5 روند جذب بیمار برای تماشا

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه
doctor-with-patient

وظیفه بخش بازاریابی در بیمارستان یا مرکز مراقبت های فوری بسیار متفاوت از 20 سال پیش بود بله، مطمئناً برخی چیزها تغییر نکرده اند. بیلبوردهای کنار بزرگراه همچنان برای تبلیغ رتبه 1 بیمارستان در رضایت بیماران استفاده می شوند، اما از روزهایی که در بازاریابی در پراکتر اند گمبل بودم، متوجه شدم که بیلبوردها تصمیمی را که قبلا گرفته شده است و به عنوان یک تصمیم مستقل موثر نیستند، تقویت می کنند. کانال کسب.

توجه امروز بسیار پراکنده تر از گذشته شده است. گرفتن یک بیمار جدید به سادگی گذشته نیست، اما جنبه دیگر آن این است که امروزه بیمارستان گزینه های بسیار بیشتری دارد. رسانه‌های اجتماعی مرسوم و مد روز و نیروی کار قدیمی رسانه‌های قدیمی وجود دارد.

وی ویلی کیلر تالار مشاهیر بیسبال زمانی اعلام کرد که راز یک ضربه زن فوق العاده این است که “به آن ها در جایی که نیستند ضربه بزنید.” راز موفقیت در بازاریابی برای بیمارستان برعکس است. شما باید با کاوش در پنج روند زیر، توپ را به جایی که آنها هستند بزنید و پلتفرم‌های تعامل با بیمار می‌توانند کمک کنند.

1. اینفلوئنسر

اینفلوئنسرها به محبوبیت می‌رسند، و از بسیاری جهات، این نمونه ای از جدید بودن قدیم است. اینفلوئنسرها همیشه بوده اند. هواشناس محلی برای خشک‌شویی محلی تبلیغات تجاری انجام می‌دهد، و اگر هواشناس شهر زادگاه کت‌هایش را در آنجا بشویید، برای شما به اندازه کافی خوب است.

اینفلوئنسرها بسط طبیعی رسانه های اجتماعی اینفلوئنسرهای تلویزیون هستند، با این تفاوت که اینفلوئنسر هواشناس محلی شما نیست. این می تواند یک همسایه، یک رهبر چت اجتماعی، یا وبلاگ نویس غذای آنلاین باشد (به همکاری با یکی برای تهیه دستور العمل های بهداشتی که در حیطه ماموریت سلامتی بیمارستان شما قرار دارد فکر کنید).

اینفلوئنسرهای محلی با فالوورهای گسترده را در اینستاگرام و فیسبوک و اسنپ چت جستجو کنید و کاری انجام دهید. نکته: داشتن بیشترین فالوور ملاک نیست. شما می خواهید آنها مشتریان بالقوه شما شما باشند، بنابراین بهتر است فردی با 5000 فالوور را پیدا کنید که ممکن است به مرکز زایمان بیمارستان شما علاقه مند باشد تا اینفلوئنسر با 50000 فالوور که ممکن است فقط اندکی علاقه مند باشد ( به عنوان مثال، “سرنخ های کیفیت”). تلاش‌های جدید شما برای جذب بیمار باید با تأثیرگذاران معتبر و ارگانیک به نتیجه برسد.

2. محتوای ویدیویی

یک «استودیوی تلویزیونی» در بیمارستان خود ایجاد کنید و آن محتوا را در همه جا قرار دهید. YouTube دومین است موتور جستجو. مردم برای اطلاعات در مورد کولونوسکوپی یا جراحی زانو به صورت آنلاین جستجو می کنند، بنابراین می توانید یک جراحی یا بحث پانل در مورد آن موضوعات را پخش کنید.

همچنین می‌توانید یک پخش هفتگی اخبار سلامت با اطلاعات خبری مرتبط و سبک زندگی ایجاد کنید و یک بوفه از اطلاعات غنی SEO تهیه کنید. با برنامه‌های GoPro و دوربین‌های آیفون، استودیوی تلویزیونی شما می‌تواند روی یک بند کفش کار کند. زیست رایان می‌تواند به ارائه این ویدیوها به افراد مناسب با پیام‌رسانی متناسب با بخش‌های روانشناختی مصرف‌کنندگان مراقبت‌های بهداشتی که می‌خواهید جذب کنید.

3. بازاریابی جغرافیایی هدفمند

بعضی از بازارها از نظر جمعیتی بسیار پراکنده هستند و این امر باعث می شد که دسترسی به همه با یک پیام یکپارچه چالش برانگیز باشد. اما امروزه دیگر مجبور نیستید، و این روند در حال افزایش است.

دانشجویان دانشگاه‌های شهر ممکن است وسوسه شوند که کلینیک پردیس را رد کنند و در عوض مرکز پزشکی ورزشی برنده جایزه خود را بررسی کنند. با این حال، جامعه بازنشستگی ممکن است پذیرای اطلاعات تعویض مفصل زانو باشد. شما این ابزارها را 20 سال پیش در دسترس نداشتید، اما اکنون دارید. از آنها استفاده کنید.

با کمک پلتفرم‌های مشارکت بیمار، می‌توانید راه‌هایی برای هدف‌یابی بیشتر پیام‌های خود در یک منطقه جغرافیایی ایجاد کنید. به عنوان مثال، زیست رایان می‌تواند یک «نقشه حرارتی» از توزیع بین بخش‌های روان‌شناختی در یک جامعه ایجاد کند و از کلمات کلیدی و پیام‌هایی که برای بخش روان‌شناختی خاص طراحی شده‌اند استفاده کند تا با باورها و شخصیت اصلی هر بیمار همخوانی داشته باشد.

4. کم فناوری: لبخند بزنید و تکان بخورید

طرف دیگر همه این رسانه‌های اجتماعی و فناوری این است که در میان کلیک‌ها، لایک‌ها، پخش جریانی و توییت‌ها این است که از قضا، تماس‌های قدیمی انسانی را دوباره برجسته کرده است.

برپایی غرفه در جشنواره، ارائه نمایش رایگان در RV در فروشگاه مواد غذایی محلی، منطقه سلامت در خط پایان 5K – همه این تعاملات راه‌هایی کم‌هزینه و با فناوری پایین برای جلب توجه هستند. تماس بگیرید، یک روز را با لبخند شاد کنید و با مشتریان احتمالی گفتگوهای واقعی و معنادار داشته باشید.

مضحک اینجاست که این امر امروزه بسیار مؤثر است، دقیقاً به این دلیل که رسانه های اجتماعی اکنون بسیار فراگیر شده اند. . از این تعاملات به عنوان فرصتی برای ترغیب افراد برای ثبت نام در خبرنامه یا پورتال الکترونیکی بیمارستانتان استفاده کنید، که سپس به عنوان دروازه ای برای ایجاد پیوند بیمار که رشد می کند و رشد می کند.

پلتفرم‌های تعامل با بیمار می‌توانند اطلاعات تماس بیمار را دریافت کنند و یک رابطه مادام‌العمر ایجاد کنند. برای مثال زیست رایان نه تنها بیماران را با برنامه‌های کاربردی مانند یادآوری‌های قرار ملاقات، درگیر نگه می‌دارد. پیام‌های پیگیری قرار ملاقات، آموزش سلامتی و یادآوری سلامت – همچنین به آنها انگیزه می‌دهد تا با استفاده از پیام‌های شخصی‌سازی شده برای هر بخش روان‌شناختی، سلامت و تندرستی خود را بهتر مدیریت کنند.

5. برو آمیش  

آیا می دانید آمیش ها یکی از سریع ترین ها هستند -در حال رشد گروه‌های مذهبی/قومی در ایالات متحده؟ آمیش‌ها، علیرغم وجهه عمومی خود، پذیرای پزشکی مدرن هستند. بیمارستان هایی که با مردم دشت تماس گرفته اند با احترام به این نتیجه رسیده اند که آنها مشتریانی بسیار پذیرا و پول نقد هستند. سیستم‌های بیمارستانی در اوهایو نتایج چشمگیری را در ارائه غربالگری سرطان سینه در میان زنان آمیش گزارش کرده‌اند، در صورتی که با یک کمپین آموزشی قوی همراه باشد.

اما این فقط آمیش ها نیستند. بیشتر بازارها دارای مجموعه‌ای از «جزایر فرهنگی» هستند که کمتر از آن استفاده می‌کنند. چه جوامع بزرگ سومالیایی که در مینیاپولیس، کلمبوس، اوهایو، و مین ریشه دوانده‌اند، یا جمعیت اسپانیایی تبار در مناطق روستایی غرب میانه، با این گروه‌ها با احترام رفتار می‌کنند و مراقبت‌های مرتبط، خوش‌نیت و محترمانه ارائه می‌دهند. آوردن مترجمی که زبان آنها صحبت می کند می تواند موانع را از بین ببرد.

و فکر نکنید که یک پلت فرم بیماران آنلاین نمی تواند با این گروه ها مفید باشد. بسیاری از گروه‌های Amish و Plain اکنون دسترسی به تلفن هوشمند یا ایمیل، دسترسی به ایمیل کتابخانه یا اتصال به اینترنت از طریق گروه‌ها و مراکز اجتماعی دارند. علاوه بر این، زیست رایان می‌تواند ارتباطات دیجیتال را به بیشتر زبان‌ها ترجمه کند و درک و درک را افزایش دهد. از فناوری می‌توان برای خدمت به افراد کم‌خدمت استفاده کرد. روش های هیجان انگیزی که هم برای بیمار آینده نگر و هم برای ارائه دهنده خدمات بهداشتی مفید است.

بیماران جدید با استفاده از پلت‌فرم‌های مناسب و آخرین فناوری، آنجا هستند. شما می توانید آنها را به صورت آنلاین، در جشنواره های محلی، یا حتی در میان جمعیت هایی که زمانی دور از دسترس بوده اند، پیدا کنید. این زمان هیجان انگیزی برای حضور در مراقبت های بهداشتی است زیرا ابزارهای دسترسی به مردم هرگز قدرتمندتر از این نبوده اند.

New Call-to-action 

 

دیدگاهتان را بنویسید