی است – احتمال اینکه جمعیتی از نظر پزشکی ضعیف باشند را افزایش می دهد.

درک مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی اسپانیایی-هر کجا که زندگی می کنند

به مصرف‌کنندگان اسپانیایی مراقبت‌های بهداشتی به روش‌های متعددی خدمات داده نمی‌شود – نه فقط به دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی. گزارش منحنی توسط NBCUniversal دریافته است که ۷۷ درصد از اسپانیایی‌ها می‌خواهند برندها تلاش بیشتری انجام دهند – و افسانه‌ها در عدم دسترسی هدفمند به اسپانیایی‌ها نقش دارند. در اینجا چندین افسانه رایج وجود دارد:

 1. ملاحظات هزینه، اولویت ها را برای داروها افزایش می دهد.
  در حالی که هزینه، به ویژه برای اسپانیایی های کم درآمد مهم است، 35 درصد از اسپانیایی ها گزارش می دهند که آنها به برندهایی که “با تبلیغات به زبان اسپانیایی از فرهنگ خود قدردانی می کنند” وفادارتر هستند. در حالی که سوال نظرسنجی به طور خاص مربوط به داروهای ژنریک در مقابل داروهای برند بود، بیمارستان‌ها و سایر سازمان‌های مرتبط با مراقبت‌های بهداشتی می‌توانند با استفاده از آموزش و بازاریابی فرهنگی مناسب با بیماران اسپانیایی ارتباط برقرار کنند.
 2. محصولات بهداشتی یک خرید “لوکس” است.
  یک مطالعه دیگر نشان داده است که اسپانیایی‌ها 8 درصد بیشتر از غیراسپانیایی‌ها با میل و رغبت هر چه را که در مورد سلامتی لازم است بپردازند، و 48 درصد گزارش کردند که آنها بلافاصله پس از قرار ملاقات با پزشک، به دنبال مارک توصیه شده توسط پزشک در داروخانه خواهند بود.
 3. اسپانیایی ها برای مدیریت سلامت و تندرستی خود انگیزه ندارند.
  بسیاری بر این باورند که اسپانیایی‌ها بیمارانی درگیر نیستند – به‌ویژه آنهایی که از نظر پزشکی تحت مراقبت هستند – اما موانع دسترسی به این معنی نیست که بیماران مایل به ابتکار عمل نیستند. داده های تحقیقات بازار مصرف کننده مراقبت های بهداشتی از زیست رایان مطالعات تشخیصی مصرف کننده نشان می دهد تقریباً 80 درصد از پاسخ‌دهندگان اسپانیایی تبار «کاملاً موافق» یا «موافق» با این جمله «من معتقدم که می‌توانم مستقیماً روی مدت زندگی‌ام، صرف‌نظر از سابقه خانوادگی‌ام» تأثیر بگذارم. نگرش مثبت نشان می دهد که بیماران اسپانیایی تبار که از نظر پزشکی ضعیف هستند، می توانند با رویکرد درست درگیر شوند.

البته، نابرابری‌های سلامتی که اسپانیایی‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد افسانه نیست. A Families USA اینفوگرافی

 • 35 درصد بیشتر در دوران کودکی و 15 درصد بیشتر در بزرگسالی چاق می شوند
 • 65 درصد بیشتر در معرض ابتلا به دیابت و 45 درصد احتمال مرگ ناشی از دیابت و عوارض آن بیشتر است

چرا بیمارستان ها و سایر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی به سختی می توانند مشارکت را پیش ببرند؟ حتی وقتی از افسانه ها عبور کنید، اگر به مردم به عنوان یک گروه همگن برخورد کنید، فقط به این دلیل که شباهت های فرهنگی مشترک دارند، مشارکت صبورانه می تواند چالش برانگیز باشد.

با کمک بخش بندی روانشناختی ، می توانید واریانس ها را در یک گروه بر اساس نگرش ها، باورها و ترجیحات افراد مشاهده کنید. هر بخش روانشناختی رویکرد منحصر به فرد خود را به سلامت و تندرستی، انگیزه ها، اولویت ها و شیوه های ارتباطی دارد. نمودار زیر تفاوت توزیع بخش را بین اسپانیایی‌ها/لاتینی‌ها و جمعیت عمومی نشان می‌دهد:


Screenshot 2017-04-04 01.15.42.png


استقامت‌های اراده‌ای، واکنش‌پذیرترین و بی‌تحرک‌ترین افراد در مراقبت‌های بهداشتی در میان بخش‌های روان‌شناختی، بیش از حد در بین جمعیت اسپانیایی تبار حضور دارند، که ممکن است به تقویت این افسانه کمک کند که اسپانیایی‌ها بر بهبود سلامت خود تمرکز ندارند. به عنوان مثال، در میان پنج بخش روان‌شناختی زیست رایان، تنها 67 درصد اسپانیایی‌ها با اراده «کاملاً موافق هستند» یا «موافق» با «من معتقدم که می‌توانم مستقیماً بر مدت زمانی که زندگی خواهم کرد، صرف نظر از سابقه خانوادگی‌ام، تأثیر بگذارم».

با این حال، افراد استقامتی تنها 39 درصد از جمعیت اسپانیایی تبار را تشکیل می دهند. علاوه بر این، دو بخش فعال ترین و سلامت محور – دستیابی به خود و جویندگان تعادل – 40 درصد از جمعیت اسپانیایی تبار را تشکیل می دهند.

اطلاعات آماری دیگر از C2b Consumer Diagnostic:

 • هنگامی که به این جمله پاسخ می‌دهیم که «پزشک من معتبرترین مرجع برای نیازهای سلامتی و تندرستی من است»، 33 درصد از جویندگان تعادل «مخالف هستند» یا «کاملاً مخالفم» – یک تفاوت آماری معنی‌دار از افراد استقامتی، شعبده بازان اولویت، دست‌آوردهای خود و جهت‌گیران.
 • برای بیانیه “من در اولین نشانه از نگرانی های سلامتی به پزشک مراجعه خواهم کرد”، جویندگان تعادل و شعبده بازان اولویت بسیار کمتر احتمال دارد که سیستم سلامت را در مراحل اولیه درگیر کنند: “

hispanic-segmentation-2.png


واضح است که بیماران اسپانیایی تبار وقتی صحبت از سلامت و تندرستی به میان می‌آید یکسان فکر و عمل نمی‌کنند، بنابراین رویکرد «یک اندازه برای همه» برای مشارکت بیمار کافی نخواهد بود. لنز فرهنگی برای تعامل موفق بسیار مهم است، اما ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی باید بینش های عمیق تری را برای ایجاد انگیزه و فعال کردن رفتارهای مورد نظر در نظر بگیرند.

درک نیازها و انتظارات بیماران اسپانیایی تبار که از نظر پزشکی ضعیف هستند – فراتر از زبان – می‌تواند به بیمارستان‌ها کمک کند تا پیام‌ها و کانال‌های ارتباطی را به‌خوبی تنظیم کنند تا به طور مؤثرتر با بیماران ارتباط برقرار کنند و به طور واقعی باعث تعامل شوند که موانع سلامت بهتر را از بین ببرد.

دیدگاهتان را بنویسید