شما در حال مشاهده هستید 6 راه برای تنظیم بازاریابی چشم پزشکی

6 راه برای تنظیم بازاریابی چشم پزشکی

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 1 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

بسته به آنچه می خوانید، آمارها می گویند که بازار چشم پزشکی امروزی یا رو به افزایش است یا پایین. اما تجارت جراحی بینایی سنجی و مراقبت های پزشکی مرتبط با چشم قطعاً در حال تغییر است.

از یک طرف، اعداد تصویر بزرگ رشد چشم پزشکی را در چهار تا پنج درصد نشان می‌دهد، که بخشی از آن به دلیل جمعیت زیاد و پیری است که نشان دهنده آب مروارید، دژنراسیون ماکولا و گلوکوم است. اما تعداد تمرین‌کنندگان در بهترین حالت ثابت است، و بنابراین با تقاضای بیشتر همگام نمی‌شوند.

علاوه بر این، رقابت بین جراحان چشم در حال افزایش است. این امر به ویژه در دسته های مراقبت های انتخابی مانند جراحی انکساری (لیزیک، PRK و غیره)، و همچنین جراحی های داخل چشمی، اکولوپلاستیک و زیبایی چالش برانگیز است. تصویر اقتصادی و اشتغال کشور نیروی منفی قابل توجهی بر رویه های انتخابی بوده است.

آنچه از این چشم‌انداز پویا بیرون می‌آید این است که آنچه در بازاریابی چشم پزشکی شما در گذشته (ماه گذشته، سال گذشته یا شاید دیروز) امروز به خوبی کار نمی کند.

روش های چشم پزشکی از نظر اندازه، ساختار و تاکید تجاری بسیار متفاوت است. اندازه تمرینات گروهی متفاوت است. برخی از روش ها از اپتومتریست استفاده می کنند در حالی که برخی دیگر این کار را نمی کنند. برخی دیگر نیز تخصص جراحی را هدایت می کنند. و بنابراین، بر حسب ضرورت، تنظیم بازاریابی شما ارزش سیلوهای کسب و کار فردی و نحوه مشارکت هر یک در کل شرکت را تشخیص می دهد.

قبل از اینکه تصویر رقابتی تیره‌تر شود – و برای محافظت از سهم بازارتان – در اینجا نحوه تنظیم تلاش بازاریابی خود آورده شده است.

دقیقاً نحوه تأثیر تغییر بر کسب‌وکار شما را مستند کنید. اکثر اقدامات چشم‌پزشکی می‌توانند از یک مرحله برنامه‌ریزی کاملاً تازه و بی‌طرفانه بهره ببرند. با یک صفحه خالی شروع کنید و از طریق تجزیه و تحلیل SWOT سطح بالا کار کنید. ارزیابی انتقادی نقاط قوت، ضعف، فرصت‌ها و تهدیدها یک خودآزمایی سطحی است که می‌تواند به سرعت نتایج شما را تقویت کند.

اهداف SMART خود را تعریف کنید. بازاری ترین خدمات و ترکیب ایده آل موارد را در نظر بگیرید. اهدافی را که SMART هستند تعریف کنید: خاص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، مرتبط و ملموس. افراد مسئول، منابع لازم و یک جدول زمانی معقول را شناسایی کنید.

برنامه بازاریابی چشم پزشکی و بودجه خود را تنظیم کنید. شناخته شده است که جراحان پرمشغله از طرح بازاریابی خود غفلت می‌کنند یا سهولت برنامه سال گذشته را «تغییر» می‌کنند. (اما اکنون می دانید که کار نمی کند و تجزیه و تحلیل SWOT شما راهنمای تغییر و فرصت است.) برای 12 ماه با به روز رسانی های سه ماهه برنامه ریزی کنید. و از این طرح با منابع کافی برای ایجاد تفاوت حمایت کنید.

روش‌های حرفه‌ای وابسته به ارجاع به یک سیستم ارجاع مناسب نیاز دارند. وقتی یک کسب‌وکار مراقبت از بینایی یا چشم‌پزشکی به جریان ثابتی از ارجاع‌های حرفه‌ای وابسته است، «نماینده عملی» یک سرمایه‌گذاری مناسب است. یک رابط پزشک اهمیت حیاتی ارجاع حرفه ای به اقدامات تخصصی را درک می کند. وظیفه آنها محافظت و گسترش پایگاه ارجاع است.

مخاطبان بیمار فعلی/داخلی شما نیاز به توجه ویژه ای دارند. به “بیماران قبلی” به عنوان بخش فعلی و مهم و مرتبط با عمل و کاندیدهای احتمالی خدمات بینایی اضافی فکر کنید. این گروه از بیماران علاوه بر داشتن یک سیستم فراخوان فعال، اغلب به جراحی های آب مروارید دوم یا لیزیک یا مراقبت های دیگر نیاز دارند. علاوه بر این، بیمارانی که این عمل را می‌دانند، منبعی از توصیفات و معرفی دوستان و خانواده هستند.

وب‌سایت و حضور اینترنتی شما پیشنهادی برای «تنظیم و فراموش کردن» نیست. برای برخی از روش‌ها، نگرش قدیمی «مکتب قدیمی» وب‌سایت را به‌عنوان «بروشور ابزار دیجیتال» در نظر می‌گیرد. دیدگاه معاصر اینترنت و حضور آنلاین شما را به عنوان وسیله ای برای ارائه بیماران جدید و کسب و کار جدید به مطب شما می شناسد. اگر سایت شما ثابت و غیرمولد است، کار خود را انجام نمی دهد.

با بیش از دو دهه تجربه در این صنعت، ما می دانیم که بازاریابی چشم پزشکی در یک محیط بسیار رقابتی و دائماً در حال تغییر می تواند چقدر پیچیده و چالش برانگیز باشد.

لطفاً برای کمک به هر یک از این چالش های بازاریابی با ما تماس بگیرید. با 800-656-0907 تماس بگیرید، و بیایید در مورد بازاریابی و تبلیغات چشم پزشکی که نتایج قابل اندازه گیری ایجاد می کند صحبت کنیم.

دکتر علی حاجی ابراهیمی، MBA

دیدگاهتان را بنویسید