3 روند مصرف گرایی مراقبت های بهداشتی که باید تماشا کنید

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 3 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

مصرف‌گرایی مراقبت‌های بهداشتی اینجا باقی می‌ماند. اصلاحات مراقبت های بهداشتی آتش را شعله ور کرد زیرا شرایط بازار هزینه ها را به سمت مصرف کننده منتقل کرد. تلفن های هوشمند فراگیر، دستگاه های تناسب اندام پوشیدنی، موتورهای پیشرفته تجزیه و تحلیل مراقبت های بهداشتی و هجوم مداوم فناوری های جدید شعله های آتش را بیشتر شعله ور کردند.

با تغییر انتظارات مصرف‌کننده، بیمارستان‌ها و سیستم‌های بهداشتی باید خود را با رویکرد مصرف‌محورتری سازگار کنند—مانند آمازون مورد علاقه مصرف کنندگان چندساله —یا خطر شکست در برابر رقبای مبتکرتر در بازار را دارید. ماندن در صدر داغترین روندهای مصرف گرایی مراقبت های بهداشتی می تواند به شما کمک کند تا با مصرف کنندگان خود در هر کجا که هستند دسترسی داشته باشید و آنها را درگیر کنید.

روندهای مصرف گرایی مراقبت های بهداشتی تأثیر گسترده ای بر بیمارستان ها دارد

وقتی تجربه بیمار را به‌عنوان مجموعه‌ای از تمام بخش‌های آن به جای مجموعه‌ای از برخوردهای بالینی غیرمرتبط نگاه می‌کنید، روشن می‌شود که گرایش‌های مصرف‌گرایی مراقبت‌های بهداشتی بسیاری از بخش‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهند: پذیرش، بالینی، مراقبت از مشتری، مدیریت تسهیلات. ، امور مالی، فناوری اطلاعات سلامت، بازاریابی و روابط عمومی.

در اینجا شش روند مصرف‌گرایی مراقبت‌های بهداشتی که معمولاً به آنها اشاره می‌شود، آورده شده است که بیمارستان‌ها باید در نظر بگیرند.

روند 1: مراقبت مبتنی بر ارزش

همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، روندی در گزارش انجمن مدیریت مالی بهداشت و درمان (HFMA) با عنوان “مراقبت‌های بهداشتی 2020، تأثیر قابل‌توجهی بر نتیجه بیمارستان خواهد داشت: انتظار مصرف‌کننده برای شفافیت و انتخاب. تغییر از بازپرداخت حجمی به بازپرداخت مبتنی بر ارزش ممکن است ناشی از برنامه‌های پرداخت‌کننده باشد، اما مصرف‌کنندگان آگاه به هزینه نیز در حال خرید هستند و قبل از تصمیم‌گیری در مورد مراقبت‌های بهداشتی به دنبال مقایسه قیمت و کیفیت هستند.

ما در سال‌های اخیر با افزایش سایت‌های مستقلی که فهرست قیمت‌ها، بررسی‌های مصرف‌کننده و امتیازات معیار صنعت را ارائه می‌دهند، شاهد تقویت این روند مصرف‌گرایی مراقبت‌های بهداشتی بوده‌ایم. برخی از بیمارستان‌ها مدل‌های مراقبت مبتنی بر ارزش را پذیرفته‌اند که شفافیت قیمت بیشتری را ارائه می‌کنند و بیماران را جذب می‌کنند، اما بسیاری از آنها راه طولانی در پیش دارند.

روند 2: تسلط بر موبایل

این روزها موبایل فقط یک «کانال» نیست. این یک روش زندگی است و برخلاف تصور رایج، این فقط یک ابزار مهم برای هزاره ها نیست. استقبال از تلفن های هوشمند در میان سالمندان افزایش یافته است، به طوری که از هر پنج آمریکایی، چهار آمریکایی اکنون صاحب و استفاده می کنند.

هنگامی که با جریانی بی پایان از فناوری های جدید موبایل و دیجیتال ترکیب شود، رشد مداوم وابستگی به دستگاه های تلفن همراه عملا تضمین می شود. مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی برای تحقیق در مورد نگرانی های سلامت، یافتن و مقایسه ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی در نزدیکی، و گرفتن قرار ملاقات یا پرداخت صورت حساب به گوشی های هوشمند خود مراجعه می کنند.

بیمارستان‌هایی که از تلفن همراه استفاده می‌کنند، راه‌های زیادی برای ارتباط و تعامل با مصرف‌کنندگان مراقبت‌های بهداشتی دارند – وب، ایمیل، متن، رسانه‌های اجتماعی و برنامه‌ها. تلفن‌های مجهز به GPS امکان بازاریابی هدفمندتر و مبتنی بر مکان را فراهم می‌کنند که می‌توان از آن برای جذب بیماران جدید و اجرای برنامه‌های سلامت جامعه استفاده کرد.

روند 3: بینش مصرف کننده

این روند در فهرست HFMA ظاهر می‌شود، اما متخصصان مالی مراقبت‌های بهداشتی تنها کسانی نیستند که بر استفاده از داده‌های مصرف‌کننده و مراقبت‌های بهداشتی برای اطلاع‌رسانی استراتژی‌های خود متمرکز هستند. HFMA خاطرنشان می‌کند: «از آنجایی که سازمان‌های مراقبت‌های بهداشتی تلاش‌های ارائه‌شده را برای برآوردن انتظارات مصرف‌کننده متمرکز می‌کنند، رهبران مراقبت‌های بهداشتی باید اولویت‌های منحصربه‌فرد جمعیت‌های جمعیتی خاص خود را درک کرده و هدف قرار دهند.»

توجه به تفاوت بین داده ها و بینش ها مهم است. شما می توانید اقیانوسی از داده ها را غربال کنید و قادر به تفسیر آن داده ها از طریق لنز بیمار / مصرف کننده نباشید. بینش ترکیبی از واقعیت عینی و مبتنی بر داده با انگیزه مصرف کننده است.

با توجه به اینکه شخصی‌سازی و فردی‌سازی نیز یک روند مهم برای بازاریابان مراقبت‌های بهداشتی است، وبلاگ اشاره می‌کند که، «عمومی/مخاطبان نیز در برابر روش‌های تبلیغاتی به سبک قدیمی و گسترده مقاوم شده‌اند. روش‌های بازاریابی معاصر علایق کاربر را شناسایی می‌کنند و محتوای به‌موقع، شخصی و مرتبط را به‌صورت یک به یک ارائه می‌کنند.» اما چگونه می توانید از روان مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی استفاده کنید تا پیام مناسب را از طریق کانال مناسب به افراد مناسب برسانید؟

بخش‌بندی روانشناختی با طبقه‌بندی مصرف‌کنندگان مراقبت‌های بهداشتی بر اساس نگرش‌ها و انگیزه‌هایی که برای سلامت و تندرستی به ارمغان می‌آورند، بینش‌های ارزشمندی برای مصرف‌کننده ارائه می‌کند:

  • به کسانی که برای مشاوره مراقبت های بهداشتی اعتماد دارند
  • جایی که آنها به دنبال اطلاعات مربوط به سلامت هستند
  • چه چیزی آنها را به تغییر رفتارهای سالم تر تشویق می کند
  • آنها چگونه ترجیح می دهند با ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی تعامل داشته باشند

با داشتن بینش‌های تقسیم‌بندی روان‌شناختی و سایر تجزیه و تحلیل‌های مراقبت‌های بهداشتی، بیمارستان‌ها می‌توانند کمپین‌های بازاریابی مؤثرتری طراحی کنند، ابتکارات سلامت جمعیت قوی‌تری را اجرا کنند، آموزش سلامتی و نکات و ابزارهای مدیریت بیماری‌های مزمن را به منابع مناسب ارائه دهند و ارائه دهند. تجارب مشتری محور از پذیرش تا ترخیص و فراتر از آن.

دیدگاهتان را بنویسید