شما در حال مشاهده هستید 5 مهم ترین روند بازاریابی مراقبت های بهداشتی در سال 2022

5 مهم ترین روند بازاریابی مراقبت های بهداشتی در سال 2022

 • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 3 دقیقه
 • نویسنده پست:
 • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
 • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

بخش بزرگی از نحوه برنامه ریزی استراتژی های بازاریابی خود شامل در نظر گرفتن روندهای پیش بینی شده برای سال آینده است.

نگاهی به گذشته پیش بینی های سال 2020، من شیفته سرعت تحقق برخی از این پیش بینی ها هستم.

از آنجایی که ما مشتاقانه منتظر یک سال جدید در بازاریابی هستیم، می دانم که رقابت شدید خواهد بود و فقط آن برندهای سلامت و تندرستی با استراتژی های بازاریابی قوی زنده خواهند ماند، چه رسد به اینکه در سال 2022 رشد کنند. <. /p>

پس سال جدید چه چیزی برای سازمان های مراقبت های بهداشتی به ارمغان می آورد؟

من معتقدم که در سال 2022 پنج روند مهم بازاریابی مراقبت های بهداشتی وجود دارد. 

چه به دنبال راه‌هایی برای تجدید استراتژی موجود خود باشید و چه در جستجوی راه‌های کاملاً جدیدی برای دستیابی به مخاطبان خود باشید، گرایش‌های سال ۲۰۲۲ من حوزه‌های استراتژیکی هستند که می‌توان با تلاش برای افزایش بازده بازاریابی خود در سال آینده، آن‌ها را بررسی کرد. .

اما قبل از اینکه به روندها بپردازیم، درک این نکته ضروری است که چرا بازاریابان در وهله اول روندها را در نظر می گیرند.

در حالی که روندها می آیند و می روند، نقش حیاتی در بازاریابی دارند.

در اینجا سه ​​دلیل کلیدی وجود دارد که برای حفظ این پیش‌بینی‌ها ضروری است:

سه دلیل برای اینکه روندهای بازاریابی مراقبت های بهداشتی برای شما مهم است 

 1. شما در صندلی راننده نیستید. بیماران و مراقبین هستند. انتظارات برای محصولات و خدمات شخصی و راحت در بالاترین حد خود قرار دارد. بیماران اکنون 100 درصد با اطلاعاتی که در دست دارند، درگیر انتخاب های مراقبت های بهداشتی خود هستند.
 2. Healthcare به ادغام و اجرا به عنوان یک تجارت ادامه می‌دهد. با پیشروی سهام خصوصی در رقابت، ادغام و نوآوری قابل توجه به رشد سریع‌تر ادامه می‌دهد، و به ندرت نشانه‌ای از کاهش سرعت ناشی از همه‌گیری وجود دارد. گروه های تحت رهبری پزشک نیز برای رقابت در حال افزایش هستند. همانطور که این نهادهای چندمکانی شروع به گسترش می کنند، شروع به ایجاد رهبری اجرایی برای کمک به تمایز خود از ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی جایگزین می کنند. به عنوان یک اولویت برای سازمان، بازاریابی فرصت های متعددی را برای رشد کسب و کار با ایجاد ارزش و تولید درآمد ارائه می دهد.
 3. به همه این دلایل، سازمان های مراقبت های بهداشتی این فرصت را دارند که استراتژی بازاریابی خود را ارتقا دهند.

  5 مهم ترین روند بازاریابی مراقبت های بهداشتی برای سال 2022

  #1: بازاریابی چند نسلی و چندفرهنگی پیچیده تر خواهد شد

  اگر قبلاً این کار را نکرده‌اید، وقت آن است که بازاریابی چند نسلی و چندفرهنگی را بپذیرید. هر دو به سلیقه، نگرش و رفتارهای خرید یک جمعیت بیمار جذاب هستند.

  در اینجا ملاحظاتی برای رویکرد بازاریابی چند نسلی و چندفرهنگی با پیامی معتبرتر آورده شده است:

  • مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند؟ آیا تور پهنی را برای هفت نسل می‌اندازید یا برای جمعیتی خاص به نیزه‌ماهیگری می‌پردازید؟
  • آنها چه از ارائه دهنده یا سازمان بهداشتی خود می خواهند؟ آیا آنها خدمات مراقبت های بهداشتی را می خواهند که 24/7 در دسترس باشد یا ارائه دهنده ای که آنها را با نام می شناسد؟
  • از کجا با آنها ارتباط برقرار می کنید؟ از طریق بیلبوردها و تلویزیون یا رسانه های اجتماعی و خدمات OTT/جریان؟
  • چرا باید شما را انتخاب کنند؟ هنگامی که بدانید چه کسی را می خواهید هدف قرار دهید، چه چیزی شما را از ارائه دهندگان جایگزین متمایز می کند؟
  • چگونه با آنها ارتباط برقرار می کنید؟ آیا آنها هنوز در دنیای آنالوگ، دیجیتال یا اندکی از هر دو زندگی می کنند؟

  #2: مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی به سیستم های مراقبت بهداشتی یکپارچه روی می آورند

  چرا مصرف کنندگان مراقبت های بهداشتی امروزی به دنبال سیستم های یکپارچه هستند؟ در یک کلام، راحتی. آنها می خواهند به خدماتی که می خواهند، در زمان و مکانی که به آنها نیاز دارند دسترسی داشته باشند. همانطور که مصرف کنندگان بیشتر به سیستم های مراقبت بهداشتی یکپارچه نگاه می کنند – جایی که آنها به خرده فروشی، مراقبت های فوری، مراقبت های اولیه و بیمارستان ها دسترسی دارند – سیستم های بیمارستانی سنتی و گروه های بزرگ این فشار را برای گسترش خدمات خود احساس می کنند.

  #3: بهداشت از راه دور یک سرویس خواهد بود، نه یک راه حل موقت

  یک جایگزین مناسب و تنها گزینه مراقبت در طول اوج همه گیری، سلامت از راه دور به طور طبیعی کمی خنک شده است. با این حال، این یک گزینه عالی برای سلامت رفتاری و مراقبت های تخصصی باقی خواهد ماند. طبق گزارش McKinsey، سلامت از راه دور 38 برابر بیشتر از روزهای قبل از همه گیری استفاده می شود. این مدل جدید یک هنجار برای تجربه مشتری در آینده خواهد بود زیرا راحتی، دسترسی، حریم خصوصی و کارایی را ارائه می دهد.

  #4: بازاریابان به‌جای تلاش‌های دیجیتالی، به طور فزاینده‌ای از کمپین‌های بازاریابی یکپارچه استقبال می‌کنند

  چند دهه پیش، تبلیغات سنتی بر دنیای بازاریابی حکومت می کرد. در آن زمان، به‌جز تلویزیون، رادیو، چاپ (مثلاً روزنامه‌ها و مجلات)، صفحات بیرونی و زرد، گزینه‌های رسانه‌ای قابل قبولی وجود نداشت.

  البته، رفتار مصرف کننده از آن زمان به شدت تغییر کرده است. مصرف‌کنندگانی که از اینترنت آگاه هستند، اکنون گزینه‌های نامحدودی برای مصرف محتوا و خرید کالاهای آنلاین دارند. جای تعجب نیست که آونگ بازاریابی آنقدر به سمت دیجیتال حرکت کرده است که بسیاری از بازاریابان اساسا تبلیغات سنتی را به کلی فراموش کرده اند.

  چه کسی می تواند آنها را سرزنش کند؟ به هر حال، مخاطبان به‌طور باورنکردنی پراکنده هستند، و دستیابی به مشتریان بالقوه در دنیای مدرن ما می‌تواند کار سختی باشد.

  برای مثال من را در نظر بگیرید. آخر هفته گذشته، در حالی که کار می‌کردم، در پنجره دوم روی صفحه رایانه‌ام تماشا کردم که مادرم در حال اجرای آخرین فصلشان بود. بعداً، نیمه دوم را با ضبط آن از طریق سرویس پخش خود (Hulu) تغییر زمان دادم تا بقیه بازی را در آن شب در تلویزیون خود بدون حواس‌پرتی تماشا کنم.

  بنابراین، فرض کنید سعی می‌کنید به مصرف‌کنندگان تحصیل‌کرده و متبحر در فناوری مانند من دسترسی پیدا کنید. در این صورت، احتمالاً باید با ترکیبی از استراتژی‌های دیجیتالی مانند جستجوی اجتماعی پولی، پولی، جستجوی خدمات بهداشتی و تبلیغات برنامه‌ای، از جمله تلویزیون متصل (CTV) و geofencing.

  با این وجود، این بدان معنا نیست که تبلیغات سنتی مرده است. همان روز بیلبوردها را دیدم و در حین رانندگی به رادیو گوش دادم. من همچنین یکی از مجلات همسرم را ورق زدم و یک تبلیغ مستقیم از طریق پست دریافت کردم.

  مهمتر از آن، در حالی که من “اندازه نمونه یک” هستم، تنها نیستم. تقریباً هر بار که آژانس ما چندین لایه از رسانه های سنتی و دیجیتال را برای کمپین های بازاریابی مشتری خود قرار می دهد، ردیابی ما نتایج کلی بهتر را نشان می دهد.

  به عنوان مثال، در حالی که انتساب مستقیم همیشه آسان نیست، ما اغلب شاهد افزایش قابل توجهی در فعالیت جستجو و مستقیم ترافیک وب سایت بلافاصله پس از اجرای تبلیغات پخش هستیم. ما اثرات مشابهی را به صورت دیجیتالی می‌بینیم – وقتی کمپین‌های اجتماعی، هدف‌گیری مجدد و برنامه‌ای پولی را اجرا می‌کنیم، پرسش‌های مربوط به جستجو و ترافیک مستقیم به ترتیب بالا می‌روند.

  علاوه بر این، ما اغلب به دنبال ایجاد برندهای سودآور از طریق کمپین های یکپارچه هستیم. برای مثال، ممکن است یک هدف بازگشت سرمایه 5:1 را برای استراتژی‌های دیجیتال هدف قرار دهیم، اما یک هدف بازگشت سرمایه 2:1 را برای کمپین پخش تلویزیونی خود تعیین کنیم. چرا؟ زیرا خلاقیت مناسب اغلب می‌تواند به طور همزمان منجر به تولید و ایجاد نام تجاری «رایگان» شود.

  #5: چشم انداز تبلیغات رسانه های اجتماعی به تکامل خود ادامه خواهد داد

  در حالی که فیس‌بوک سالها بازیکن غالب بود، اخیراً چشمان سیاه زیادی دریافت کرده است. سال گذشته، کمپین #StopHateforProfit جرقه تبلیغ کننده بایکوت فیس بوک به دلیل “شکست مکرر در پرداختن معنادار به گسترش گسترده نفرت در پلتفرم های آن.” اخیراً، Whistleblower فرانسیس هاوگن برخی از شیوه های تجاری غیراخلاقی فیس بوک (و شرکت خواهر) اینستاگرام را معرفی کرد.

  برندهای خرده‌فروشی بزرگ و سازمان‌های دیگر، از جمله تعدادی از مشتریان مراقبت‌های بهداشتی ما، تصمیم گرفته‌اند در نتیجه تبلیغات فیس‌بوک/اینستاگرام خود را حذف کنند. در همین حال، طبق Ad Age، سایر «130 میلیون کاربر فعال در در ایالات متحده، تیک توک همچنان از رشد چشمگیر برخوردار است. در واقع، اکنون کاربران هفتگی بیشتری را در میان Gen Z Youth (در حال حاضر 12-17 ساله )  از اینستاگرام.

  در همین حال، با بیش از 126 میلیون بیننده ماهانه منحصر به فرد، YouTube محبوب‌ترین ویژگی ویدیویی آنلاین در ایالات متحده است. چه چیزی بیشتر، برخلاف برخی از پلتفرم‌های دیگر، YouTube برای کاربران در هر سنی جذاب است.

  البته پلتفرم‌های دیگری مانند توییتر، لینکدین، اسنپ چت و پینترست همگی از میلیون ها کاربر نیز.

  صنعت مراقبت‌های بهداشتی – از جمله تولیدکنندگان دارو و دستگاه‌ها، سیستم‌های بهداشتی، بیمارستان‌ها و پزشکان – به دنبال دقیق راه‌های استفاده از رسانه‌های اجتماعی به نفع بیماران، عموم مردم و همکاران حرفه‌ای خواهند بود.

  پیمایش بازاریابی بهداشت و درمان در سال 2022 و فراتر از آن

  وقتی جهان در سال 2020 تعطیل شد، سازمان‌های مراقبت‌های بهداشتی به سرعت راه‌های نوآورانه‌ای را برای رسیدگی به نیازها و نگرانی‌های بیماران خود انتخاب کردند. با وجود این زمان‌های پرتلاطم، مصرف‌کنندگان و بیماران نه تنها سازگار شده‌اند، بلکه بسیاری از این ابتکارات را هدایت می‌کنند.

  در سال 2022، بازاریاب‌هایی که با فرصت‌های جدیدی که به مصرف‌کننده خدمات بهداشتی خدمت می‌کنند سازگار می‌شوند، وفاداری و مشارکت بیمار را برای برند مراقبت‌های بهداشتی خود حفظ می‌کنند. با نزدیک شدن به پایان سال، در نظر بگیرید که چه ابتکاری می توانید انجام دهید تا تجربه ای را که بیماران پرمشغله در عصر مصرف گرایی شایسته آن هستند، ارائه دهید.

دیدگاهتان را بنویسید