6 راز برای رانندگی وفاداری و رضایت بیماران کلینیک دندانپزشکی

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 5 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

dental-satisfaction.jpg

از کمدی‌های موزیکال گرفته تا فیلم‌های ترسناک تاریک، دندانپزشکان اغلب به عنوان آدم‌های شرور انتخاب می‌شوند. و در حالی که تصویر فوق العاده استیو مارتین از یک دندانپزشک سادیست در فروشگاه کوچک وحشت شبیه آنچه بیماران تجربه می کنند نیست، دندانپزشکی کلینیک ها هنوز با افزایش وفاداری و رضایت بیماران دندانپزشکی دست و پنجه نرم می کنند.

با بررسی بهترین شیوه‌های سایر صنایع – مانند درک و پاسخ به نیازهای خاص مصرف‌کنندگان، ارتباط موثر و اندازه گیری معیارهای کلیدی — کلینیک های دندانپزشکی می توانند وفاداری و رضایت بیمار را در مسیر درست قرار دهند.

وفاداری و رضایت بیمار دندانپزشکی را دنبال خواهد کرد

در مقاله در Dental Economics، مشاور صنعت دندانپزشکی دیوید تیلور، برخی از تاکتیک‌هایی را که شرکت‌های صنایع دیگر برای ایجاد وفاداری، حفظ و ارجاع استفاده می‌کنند، بیان می‌کند. حفظ مشتریان وفادار ارزش بیشتری را در دراز مدت ارائه می دهد. برای مثال، بهبود نرخ نگهداری فقط 5 درصد می تواند سود را تا 25 درصد یا بیشتر افزایش دهد.

اگر بیماران راضی نباشند، وفادار خواهند بود؟ نه. بنابراین اگر وفاداری را پرورش دهید، رضایت نیز افزایش می یابد.

1. از راست شروع کنید.

تیلور معتقد است که “… یک مشتری جدید می تواند تا هشت تعامل منفی با یک تجارت را تحمل کند، به شرطی که ابتدا یک تعامل مثبت داشته باشد.” با اطمینان از اینکه همه «اول» تجربیات جدید بیمار تأثیر خوبی بر جای می‌گذارند، خود را برای موفقیت آماده کنید – چه بیماران برای اولین بار ملاقات کنند یا یک ارتباط بعدی دریافت کنند. با ایجاد حسن نیت در مراحل اولیه، در صورت بروز یک تعامل منفی، بیماران شما بخشنده تر خواهند بود.

2. رویکرد خود را بسازید.

Amazon، Disney، Apple — شرکت‌هایی که به طور مداوم در جلب رضایت مشتریان پیشرو هستند، در ایجاد تجربیات شخصی و مرتبط برتری دارند. همانطور که تیلور اشاره می کند، “چیزهای یکسان برای همه بیماران مهم نیست.” گرفتن این بینش ها به اطلاعات جمعیتی بیش از سطح سطح نیاز دارد. یک نظرسنجی یا مصاحبه با بیماران جدید به شما کمک می‌کند تا بدانید چه چیزی باعث می‌شود آنها تیک بزنند.


به‌دست آوردن این بینش‌ها به
بیشتر از داده‌های جمعیتی سطح سطح نیاز دارد.


اینجاست که زیست رایان فناوری مشارکت بیمار و بخش بندی روانشناختی


3. به طور موثر ارتباط برقرار کنید.

هنگامی که بیماران خود را از طریق تقسیم بندی روانشناختی بهتر درک کردید، می توانید کانال های پیام و ارتباط خود را به گونه ای سفارشی کنید که با بیماران طنین انداز شود، نه یک رویکرد کمتر موثر و یکسان. علاوه بر این، پلت فرم زیست رایان ارتباطات دو طرفه را امکان پذیر می کند. نه تنها می‌توانید به روشی که آنها ترجیح می‌دهند – از طریق ایمیل، پیامک یا تلفن – با بیماران ارتباط برقرار کنید، بلکه می‌توانید مکانیسم‌های پاسخ‌گویی با کاربرد آسان را نیز برای دریافت بازخورد، مانند نظرسنجی یا پیوند برای تأیید درک محتوا، در آن ارتباطات بگنجانید. در پیام های شما برخی از روش‌ها از قابلیت نظرسنجی زیست رایان برای تعیین امتیاز خالص تبلیغ‌کننده خود برای استفاده در بازاریابی استفاده می‌کنند.

4. نتایج را اندازه گیری کنید.

به قول معروف، “اگر نتوانید آن را اندازه گیری کنید، نمی توانید آن را بهبود ببخشید.” علاوه بر کمک به درک سطوح تعامل، دریافت بازخورد از بیمارانتان می‌تواند بینش‌هایی در مورد رضایت ارائه دهد. اما برای افزایش وفاداری، حفظ و ارجاع، باید معیارهای دیگر را نیز دنبال کنید.dentist-office_opt.jpg

به عنوان مثال، تیلور به کلینیک‌های دندانپزشکی پیشنهاد می‌کند که داده‌هایی را در مورد تعداد بیماران جدیدی که بر اساس یک ارجاع مراجعه می‌کنند، تعداد بیمارانی که ماهانه به عنوان درصدی از کل بیماران فعال مشاهده می‌شوند، جمع‌آوری کنند. بیمارانی که در پایگاه داده کلینیک حداقل یک بار در سال مراجعه می کنند.

5. ارزش پیشنهادی.

طبق گفته انجمن دندانپزشکی آمریکا، “موانع هزینه برای مراقبت های دندانی به طور قابل توجهی بیشتر از سایر انواع خدمات مراقبت های بهداشتی است.” در حالی که نمی‌توانید هزینه‌های ارائه مراقبت را حذف کنید، می‌توانید با افزودن ارزش به روش‌های دیگر، پیروان وفادار خود را ایجاد کنید. برای مثال، استفاده از یک پلتفرم مشارکت بیمار مانند زیست رایان، به شما امکان می دهد با هزینه مقرون به صرفه ارائه دهید ، marketing of se rvices such as دندان وhitening و موارد دیگر تا به بیماران خود نشان دهید که هستید فراتر از بازدیدهای داخل دفتر برای آنها وجود دارد.

6. بررسی بیماران از دست رفته.

هیچ سازمانی 100 درصد حفظ نمی‌کند، اما شرکت‌هایی که به‌طور مداوم دنبال‌کنندگان وفادار خود را حفظ می‌کنند، می‌دانند چرا مشتریان می‌مانند – و چرا می‌روند. با انجام یک نظرسنجی به صورت دوره‌ای برای پیگیری بیمارانی که کلینیک دندانپزشکی شما را ترک می‌کنند، بینشی به دست می‌آورید که می‌تواند به شما در اجرای استراتژی‌های پیشگیرانه برای بهبود احتباس در آینده کمک کند.

dotted-line.png

در پایان، ایجاد وفاداری و رضایت بیمار دندانپزشکی بستگی به تعاملی دارد که شخصاً یا از طریق کانال‌های ارتباطی دیگر دارید. با استفاده از فناوری تعامل بیمار مانند زیست رایان، می‌توانید برخی از فرآیندهایی را که می‌توانند به افزایش وفاداری کمک کنند، خودکار کنید. PB_favicon.ico

Download Missed Appointments Case Study - زیست رایان

دیدگاهتان را بنویسید