شما در حال مشاهده هستید 5 روشی که مشارکت بیمار می تواند نتایج مراقبت های بهداشتی را بهبود بخشد

5 روشی که مشارکت بیمار می تواند نتایج مراقبت های بهداشتی را بهبود بخشد

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

Home Health Care

در زمان‌های گذشته، بیمارستان‌ها و مطب‌های پزشک به‌عنوان قلعه‌های غیرقابل دسترس تلقی می‌شدند. پل متحرک پایین می آمد و بیمار فقط زمانی که بیماری می رسید یا درمان کامل می شد وارد می شد. بعد بیمار به خانه می رفت و بس. اکنون می دانیم که چنین مراقبت های بالینی نادری به بیمار آسیب رساند.

امروز، آونگ جهت دیگری را تغییر داده است. مراقبت های بهداشتی به عنوان بخشی یکپارچه، جامع و بدون درز از یک زندگی حیاتی تر و قوی تر دیده می شود. با استفاده از ابزارهای پوشیدنی، تعامل آنلاین و اینترنت اشیا، بیمارستان ها اکنون به عنوان مراکز سلامتی و پزشکان به عنوان شرکا و مربیانی شناخته می شوند که به بیماران کمک می کنند زندگی بهتری داشته باشند. این نوسان آونگ چیزی بیش از یک داستان «احساس خوب» است. این روند تأثیر واقعی بر پیامدهای سلامت دارد. آمار زیر را از Evisit.com در نظر بگیرید:

  • بعد از استفاده از برنامه‌های چندرسانه‌ای برای کمک به بیماران در درک اطلاعات پیچیده بهداشتی یا اطلاعات مربوط به خودمراقبتی یا روش‌های آتی، 86 درصد از 29 بیمارستان شرکت‌کننده، ارتباط پزشک با بیمار را بهبود بخشیدند و 69 درصد رتبه کلی خود را 4 درصد یا بهبود دادند. بیشتر.

  • افزایش مشارکت بیمار آنلاین می‌تواند منجر به نرخ رضایت 90 درصدی هم برای بیماران و هم برای پزشکان شود.

  • ارسال پیامک به بیماران می‌تواند تبعیت از دارو را برای بیماران مبتلا به بیماری مزمن از 50٪ به 67.8٪ یا افزایش کلی 17.8٪ افزایش دهد.

  • حدود 93 درصد از پزشکان احساس می‌کنند که برنامه‌های سلامت می‌توانند نتیجه مراقبت‌های بهداشتی بیمار را افزایش دهند.

در اینجا برخی از زمینه‌های دیگر وجود دارد که این تعامل تقویت‌شده نتایج بهتری برای سلامتی ایجاد کرده است:

1. مراقبت های پیشگیرانه:

با نگه داشتن بیمار به طور مداوم بخشی از اکوسیستم مراقبت های بهداشتی، می توان علائم هشدار دهنده اولیه را مشاهده کرد و در صورت نیاز، درمان کرد. پلتفرم‌های بیمار مانند زیست رایان که از تعامل روان‌شناختی تقسیم‌بندی شده استفاده می‌کنند، می‌توانند در این ماموریت حیاتی باشند. زیست رایان از تقسیم بندی روانشناختی برای گروه بندی بیماران به پنج بخش استفاده می کند که هر کدام دارای مجموعه ای منحصر به فرد از انگیزه ها و ترجیحات ارتباطی هستند. سپس این اطلاعات بینش برای ایجاد پیام‌های خودکار و شخصی‌شده که رفتارهای دلخواه را هدایت می‌کنند، استفاده می‌شوند.

اگر ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی بیمار در حال پیگیری، مشارکت و پرسیدن سؤالات باشد، آن سرفه ممکن است به‌عنوان ذات‌الریه زودرس تشخیص داده شود. این توده کوچک ممکن است به پزشک بیمار گزارش شود و سرطان زودهنگام تشخیص داده شود، و همه ما می دانیم که سرطان تشخیص زودهنگام بسیار قابل درمان است. مراقبت های پیشگیرانه جان ها و دلارها را نجات می دهد و این یک پیروزی برای همه است.

2. مدیریت دارو:

همه ما جعبه‌هایی را دیده‌ایم که بر اساس روزهای هفته برچسب‌گذاری شده‌اند و والدین و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های ما از آنها استفاده می‌کنند. برای سال‌ها این میزان پیشرفت در حصول اطمینان از مصرف دارو توسط بیماران بود. با این حال، امروزه اپلیکیشن‌های گوشی‌های هوشمند و پلت‌فرم‌های بیمار وجود دارند که با هم تعامل دارند و به آنها یادآوری می‌کنند که داروی خود را مصرف کنند. یک مطالعه اخیر تحقیقات بازار زیست رایان نشان داد که 26٪ از بیماران مایل به استفاده از یک دستیار سلامت مجازی با استفاده از هوش مصنوعی (AI) برای نظارت بر وضعیت سلامت، داروها و علائم حیاتی در خانه. این تعامل همچنین می‌تواند مشخص کند که یک بیمار در حال کم شدن دارو، مصرف دوز صحیح یا نیاز به تغییر در دوز است. یک رژیم دارویی که به درستی دنبال شود می تواند در ایجاد یک نتیجه مثبت تفاوت ایجاد کند.

3. بستری مجدد در بیمارستان:

پذیرش مجدد در بیمارستان برای همه پرهزینه است. برای بیمارستان، بستری مجدد غیرضروری می تواند منجر به جریمه های مالی شدید شود. آن جریمه های مالی می تواند منابع و مراقبت های موجود را کاهش دهد. برای بیمار، بستری مجدد در بیمارستان قابل پیشگیری به معنای اختلال در زندگی، قرار گرفتن در معرض میکروب‌های بالقوه خطرناک، مشکلات اقتصادی، و به همین ترتیب است.

بیکر در سال 2015 گزارش شد:

آمارهای اخیر نشان می‌دهد که 71 درصد از بیمارستان‌ها به دلیل پذیرش مجدد، کاهش پرداخت‌های مدیکر را تجربه می‌کنند. پرداخت های از دست رفته در سراسر کشور بالغ بر 15 میلیارد دلار است و سه چهارم پذیرش مجدد قابل پیشگیری است.

این جایی است که پلتفرم‌های تعامل آنلاین روشی ارزان و بسیار مؤثر برای تعامل با بیماران و در عین حال اجتناب از پذیرش مجدد است.

4. کاهش فرسودگی پزشک:

این مهم است. وقتی برای تعطیلات خانوادگی خود به یک منطقه گرمسیری عجیب و غریب سوار هواپیما می شویم، می خواهیم خلبانمان استراحت کند. خیلی استراحت کرده وقتی زندگی شما در دستان دیگری است، شما می خواهید که آن شخص در رأس بازی او باشد. اگر قرار است یک پزشک قفسه سینه شما را باز کند و قلب شما را بررسی کند یا اطراف کبد شما را بچرخاند، شما می خواهید که او خواب شبانه خوبی داشته باشد و به طور کلی احساس رضایت کند و از کار غرق نشده باشد. فناوری می تواند در این مورد کمک کند.

Healthtrust چگونگی فناوری را توضیح می‌دهد بیماران را توانمند می کند:

به‌عنوان مشتری، اکنون کارهای بانکی خود را انجام می‌دهیم، بنزین خود را پمپاژ می‌کنیم، اثاثیه‌مان را جمع‌آوری می‌کنیم، خود را در فرودگاه بررسی می‌کنیم و در فروشگاه مواد غذایی بیرون می‌رویم. این مثال ها به ارائه دهندگان خدمات اجازه می دهد تا از منابع انسانی به طور کارآمدتر استفاده کنند و به افزایش بهره وری کارگران کمک کنند. در بیشتر موارد، ظهور این استراتژی ها با نگرانی نگریسته می شد، اما اکنون تقریباً همه به عنوان توانمندسازی مصرف کنندگان در نظر گرفته می شوند. آیا می‌توانیم از این مدل از توانمندسازی مشتری پیروی کنیم و معماری ایجاد کنیم که به ما امکان می‌دهد بیماران را در مراقبت‌های بهداشتی مشارکت دهیم؟»

5. بهداشت جامعه:

ما برخی از مزایای مشارکت بیمار برای افراد و موسسات را بیان کرده‌ایم، اما اگر این مزیت چندین برابر شود، چه؟ شما جامعه سالم تری خواهید داشت و این امر با صرفه جویی قابل توجه در هزینه ها، گفتگوهای بهبود یافته در مورد سلامتی، و افزایش جمعیتی که از خدمات محروم هستند، خود را تقویت می کند. 38٪ از پاسخ دهندگان در یک مطالعه تحقیقاتی اخیر بازار زیست رایان گفتند که اگر به این معنی باشد که همه می توانند مراقبت های مورد نیاز خود را دریافت کنند، مایلند در گرفتن وقت پزشک با تاخیرهای بزرگ روبرو شوند. و از میان این پاسخ دهندگان، 52 درصد از افراد دارای اراده پایدار هستند، که از نظر آماری بیشتر از سایر بخش های روانشناختی با این احساسات موافق هستند یا به شدت موافق هستند. با توجه به اینکه افراد استقامتی اراده ای 27 درصد از جمعیت عمومی را تشکیل می دهند، چیزهای زیادی می گوید.

این ضرب المثل که جزر و مد بالا همه قایق ها را بالا می برد، در مورد مشارکت بیمار صدق می کند. بهبود تعامل و تندرستی در سراسر جامعه می تواند به همه کمک کند، از وضعیت نهایی بیمارستان گرفته تا سلامت دانشجوی کالج بدون بیمه. نامزدی در همه جا یک برنده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید