شما در حال مشاهده هستید 3 روند سلامت دیجیتال در میان مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی هزاره و ژنرال Z

3 روند سلامت دیجیتال در میان مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی هزاره و ژنرال Z

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 3 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

Millennial looking at her phone

سلامت دیجیتال بخش رو به رشدی است که همچنان در بین نسل‌های جوان طنین‌انداز می‌شود، Gen Z و Millennials. در حالی که کووید-19 روند را تسریع کرد، اکنون که نسل‌های زیادی از این ابزارها استفاده می‌کنند، نمی‌توان آن را نادیده گرفت.

اما چیزی که در مورد این دو نسل برجسته است این است که فناوری بخش بزرگی از زندگی آنها بوده است. برای ژنرال Z، این تنها چیزی است که آنها کاملاً می دانند. این نسل ها نیز یا وارد سفر مصرف کننده مراقبت های بهداشتی خود می شوند یا در مراحل اولیه آن هستند. آنها نمایانگر آینده صنعت هستند و می توانند نشان دهند که چه روندهایی در راه است.

بر اساس داده‌های تحقیقات بازار زیست رایان در سال 2022، در اینجا 3 روند سلامت دیجیتالی وجود دارد که در میان Millennials و Gen Z برجسته است.

1.) آنها از تأثیرگذاران و کارشناسان بهداشت و سلامت در رسانه های اجتماعی پیروی می کنند.

بسیاری از افراد جوان به رسانه‌های اجتماعی روی می‌آورند تا اطلاعات سلامتی و تندرستی را از تأثیرگذاران و متخصصان بیابند. تحقیقات بازار زیست رایان نشان داد که از نظر آماری هزاره‌ها بیشتر از هر نسل دیگری به فیسبوک و توییتر روی می‌آورند تا این اطلاعات را دریافت کنند، در حالی که Gen Z به سمت TikTok متمایل است.

سلامت و تندرستی را دنبال کنید

اینفلوئنسرها/کارشناسان رسانه های اجتماعی

جمعیت عمومی

(n=5000)

Gen Z

هزاره

فیس بوک

26.8٪

27.1٪

43.8٪

TikTok

11.6٪

28.9٪

18.4٪

تویتر

12.8٪

17.8٪

23.2%

یوتیوب

23.1٪

36.3%

37.7٪

ارائه دهندگان و بیمه گران ممکن است علاقه مند به پیگیری این گزینه برای دسترسی به بیماران و اعضای خود از طریق تأثیرگذارانی مانند مربیان تناسب اندام و تناسب اندام و کارشناسانی مانند پزشکان، پرستاران، پزشکان، متخصصان تغذیه، روانشناسان و جراحان باشند. اما، مهم است که با احتیاط پیش بروید و به دنبال مشارکت هایی باشید که از استانداردهای برابری و حریم خصوصی ارائه دهنده یا بیمه گر پیروی می کنند.

هنگام پیگیری این مشارکت‌ها، تعیین کنید که آیا تأثیرگذار یا متخصص فرد مناسبی برای صحبت به عنوان نماینده سازمان است یا خیر. آیا جایگاه آنها برای سازمان مناسب است و به دستیابی به رشد و اهداف سلامت بیمار/عضو کمک می کند؟ آیا اشکالی وجود دارد که می تواند بر شهرت تأثیر منفی بگذارد؟ اینها سؤالات مهمی هستند که باید قبل از پیگیری هر شراکتی مطرح شوند، اما پس از پاسخ به این سؤالات، توافقی در مورد شرایط، شرایط و دستورالعمل‌های شراکت ایجاد کنید و مشخص کنید که چه چیزی از تأثیرگذار یا متخصص خواسته می‌شود تا از هرگونه مشکل در مسیر جلوگیری کنید.

2.) آنها محتوای دیجیتال را برای اطلاعات بهداشتی و آموزش دوست دارند.

جای تعجب نیست که مصرف کنندگان جوان مراقبت های بهداشتی دوست دارند اطلاعات مراقبت های بهداشتی و آموزش خود را از منابع دیجیتال دریافت کنند. در مطالعه تحقیقات بازار زیست رایان در سال 2022، Millennials و Gen Z از نظر آماری بیشتر از هر نسل دیگری ترجیح می‌دهند اطلاعات محتوای مراقبت‌های بهداشتی و آموزش خود را از منابع آنلاین از جمله برنامه‌ها، وبلاگ‌ها و رویدادهای آنلاین و حضوری زنده دریافت کنند.

نوع محتوای مراقبت‌های بهداشتی برای دریافت اطلاعات/آموزش ترجیح داده می‌شود

جمعیت عمومی

(n=5000)

Gen Z

هزاره

در یک برنامه موجود است

15.3%

18.5٪

23.3%

وبلاگ

6.4٪

12.5٪

10.2٪

رویداد زنده (شخصی)

11.9٪

14.9٪

14.0٪

رویداد زنده (آنلاین)

8.4٪

13.0٪

12.8٪

ارائه‌دهندگان و بیمه‌گران می‌توانند از این موضوع به نفع خود استفاده کنند، زیرا بسیاری از این محتوا به خوبی با هم کار می‌کنند. به عنوان مثال، وبلاگی در مورد اهمیت استفاده از کرم ضد آفتاب با طیف وسیع می‌تواند از طریق ارائه‌دهنده یا بیمه‌گر در اپلیکیشن سلامت بیمار یا عضو پست شود. رویدادهای زنده حضوری و آنلاین را می توان در همین پلتفرم های محتوایی تبلیغ کرد و به صورت آنلاین به اشتراک گذاشت. با دانستن اینکه این نسل‌ها به دنبال اطلاعات اجتماعی و آموزش سلامت هستند، دلیل بیشتری برای تمرکز تلاش‌ها در اینجاست.

3.) آنها از فناوری های زیادی برای مدیریت سلامت خود استفاده می کنند.

انواع ابزارهای Gen Z و Millennials برای مدیریت سلامتی خود استفاده می‌کنند. طبق تحقیقات بازار زیست رایان در سال 2022، وقتی از آنها پرسیده شد که در 12 ماه گذشته از چه فناوری‌هایی برای مدیریت سلامت خود استفاده کرده‌اند، Gen Z و Millennials از نظر آماری احتمال بیشتری نسبت به نسل‌های دیگر از فناوری‌های زیر استفاده می‌کنند:

  • نظارت از راه دور
  • هوش مصنوعی دستیار مجازی
  • پیامک با ارائه دهنده خدمات بهداشتی
  • آزمایش ژنتیک
  • برنامه سلامت یا تناسب اندام تلفن هوشمند.

برای برخی از اینها (پایش از راه دور و آزمایش ژنتیک)، ژن Z از نظر آماری بیشتر از همه افراد، از جمله Millennials، از این ابزارها استفاده می کند. اما وقتی صحبت از استفاده از یک برنامه سلامت یا تناسب اندام گوشی های هوشمند می شود، Millennials از نظر آماری بیشتر از همه افراد از آن استفاده می کنند. هزاره‌ها همچنین از نظر آماری بیشتر از هر نسلی از نسل‌های دیگر به‌طور میانگین از فناوری‌های بیشتری استفاده می‌کنند.

سلامت دیجیتال در حال تبدیل شدن به بخش بزرگی از سفر مراقبت های بهداشتی است

در میان این گرایش‌ها چیزهای زیادی برای بازگشایی وجود دارد، اما یک چیز مطمئن این است که فناوری مراقبت‌های بهداشتی نقش بسیار بیشتری در مدیریت سلامت در میان نسل Z و Millennials بازی می‌کند. این به ارائه‌دهندگان و بیمه‌گران بستگی دارد که به تلاش برای مراقبت‌های بهداشتی برای دربرگرفتن رویکرد دیجیتالی بلندمدت ادامه دهند.

علاقه دارید درباره مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی هزاره بیشتر بدانید؟ این وایت پیپر نگاهی عمیق‌تر به تلاش هزاره برای مصرف‌سازی مراقبت‌های بهداشتی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید