شما در حال مشاهده هستید 5 راه برای بهبود تبعیت از داروی بیمار در سال 2019

5 راه برای بهبود تبعیت از داروی بیمار در سال 2019

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

nurse-and-patient-cta-sizing

این را در نظر بگیرید: تا 30 درصد از داروها پر نمی‌شوند.

این یک وزن باورنکردنی برای سیستم مراقبت های بهداشتی و سلامت مردم است. پایبندی به دارو یک جزء حیاتی برای بهبود زندگی و سلامت مردم است – داروها جان انسان ها را نجات می دهند. ناگفته نماند که یک هدف اولیه برای اکوسیستم پزشکی باید بهبود پایبندی به دارو باشد. بنابراین چگونه بیمارستان ها و پزشکان می توانند پایبندی به دارو را در سال 2019 بهبود بخشند؟ بیایید به پنج روش اثبات شده نگاه کنیم:

TALK ارزان است – و موثر است:

یک راه حل ساده و با فناوری پایین که اغلب در میان ابزارک و فناوری گم می شود: با بیمار صحبت کنید. دریابید که چه موانعی وجود دارد که مانع پایبندی او به دارو می شود. ممکن است بیمار عوارض جانبی ناشی از آن را تجربه کند که آن را ناخوشایند می کند یا ممکن است فراموش کند. هنگامی که عمیق‌تر به «چرا» می‌پردازیم، می‌توانیم به «چگونگی حل کردن» برسیم. و گاهی اوقات فقط یک زمان خوب و قدیمی بهترین راه برای انجام این کار است. در حالی که فناوری نقش فزاینده ای در مراقبت های بهداشتی ایفا می کند، همیشه جایی برای لمس انسان وجود خواهد داشت.

TECH-MED:

صحبت کردن با بیمار در حین ویزیت یا معاینه برای برخی افراد و موقعیت‌ها خوب است، اما برخی دیگر ممکن است وقت یا تمایلی برای نشستن در جلسه پرسش و پاسخ نداشته باشند – حتی با پزشکشان. فناوری می‌تواند به شما کمک کند بیماران را در جایی که هستند و چگونه می‌خواهند به آنها دسترسی پیدا کنند.

زیست رایان از تقسیم بندی روانشناختی برای کشف انگیزه های این که چرا بیمار ممکن است به رژیم تجویزی خود پایبند نباشد و سپس از همان هوش روانشناختی برای کمک به طراحی یک ارتباط سفارشی استفاده کند. فقط برای آن بیمار که برای بهبود نتایج سلامت، مشارکت بیمار و فعال سازی بیمار کار می کند.

به عنوان مثال، برخی از افراد ترجیح می‌دهند یادآوری‌های دارویی و PCP یا تعامل مراقبت فوری در صندوق ورودی ایمیل آنها یا از طریق تماس تلفنی یا پیام متنی رخ دهد. بر اساس نظرسنجی تحقیقات بازار زیست رایان 2018، افرادی که به خود دست می‌یابند از نظر آماری بیشتر از هر بخش دیگری (با 95 درصد اطمینان) تمایل به دریافت یادآوری دارو از طریق ایمیل دارند. پلتفرم‌های تعامل با بیمار مانند PatiendBond می‌توانند به طور یکپارچه بخشی از زندگی افراد شوند و احتمال مصرف داروهای خود را طبق دستور پزشک به میزان قابل توجهی افزایش دهند. برای یک نسخه نمایشی اینجا را کلیک کنید تا بتوانید اطلاعات خود را پر کنید و نمونه دریافت کنید ارتباطات بی‌درنگ از PatiendBond به شما یادآوری می‌کند که دارو مصرف کنید.

آموزش:

همه ذینفعان باید در مورد خطرات و هزینه های تبعیت غیر دارویی آموزش ببینند. این باید از طریق کمپین های آموزشی فشرده در سطح PCP، دفتر مراقبت های فوری، داروخانه، والدین و مدارس انجام شود. خسارت سالانه به سیستم مراقبت های بهداشتی 300 میلیارد دلار ذکر شده است، اما این رقم می تواند بسیار دور به نظر برسد. تحقیقات دقیق تر هزینه سالانه عدم پایبندی به ازای هر نفر را نشان می دهد. در نظر بگیرید که هزینه اقتصادی تنظیم‌شده سالانه بیماری خاص ناشی از عدم پایبندی به ازای هر فرد از 949 دلار تا 44190 دلار (در سال 2015 دلار آمریکا) متغیر بود. هزینه های منتسب به عدم پایبندی «همه علل» از 5271 تا 52341 دلار متغیر بود.

این تجزیه و تحلیل عدد را کمی به خانه نزدیکتر می کند. اما انگیزه واقعی برای پایبندی باید آشکار باشد: بهبود کیفیت زندگی برای همه. عمل ساده مصرف یک قرص و قورت دادن چند جرعه آب می تواند تفاوت بین مرگ و زندگی باشد.

یافتن یک گروه پشتیبانی:

مطالعات به طور مداوم نشان داده اند که حمایت همتایان به طور چشمگیری کمک می کند رفتارهای خوب را تقویت کند. به همین دلیل است که مردم یک «رفیق تمرینی» یا «شریک رژیمی» دارند تا به همدیگر پاسخگو باشند. و همچنین به همین دلیل است که مردم به گروه‌های دویدن یا باشگاه‌های موتورسواری می‌پیوندند یا با هم مطالعه می‌کنند. یک “پلیس گروه همسالان” وجود دارد که به طور طبیعی خود را القا می کند. بنابراین اگر بیمار شما افسردگی دوقطبی یا بیماری قلبی دارد، او را تشویق کنید که به دنبال یک گروه حمایتی باشد. تقریباً برای هر شرایطی چنین گروه هایی وجود دارند و کار می کنند.

پشتیبانی قیمت:

اگر قیمت دور از دسترس باقی بماند، تمام وقت، فناوری، آموزش و پشتیبانی همتایان در جهان، اهمیت چندانی بر پایبندی به دارو ندارند. 67 درصد کامل این مشکل پیچیده، چند لایه و سیستمیک است، اما پزشکان، بیمارستان ها و کلینیک ها باید تا جایی که می توانند کمک کنند. برای داروهای ژنریک ارزان تر نسخه بنویسید. بیماران را تشویق کنید تا یک «حساب پس‌انداز نسخه» راه‌اندازی کنند، بیماران را به سمت برنامه‌های خدمات اجتماعی و باشگاه‌های خریداران کم‌هزینه هدایت کنید – هر چیزی که می‌تواند هزینه را کاهش دهد.

پزشکان بهترین‌ها را برای سلامتی بیماران خود می‌خواهند، اما حساب بانکی خرد شده برای سلامت هیچ‌کس هم خوب نیست. پزشکان اغلب خود را در میان دو نیروی متضاد له می‌کنند، اما اگر بیمار قیمت را به عنوان یک مانع ذکر می‌کند، هر کاری که می‌توانید برای کاهش هزینه انجام دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید