شما در حال مشاهده هستید 6 چیز کوچکی که در وب سایت شما وجود ندارد (که تفاوت زیادی ایجاد می کند)

6 چیز کوچکی که در وب سایت شما وجود ندارد (که تفاوت زیادی ایجاد می کند)

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

Person holding their head down on desk in frustration in front of a computerوب سایت های پزشک اغلب می توانند روشنگر و آموزشی باشند. اما آیا واقعاً این تنها چیزی است که برای کامل شدن وب سایت بیمارستان یا مطب خود نیاز دارید؟

6 چیزی که همه وب سایت های پزشک به آن نیاز دارند

البته، همه وب سایت های پزشکان متفاوت خواهند بود. برخی برای عکس‌های قبل و بعد مناسب هستند، در حالی که برخی در درجه اول بر نشان دادن مراقبت دلسوزانه خود متمرکز هستند. هر وب‌سایتی بسته به اینکه روی چه چیزی سرمایه‌گذاری کرده و بیماران به چه چیزی نیاز دارند، برند و ویژگی‌های متفاوتی دارد.

اما مواردی وجود دارد که همه وب سایت های پزشک باید داشته باشند. اگر این 6 مورد را از دست داده اید، وب سایت شما کامل نیست.

مرتبط: 10 بزرگترین افسانه بازاریابی بهداشت و درمان

1. توصیفات

84٪ از مردم به نظرات آنلاین به اندازه توصیه های شخصی دوستان اعتماد دارند. در بیشتر موارد، توصیفات کاملاً اخلاقی هستند و به راهنمایی بیماران آینده نگر برای انتخاب درست کمک می کنند. با این حال، ما درک می کنیم که برخی از تابلوها به شما اجازه نمی دهند از انواع خاصی از توصیفات (در صورت وجود) در تبلیغات خود استفاده کنید. در این صورت، به خواندن ادامه دهید؛ بخش بعدی برای ارتباط با سطح مراقبت شما بسیار مهم خواهد بود.

البته، کسانی هستند که با کمال میل اظهارنامه‌هایی را ارسال می‌کنند. زمان آن رسیده است که در جمع آوری بازخورد بیماران جدی باشیم. همیشه می‌توانید کارت‌هایی را که از سایت‌های خاصی درخواست بررسی می‌کنند، تحویل دهید. اما تا به حال، بهترین سیستمی که ما پیدا کرده‌ایم، یک پلتفرم خودکار است که از واجد شرایط ترین بیماران شما از طریق ایمیل به دنبال توصیفات می‌گردد. (برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه کار با ما با شماره 800-656-0907 تماس بگیرید.)

2. کپی مبتنی بر سود

کپی کردن در سرتاسر وب‌سایت شما همیشه باید به این سؤال پاسخ دهد که «چه چیزی برای من مفید است؟» به عبارت دیگر، چرا یک بیمار باید مطب یا بیمارستان شما را به جای رقیب محلی انتخاب کند؟ شما می توانید از طریق تصاویر (در ادامه در این مورد بیشتر) و توصیفات پاسخ دهید. اما تصورات غلط زیادی در مورد چگونگی انتقال این موضوع از طریق نوشتن وجود دارد.

وقتی بیمار روی وب‌سایت بیمارستان یا مطب پزشک شما کلیک می‌کند، معمولاً به دنبال اطلاعاتی درباره نقاط درد یا وضعیت خود نیست. در حالی که بسیاری از وب‌سایت‌های پزشکان بر آموزش متمرکز هستند، بازاریابان می‌دانند که بیماران آینده‌نگر احتمالاً تحقیقات اولیه‌ای انجام داده‌اند و بیشتر به نسخه‌های مبتنی بر سود پاسخ خواهند داد.

چه چیزی برای ارائه به بیمار (به غیر از تخصص خود) دارید که سایر روش ها ندارند؟ در پاسخ شما باید تا حد امکان از کلمه “شما” استفاده شود. شما درد کمتری احساس خواهید کرد، متوجه بهبودی سریع می‌شوید، یا از دفعات بیشتر 1 به 1 با پزشک بهره خواهید برد.

3. تصاویر با کیفیت بالا

تصویر بخشی از وب‌سایت بیمارستان یا پزشک است که اغلب نادیده گرفته می‌شود، اگرچه اولین چیزی است که مردم متوجه آن می‌شوند! گاهی اوقات، مشتریان ما می‌توانند آنقدر روی ارائه محتوای با کیفیت در یک وب‌سایت متمرکز شوند که عکس‌ها را نادیده می‌گیرند.

اما عکاسی مهم است. از عکس‌هایی استفاده کنید که بیماران بالقوه می‌توانند با آن‌ها ارتباط برقرار کنند، عکس‌هایی که نمایانگر دموگرافیک هدف، ظاهر و احساس بهترین آنهاست. عکس‌های تار و عکس‌های بیش از حد گرافیکی (مخصوصاً بدون هیچ هشداری) خیر هستند.

می‌توانید درباره عکس‌های استوک پزشکی و اشتباهات رایج عکاسی در اینجا اطلاعات بیشتری کسب کنید.

4. اطلاعاتی برای پزشکان ارجاع دهنده

وب‌سایت شما جایی است که پزشکان ارجاع دهنده ممکن است تصمیم بگیرند که آیا شما فردی هستید که می‌خواهند به او مراجعه کنند یا خیر. کپی در سراسر وب سایت شما اطلاعاتی را که می خواهند در مورد خدمات و سطح مراقبت شما بدانند به آنها می دهد. بخشی برای پزشکان ارجاع دهنده به آنها این امکان را می دهد که بدانند شما هر کاری که می توانید انجام می دهید تا کار را برای آنها آسان کنید. این یک افزودنی ساده به وب‌سایت شما است که می‌تواند دنیای متفاوتی را با حجم بیمار ایجاد کند.

با این حال، اکثر پزشکان در وهله اول فاقد یک استراتژی خوب برای ارجاع به پزشک هستند – اغلب به این دلیل که آنها به سادگی نمی دانند از کجا شروع کنند. برای راهنمایی بیشتر در مورد راهبردهای ایجاد ارجاع پزشک، اینجا را کلیک کنید که فراتر از چند خط متن در یک وب سایت است.

5. سئوی درون صفحه

«در صفحه» SEO برای پزشکان (بهینه سازی موتور جستجو) به همه اقداماتی که شما انجام می دهید اشاره دارد. می تواند وب سایت شما را افزایش دهد تا دید در موتورهای جستجو را افزایش دهد. بسیاری از افراد سئوی درون صفحه را به عنوان بهینه‌سازی کلمه کلیدی می‌دانند—با استفاده از کلمات کلیدی در سرتاسر محتوای خود تا Google تشخیص دهد وب‌سایت شما در مورد چیست.

اما موضوع بسیار بیشتر از این است. کلمات کلیدی در محتوای شما مهم هستند، اما شما همچنین باید باطن را بهینه کنید – برای مثال با استفاده از برچسب های عنوان و بهینه سازی تصاویر. برای انجام این مراحل باید یک متخصص سئو را در نظر بگیرید. به خاطر داشته باشید که ممکن است بین 6 ماه تا یک سال نتیجه نگیرید.

6. یک فراخوان برای اقدام (CTA)

یک بیمار آینده نگر در حال بررسی خدمات شما است و در وب سایت شما قرار گرفته است. دوست دارید چه اقدامی انجام دهند؟ این باید برای یک بیمار بالقوه بسیار واضح باشد.

آیا مایلید بیماران با شماره شما تماس بگیرند؟ آن عدد را در بالای هر صفحه نگه دارید و پیدا کردن آن را آسان کنید. آیا می خواهید بیماران “نوبت رزرو کنند”؟ این عبارت دقیق را در فراخوانی برای اقدام در سراسر سایت تکرار کنید.

برای اطلاعات بیشتر درباره وب‌سایت‌های پزشک و کار ما با مطب‌ها و بیمارستان‌ها در سراسر کشور، با شماره 800-656 زیست رایان تماس بگیرید. -0907.

دیدگاهتان را بنویسید