شما در حال مشاهده هستید 5 گام مهم قبل از برنامه ریزی استراتژی رسانه های اجتماعی

5 گام مهم قبل از برنامه ریزی استراتژی رسانه های اجتماعی

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 1 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

person typing on laptop with holographic social media notifications coming off the keyboardبرنامه ریزی یک استراتژی بازاریابی هوشمند به این معنی است که تصمیمات خود را بر اساس داده ها قرار دهید. و امروز، داده ها نشان می دهد که 70 درصد از مردم از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند. ممکن است جایی نباشد که بیماران بالقوه به طور فعال به دنبال پزشک باشند، اما یک استراتژی قوی رسانه های اجتماعی همچنان می تواند اعتماد جمعیتی شما را ایجاد کند. و همانطور که در این مقاله خواهید دید، رسانه های اجتماعی پولی در مراقبت های بهداشتی یکی از بهترین راه ها برای هدف قرار دادن مخاطب است.

یک استراتژی جامد رسانه های اجتماعی مستلزم برنامه ریزی و برنامه ریزی برای ارسال پیام مناسب به مردم در زمان مناسب است. نکات ما را برای برنامه ریزی استراتژی شبکه های اجتماعی مراقبت های بهداشتی خود بررسی کنید و به یاد داشته باشید – این تنها بخشی از یک برنامه بازاریابی کامل است.

موارد مرتبط: رسانه های اجتماعی برای پزشکان: 5 چیزهایی که بیشتر اشتباه می کنند

1. با تفاوت های پلتفرم های رسانه های اجتماعی

آشنا شوید

متأسفانه، همه تصاویر در همه پلتفرم‌ها یکسان ظاهر نمی‌شوند. اندازه عکس روی جلد فیسبوک با اندازه پست اینستاگرام متفاوت از تبلیغات توییتر است. در واقع، یک عکس روی یک پلتفرم روی دسکتاپ ممکن است بسیار متفاوت از برنامه تلفن همراه به نظر برسد. اغلب ممکن است یک تصویر فیس بوک در هنگام پست کردن خوب به نظر برسد، اما به زودی متوجه می شوید که هنگام بارگیری برنامه تلفن همراه فیس بوک، قسمت هایی از دست رفته است.

این چیزی است که باید با هر چیزی که پست می‌کنید دوباره بررسی شود. قبل از اینکه استراتژی رسانه های اجتماعی خود را ایجاد کنید، الگوهایی ایجاد کنید تا کارکنان بدانند از چه اندازه تصویر برای فیس بوک، اینستاگرام و دیگران استفاده کنند. راهنماهای زیادی وجود دارد، مانند این یکی از Hubspot.

آشنایی با پلتفرم‌های مختلف رسانه‌های اجتماعی فقط اندازه‌گذاری تصاویر نیست. شما باید بدانید که کاربران از پلتفرم های مختلف چه انتظاراتی دارند. برای مثال، اگر ویدیوی فیس بوک شما بیش از 20 ثانیه طول بکشد، احتمال کمی وجود دارد که افراد زیادی آن را تماشا کنند. اگر در اینستاگرام از هشتگ استفاده نمی کنید، راهی برای یافتن پست شما وجود ندارد. قبل از شروع پست کردن، با این نوع جزئیات آشنا شوید.

2. HIPAA را در نظر بگیرید—ایمن تر از متاسفم!

در هر پستی که ارسال می کنید، کارکنان شما باید خطر افشای اطلاعات بیمار را در نظر بگیرند. تخلفات آسان برای رسانه‌های اجتماعی در مراقبت‌های بهداشتی شامل عکس‌های مطب با بیماران در پس‌زمینه (حتی فقط یک عضو بدن!)، تاریخ پذیرش بیمار، و نظرات کارکنان است که نگرانی‌های سلامتی بیمار را برطرف می‌کند – حتی در هنگام پاسخ به یک نظر دهنده.<.>

اگر مطمئن نیستید که چیزی برای پست کردن مناسب است و رضایت قانونی بیمار ندارید، آن را انجام ندهید! ممکن است فکر کنید که اطلاعات بیمار را پنهان می‌کنید، اما کوچک‌ترین اطلاعات بیوگرافی می‌تواند کسی را از بین ببرد. جلوگیری از نقض HIPAA آسان است. برخی از سازمان‌های مراقبت‌های بهداشتی (مانند عمل‌های جراحی زیبایی که عکس‌های قبل و بعد از آن را نشان می‌دهند) می‌توانند با یک وکیل تماس بگیرند تا یک فرم رضایت استاندارد ارائه دهند.

3. برند خود را با استراتژی رسانه های اجتماعی خود هماهنگ کنید

هر استراتژی بازاریابی باید بر برندسازی ثابت در همه کمپین ها تمرکز کند. استراتژی رسانه های اجتماعی شما نیز از این قاعده مستثنی نیست. اغلب، مردم از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی بازدید می‌کنند تا احساس کنند که شما چه کسی هستید – پزشکان، برند شما، کارکنان میز جلو و غیره. انواع پست‌ها می‌توانند انگیزه‌های مختلفی را که افراد برای یافتن حساب‌های رسانه‌های اجتماعی شما دارند، بررسی کنند – مانند لبخند زدن. چهره کارکنان میز جلوی شما برای کاهش ترس از بی ادبی.

گاهی اوقات، یک حساب رسانه اجتماعی توسط چندین عضو تیم شما اداره می شود. یکی از راه‌های اطمینان از برندسازی ثابت، تنظیم یک راهنمای سبک رسانه‌های اجتماعی است. به این ترتیب، همه اعضای تیم شما می‌دانند که از چه نوع عبارتی اجتناب کنند، چه لحنی را برای هر پست تنظیم کنند (آموزنده، مراقبت، و غیره)، و پست‌ها باید چه قالبی داشته باشند.

4. محتوای متنوع و قوی ارائه دهید

برخی افراد از رسانه های اجتماعی در مراقبت های بهداشتی عمدتاً به عنوان تبلیغ برای برند خود استفاده می کنند. به این ترتیب، آنها هر پست را یک تبلیغ تبلیغاتی می کنند. استراتژیست های رسانه های اجتماعی می دانند که این یک اشتباه است.

ترکیب خوب از پست‌ها به ایجاد اعتماد کمک می‌کند و حتی ممکن است باعث شود برخی افراد در جامعه شما را دنبال کنند. پست های وبلاگ آموزنده راه بسیار خوبی برای انجام این کار است، زیرا مردم به مطب پزشک به عنوان یک منبع معتبر برای اطلاعات سلامت اعتماد دارند و به یاد خواهند داشت که شما به آنها کمک کردید اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کنند. همچنین می‌توانید درباره رویدادهای جامعه، به‌ویژه هر موردی که کارکنانتان در آن شرکت می‌کنند، پست بگذارید و با عکس‌هایی از پزشکان و پرستاران، برند خود را انسانی کنید.

5. بودجه خود را روی رسانه های اجتماعی ارگانیک در مراقبت های بهداشتی متمرکز نکنید

پست‌های ارگانیک در رسانه‌های اجتماعی می‌تواند به شما کمک کند تا نام خود را در آن جا پیدا کنید. حتی می تواند روحیه کارکنان را بهبود بخشد. چیزی که احتمالاً انجام نخواهد داد این است که بیماران را به سازمان شما سوق دهد. با بی‌رحمی، تعداد کمی از بیماران احتمالی شما احتمالاً قبل از تعیین قرار ملاقات، شما را در رسانه‌های اجتماعی دنبال می‌کنند.

عنوان دنبال کننده در رسانه های اجتماعی در مراقبت های بهداشتی معمولاً شامل کارکنان، دوستان، اعضای خانواده و چند بیمار سابق قدردان می شود. گاهی اوقات، تمرین‌ها از سرویسی استفاده می‌کنند که به افزایش فالوورهای رسانه‌های اجتماعی کمک می‌کند، اما وقتی افرادی که شما را دنبال می‌کنند واقعاً در جمعیت هدف شما نباشند، این «لایک‌ها» معنایی ندارند!

رسانه‌های اجتماعی پولی تنها راه برای هدف قرار دادن واقعاً بیماران در زمانی است که آنها برای خدمات شما آماده هستند. تبلیغات فیس بوک و اینستاگرام می توانند کسانی را که قبلاً از وب سایت شما بازدید کرده اند، دوباره هدف قرار دهند. این مهم است – گوگل به سازمان‌های بهداشتی اجازه نمی‌دهد تا افراد را از طریق تبلیغات جستجوی پولی هدف‌گیری کنند، بنابراین رسانه‌های اجتماعی این فرصت را باز می‌کنند. همچنین به شما این امکان را می‌دهد که افراد را بر اساس جنسیت، محدوده سنی، علایق، حوزه کاری و موارد دیگر مورد هدف قرار دهید – و این به یکی از بهترین راه‌ها برای هدف قرار دادن مخاطبان متناسب با تخصص شما تبدیل می‌شود. تا زمانی که بدانید دارید چه کار می کنید.

به طور خلاصه، استفاده از رسانه های اجتماعی نیاز به برنامه ریزی و استراتژی دارد. پس از ایجاد یک راهنمای نام تجاری و سبک برای کارکنان خود و آموزش به همه در مورد رعایت HIPAA، اجازه دهید یک یا دو نفر در دفتر از ایجاد پست های حرفه ای شما لذت ببرند. با این حال، هنگامی که می‌خواهید به طور مؤثر مخاطبی را هدف قرار دهید، رسانه‌های اجتماعی پولی در ترکیب با استراتژی جستجوی پولی (به همراه تیمی از استراتژیست‌ها) مکان بهتری برای صرف زمان و پول شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید