شما در حال مشاهده هستید 5 روش برای استفاده از مشارکت بیمار برای افزایش پایبندی به دارو

5 روش برای استفاده از مشارکت بیمار برای افزایش پایبندی به دارو

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

bad-patient-engagement

فکر نمی‌کنید صرفاً ریختن یک قرص و خوردن یک قورت آب، عملی که احتمالاً 30 ثانیه طول می‌کشد، می‌تواند سیستم پزشکی را ویران کند. اما این کار را انجام می دهد، یا بهتر است بگوییم عمل عدم مصرف دارو است. برخی افراد فراموشکار هستند، و یک یادآوری ساده برای مصرف دارو کافی است، در حالی که برخی دیگر “خط سرسخت” دارند و هر چه بیشتر آنها را وادار به مصرف داروهای خود کنید، احتمال کمتری دارد که این کار را انجام دهند.

از آنجایی که دلایلی که افراد داروی خود را مصرف نمی‌کنند به اندازه خود افراد متفاوت است، برای اینکه مشارکت بیمار در افزایش پایبندی به دارو مؤثر باشد، باید نوع مشارکت صحیحی باشد. در واقع، درگیر نشدن به روش صحیح به همان اندازه بد است که اصلاً درگیر نشدن.

علاوه بر این، اگر تعامل نتواند پایبندی به دارو را تحریک کند، اثرات آن در کل صنعت موج می زند.

  • 100 تا 300 میلیارد دلار هزینه عدم پایبندی به دارو است، از جمله هزینه‌های ناشی از بستری‌های قابل اجتناب، پذیرش در خانه سالمندان و سایر هزینه‌های جانبی.

  • از هزینه‌های فوق، 41 میلیون دلار آن جریمه‌های سنگین و قابل پیشگیری برای پذیرش مجدد است که به بیمارستان‌ها ارزیابی می‌شود.

  • 125000 – این غم انگیزترین رقم است، تعداد مرگ و میر سالانه ناشی از عدم پایبندی به دارو. برخی تخمین می زنند که حتی بالاتر است.

  • 10% از بستری شدن مجدد در بیمارستان مربوط به عدم پایبندی به دارو است.

  • بیماران حتی حدود 25 درصد از نسخه‌های جدید را دریافت نمی‌کنند.

بنابراین چه راه هایی برای استفاده از مشارکت بیمار برای افزایش پایبندی به دارو وجود دارد؟ در اینجا چند مورد ارزش بررسی وجود دارد:

1. بطری های هوشمند/درپوش:

روزگار بطری‌های قرص پلاستیکی با درب ضد کودک (که اغلب ضد بزرگسالان نیز بودند) در حال محو شدن است. بیشتر و بیشتر گزینه هایی موجود است، برخی از آنها به هاب های فای متصل می شوند تا بسته بندی را چند منظوره کنند. بیمارستان‌ها، بیماران و داروخانه‌ها می‌توانند با هم همکاری کنند تا از تعداد روزافزون «بسته‌بندی‌های هوشمند» موجود برای کمک به بیماران کمک کنند که داروهای خود را مصرف کنند. اینها شامل درپوش‌هایی با یادآورهای دیداری و شنیداری و بطری‌هایی است که به پزشکان و داروسازان اجازه می‌دهد دوز بیمار را کنترل کنند.

2. برنامه ها:

مطالعه‌ای که اخیراً در مجله تحقیقات اینترنت پزشکی منتشر شده است نشان داد که برنامه‌های تلفن همراه به بهبود پایبندی به دارو کمک می‌کنند، حتی برای افراد مسن‌تر که ممکن است تجربه کافی با تلفن‌های هوشمند، رایانه یا اینترنت نداشته باشند. برخی از برنامه ها باعث می شوند بیماران در رژیم دارویی خود شرکت کنند در حالی که برخی دیگر در نقش خود منفعل تر هستند. بسیاری از برنامه‌های برتر به بیمار اجازه می‌دهند عمیق‌تر بگردند، اطلاعاتی در مورد داروها جستجو کنند، با یک داروساز ارتباط برقرار کنند، و به طور کلی مجموعه‌ای از عادات بهتر بسازند که او را در مسیر پایبندی به دارو قرار می‌دهد.

3. رویکردهای ارتباطی شخصی:

پلتفرم‌های ارتباطی مانند PatiendBond به‌طور یکپارچه در زندگی بیمار بر اساس یک رژیم غذایی مناسب ادغام می‌شوند. به نمایه روانشناختی بیمار و خواسته های او. اگر بیمار ترجیح می دهد تماس تلفنی به او یادآوری کند که داروی فشار خون خود را مصرف کند، این همان چیزی است که او دریافت خواهد کرد. بر اساس یک مطالعه تحقیقاتی اخیر بازار زیست رایان، 20٪ از افراد استقامتی این روش را برای رژیم فشار خون خود ترجیح می دهند. اگر آنها یک ایمیل را ترجیح می دهند، می توان آن را نیز انجام داد. 28 درصد از افراد با اراده و 27 درصد از افراد موفق به خود این رویکرد را دوست دارند و این بخش ها تقریباً نیمی از جمعیت ایالات متحده را تشکیل می دهند. و همینطور برای پیام های متنی، که 24 درصد از جویندگان تعادل ترجیح می دهند. زیست رایان از یک مدل تقسیم بندی روانشناختی اختراع شده استفاده می کند تا به بیمار اجازه دهد بهترین روش را برای او انتخاب کند.

4. گروه های پشتیبانی:

تحقیق نشان داده است که همتا قدرت همتای گروه‌های حمایتی، بیماران را به انتخاب‌های سلامتی بهتر سوق می‌دهد و پایبندی به دارو را افزایش می‌دهد. تصور این است که وقتی فردی به گروه حمایتی ملحق می‌شود، اطراف خود را با افراد همفکری احاطه می‌کند که اهداف مشابهی دارند، و این باعث افزایش می‌شود. فشار (به روشی خوب) برای شخصی برای پیگیری انواع تغییرات سبک زندگی، از جمله مصرف داروهای تجویز شده.

5. بهبود زیرساخت های پزشکی:

گاهی اوقات، شخصی در تهیه داروی مورد نیاز خود مشکل دارد. همه افراد 5 دقیقه دور از داروخانه زندگی نمی کنند و حتی اگر این کار را داشته باشند، از نظر فیزیکی هم نمی توانند وارد داروخانه شوند. بنابراین، مشارکت بیمار همچنین شامل راه‌های عملی است که دارو را در دسترس‌تر می‌کند، مانند داشتن داوطلبان از مرکز ارشد محلی برای تحویل، تحویل دارو از طریق پست یا پر کردن نسخه‌ها با داروخانه‌ای که تحویل می‌دهد. این روش‌ها تضمین می‌کنند که بیماران صرفاً به این دلیل که از نظر فیزیکی ناتوان هستند، پایبند نیستند.

ابزارهای تشویق به پایبندی هرگز به این فراوانی نبوده اند. حتی افزایش جزئی در تعداد افرادی که از رژیم دارویی تجویز شده خود پیروی می‌کنند، می‌تواند نتایج قابل توجهی در حفظ جان و پس‌انداز داشته باشد.
برای اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چگونه پلتفرمی مانند زیست رایان می‌تواند به سازمان شما در بهبود نتایج سلامت کمک کند، اینجا را کلیک کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید