4 افسانه دائمی در مورد مناطق روستایی محروم از نظر پزشکی

 • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 3 دقیقه
 • نویسنده پست:
 • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
 • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

RuralHealthIconImage_زیست رایان.jpg

دلچسب مانند گاو، یا تناسب مانند کمانچه – چنین عباراتی که در زمان استفاده می شود اغلب برای توصیف آمریکایی های روستایی استفاده می شود. زندگی روستایی، حداقل در ذهن آمریکایی‌های شهری و حومه‌شهری، «همین چیزی را که دکتر دستور داده است» را در قالب شیوه‌های زندگی فعال، هوای تازه و یک رژیم غذایی سالم و مزرعه به میز ارائه می‌دهد. اما واقعیت برای بسیاری از آمریکایی های روستایی بیشتر شبیه Grapes of Wrath است تا Field of Dreams.

و با لغو قانون مراقبت مقرون به صرفه که در دستور کار کنگره قرار دارد، جوامع روستایی ممکن است خود را با مشکلات بیشتری مواجه کنند. بیایید در مورد برخی از تصورات غلط رایج در مورد جمعیت روستایی که از نظر پزشکی محروم هستند، رکورد درست کنیم.

1. همه جمعیت هایی که از نظر پزشکی محروم هستند یکسان هستند

بزرگ‌ترین افسانه نیز ساده‌ترین اسطوره است که از بین می‌رود. پزشکی استانفورد برگه اطلاعات بهداشت روستایی تصویری مختصر از جمعیت روستایی در مقابل شهری ارائه می‌دهد – و تفاوت‌ها واضح است. در حالی که 20 درصد از آمریکایی ها در جوامع روستایی زندگی می کنند، کمتر از 10 درصد از پزشکان در آنها تمرین می کنند. در مقابل، 79 درصد از آمریکایی ها در جوامع شهری زندگی می کنند و 90 درصد از پزشکان در آنها تمرین می کنند. سایر تغییرات عبارتند از:

 • 14 درصد از آمریکایی‌های روستایی زیر سطح فقر زندگی می‌کنند در مقابل 11 درصد آمریکایی‌های شهری
 • 18 درصد از آمریکایی های روستایی 65 سال یا بیشتر در مقابل 15 درصد از آمریکایی های شهری
 • متوسط ​​درآمد سرانه آمریکایی‌های روستایی 7000 دلار کمتر از آمریکایی‌های شهری است
 • بزرگسالان روستایی 7 درصد بیشتر از افراد شهری احتمال دارد که سلامت خود را منصفانه یا ضعیف توصیف کنند

آمریکایی‌های روستایی همچنین در بیمه خصوصی، پوشش Medicare و Medicaid از همتایان شهری خود عقب هستند.

نکته مهم این است که آمریکایی های روستایی یک جمعیت واحد نیستند که همگی یکسان فکر و عمل کنند. راه‌حل‌های زیست رایان به روان‌شناسی جمعیت‌های روستایی آمریکا نگاه کردند و توزیعی را در پنج بخش مجزای روانشناختی یافتند. روانشناسی به نگرش ها، ارزش ها، سبک زندگی و شخصیت افراد مربوط می شود و کلید درک انگیزه ها و ترجیحات ارتباطی آنهاست. تقسیم بندی افراد را بر اساس این ویژگی های مشترک برای کارایی در هدف گذاری و پیام رسانی گروه بندی می کند.


بخش‌های روان‌شناختی زیست رایان عبارتند از:

 • خود دست‌یافته‌ها: فعال‌ترین گروه سلامت و تندرستی هستند که آنچه را که برای بهبود سلامت و ظاهر خود لازم است سرمایه‌گذاری می‌کنند. آنها هدف گرا هستند و به اقداماتی نیاز دارند تا نشان دهند که چگونه در برابر این اهداف پیشرفت می کنند.
 • جویندگان تعادل: جویندگان تعادل بعدی که فعال ترین و سلامت گرا هستند، انتخاب ها و گزینه هایی را می خواهند و نقش متخصصان مراقبت های بهداشتی را کم اهمیت می دانند، زیرا معتقدند بدن خود را بهتر از هرکس دیگری می شناسند.
 • شعبده بازان اولویت دار: شعبده بازان اولویت دار که در مراقبت های بهداشتی خود واکنش نشان می دهند اما برای دیگران فعال هستند، رفاه خود را قربانی می کنند تا مطمئن شوند که عزیزانشان مراقبت های مورد نیاز خود را دریافت می کنند. آنها مسئولیت های زیادی را بر عهده دارند و در زندگی شخصی و حرفه ای خود احساس وظیفه قوی دارند.
 • جهت گیرندگان: این گروه در سلامت خود واکنش نشان می دهند اما استفاده کنندگان نسبتاً بالایی از سیستم سلامت هستند. آنها خواهان راهنمایی دستورالعمل از طرف متخصصان مراقبت های بهداشتی هستند و دوست ندارند سوالات زیادی از آنها پرسیده شود. آنها دوست دارند “تعقیب را قطع کنند” و فرض کنند که یک پزشک معتبر همه پاسخ ها را دارد.
 • استقامت‌کنندگان اراده: واکنش‌پذیرترین گروه و کمترین مشارکت در سلامت و تندرستی. افراد با اراده در “اینجا و اکنون” زندگی می کنند و عادات سالم را در اولویت قرار نمی دهند. این بدان معنا نیست که آنها ناسالم هستند، آنها فقط بر مراقبت های پیشگیرانه یا عواقب آتی تمرکز نمی کنند.

توزیع پنج بخش روانشناختی بین آمریکایی‌های روستایی و جمعیت عمومی متفاوت است. به طور خاص، جویندگان تعادل و جهت گیران بیش از حد نشان داده شده اند، در حالی که افراد استقامت اراده و خود دستیابی به توسعه نیافته هستند. psychographic-distribution.png


2. ارزش های محافظه کارانه آمریکایی های روستایی آنها را سالم نگه می دارد

تصویری که هالیوود اغلب از زندگی روستایی ترسیم می کند، تحت سلطه ارزش های محافظه کارانه ای است که از زندگی پاک و سالم حمایت می کنند. به هر حال، این همان چیزی است که کوین بیکن در Footloose به آن انتقاد کرد. هالیوود را باید باور کرد. اما آمار ، داستان متفاوتی بگویید.

 • 25 درصد کودکان روستایی دارای اضافه وزن هستند، در مقایسه با 19 درصد کودکان شهری
 • افراد 12 تا 17 ساله روستایی 8 درصد بیشتر از نوجوانان شهری مستعد سیگار کشیدن هستند
 • با 49.5 درصد، میزان زاد و ولد نوجوانان در مناطق روستایی 10.3 درصد بیشتر از مناطق شهری است

علاوه بر این، بزرگسالان روستایی بیشتر از همتایان شهری خود سیگار می کشند. سوء استفاده از الکل و سایر مواد؛ اضافه وزن داشته باشید؛ و از نظر بدنی غیر فعال باشد. شگفت‌آورتر از همه، بسیاری از بزرگسالان روستایی دسترسی ضعیفی به غذاهای سالم دارند. باز هم، تصوری که مردم به احتمال زیاد دارند این است که بر اساس تبلیغات خدمات عمومی در تلویزیون، اکثر “بیابان های غذا” در مناطق شهری هستند.

3. بیمارستان های روستایی در برابر چالش نیستند

مطمئناً، بیمارستان‌های روستایی در سال‌های اخیر دچار مشکل شده‌اند. با هر اعلامیه ای مبنی بر تعطیلی یک بیمارستان روستایی، چالش های ارائه خدمات مراقبت های بهداشتی به جمعیت هایی که از نظر پزشکی محروم هستند افزایش می یابد.

RuralHealthIconImage.jpgاما در مورد نوآوری، بیمارستان های روستایی را در نظر نگیرید. با توجه به بیمارستان ها و سلامت مجله Networks، بیمارستان ها رویکردهای جدیدی را برای بهبود مراقبت و ماندن در سیاهی اتخاذ می کنند. به عنوان مثال، برخی از بیمارستان ها روابط مشترکی با مراکز ارشد، بخش های بهداشت عمومی، کالج ها و سایر سازمان های اجتماعی ایجاد می کنند تا شبکه حمایتی قوی تری برای بیماران ایجاد کنند.

یک بیمارستان که هم به بیماران روستایی و هم به بیماران مترو خدمات می‌داد، یک برنامه تیم مراقبتی را معرفی کرد که بازدیدهای اورژانس را تا 91 درصد و نرخ بستری مجدد را تا 94 درصد کاهش داد. چگونه؟ با استفاده از مربیان سلامت و تیم‌های مراقبت برای کمک به بیماران در خرید مواد غذایی، خدمات خانه‌داری و سایر موانع “کوچک” که افزایش یافته و منجر به سلامت ضعیف می‌شود.

4. آمریکایی های روستایی کمتر درگیر سلامت و تندرستی هستند

این یک افسانه رایج برای اکثر جمعیت‌هایی است که از نظر پزشکی ضعیف هستند، اما همانطور که قبلاً اشاره کردیم، تعامل تحت تأثیر عوامل متعددی از جمله نگرش‌های فردی در مورد سلامت و تندرستی است. با استفاده از بخش‌بندی روانشناختی، ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی می‌توانند بینش عملی در مورد آنچه افراد بر این باورند که برای مشاوره مراقبت های بهداشتی به چه کسانی اعتماد دارند و چگونه می توانند برای فعال ماندن و مشارکت در سلامت شخصی خود انگیزه داشته باشند. همانطور که نمودار نقطه شماره 1 در بالا نشان می دهد، جویندگان تعادل – یکی از بخش های فعال در زمینه سلامت – در میان جمعیت های روستایی بیش از حد توسعه یافته اند، و افراد پایدار با اراده توسعه نیافته اند.

زیست رایان بستری برای خودکارسازی مشارکت بیمار از طریق ایمیل، پیام‌های متنی و پاسخ صوتی تعاملی است. و از بینش های روانشناختی در پیام های خود برای افزایش پذیرش و تغییر رفتار بیمار استفاده می کند. یک سیستم بهداشتی که بر جمعیت پزشکی، اسپانیایی و روستایی متمرکز بود، زیست رایان را برای کاهش قرار ملاقات های از دست رفته به کار گرفت. قرار ملاقات های از دست رفته 22 درصد کاهش یافت، و در نتیجه بیماران بیشتری مراقبت های مورد نیاز خود را دریافت کردند – ناگفته نماند، سیستم بهداشت 75000 دلار در ماه به درآمد اضافه می کرد.

برای بسیاری از جوامع روستایی، مسئله بزرگ‌تر – موضوعی که بر تعامل نیز تأثیر می‌گذارد – یکی از مسائل جغرافیایی است. در مناطق روستایی – و در غرب، حتی مناطق “مرزی” دورتر – نیاز به پیمودن مسافت های طولانی برای دسترسی به خدمات بهداشتی مورد نیاز همچنان یک مانع است. علاوه بر مسافت، مناطق روستایی نیز ممکن است با شرایط آب و هوایی شدید و کمبود حمل و نقل عمومی مواجه شوند که دسترسی به مراقبت را محدود می کند.

پیدا کردن راه‌هایی برای صحبت با نیازها و انتظارات بیمار – همراه با فناوری‌هایی مانند سلامت از راه دور و مشارکت خودکار بیمار که موانع جغرافیایی را کاهش می‌دهد – می‌تواند به رفع مشکلات مشارکت برای آمریکایی‌های روستایی در جوامعی که از نظر پزشکی ضعیف هستند کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید