شما در حال مشاهده هستید 9 بدترین اشتباهات بازاریابی و تبلیغات پزشکی

9 بدترین اشتباهات بازاریابی و تبلیغات پزشکی

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

راز “درست کردن آن” در بازاریابی و تبلیغات پزشکی اساساً دوگانه است. صرف نظر از اندازه – سیستم بهداشتی چندمکانی، بیمارستان، درمان گروهی پزشک یا ارائه دهنده فردی – چالش ها شامل بسیاری از ملاحظات تجاری است که دائماً در حال حرکت هستند. و در پایان، “آسان نیست” درست کردن آن…و نتایج بازاریابی قابل اندازه گیری تولید کنید.

یک روی سکه استفاده از تجربه حرفه ای برای ایجاد یک برنامه بازاریابی پزشکی اخلاقی است که بیماران و موارد مورد نظر شما را جذب می کند، شهرت و نام تجاری شما را افزایش می دهد و سود کسب و کار شما را افزایش می دهد. ما از تجربه خود در کار با مشتریان بازاریابی مراقبت های بهداشتی در سراسر ایالات متحده می دانیم که هر موقعیتی نیازمند یک رویکرد منحصر به فرد و اثبات شده برای دستیابی به اهداف و اهداف بازاریابی کاملاً تعریف شده است.

سپس چالش باستانی «آسیب نزن» وجود دارد…

پزشکان، جراحان و تقریباً همه افراد در صنعت مراقبت‌های بهداشتی از این مفهوم قدردانی می‌کنند و به آن احترام می‌گذارند: “اول، آسیبی نرسانید.” ترجمه این ایده به اصول ابزارها و روش‌های بازاریابی، طرف دیگر سکه ممکن است به این معنا باشد: “از اشتباهات خود باخت که برنامه های دقیق و نیت خوب شما را خنثی می کند، خودداری کنید.”

باشه…متن یونانی باستان سخت است، و ممکن است ترجمه دقیقی نباشد. اما هنوز هم برای ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی و متخصصان ارتباطات توصیه درستی است. حتی بهترین تلاش‌های بازاریابی و تبلیغاتی می‌تواند ناگهان به اتلاف وقت و پول تبدیل شود، اگر اشتباهات مضر را تشخیص ندهید و از آن اجتناب کنید.

در اینجا لیست اولیه ما از برخی از اشتباهات رایج تا کلاسیک بازاریابی و تبلیغات پزشکی که در طول سالها با آنها روبرو شده ایم، آمده است.

فرض های نادرست برای افراد غیر شروع کننده ایجاد می کند…

هرکسی که برای مدت طولانی در کسب و کار یا در یک مطب پزشکی بوده است، ممکن است مستعد ایجاد فرضیات نادرستی باشد که هدف و اهداف یک برنامه بازاریابی کاملاً سنجیده را تضعیف می کند. اما اگر بر اساس یک پایه فروخته شده ساخته نمی‌شوید، کار بعدی می‌تواند به راحتی غرق شود یا سقوط کند. قبل از شروع شکسته ای مراقب این سیگنال ها باشید و از آنها اجتناب کنید:

“من 10 سال است که در تمرین هستم و مخاطبانم را می شناسم.” شاید حق با شما باشد. تجربه چیز خوبی است اما، با رعایت احترام، بازار خدمات مراقبت های بهداشتی در دهه گذشته به طرز چشمگیری تغییر کرده است. قانون مراقبت مقرون به صرفه، مصرف‌گرایی بیمار، گسترش اینترنت را در نظر بگیرید. ، دستگاه های تلفن همراه و تکنیک های تبلیغات آنلاین، تغییر جمعیت شناسی جامعه — برای نام بردن چند تأثیر مهم.

«همه مرا می شناسند. بیماران و همکارانشان به طور یکسان.” بیماران اخیر یا موجود ممکن است بینشی در مورد کاری که شما انجام می دهید (یا برای آنها انجام داده اید) داشته باشند. همکاران شما احتمالاً به شهرت حرفه ای/بالینی شما علاقه دارند. اما، برای هدف بیشتر بازاریابی، نیاز شما این است که به افرادی دسترسی پیدا کنید که شما را نمی‌شناسند یا کسانی که باید بیشتر درباره شما بدانند.

“من با همه همکاران رقابتی ام به دانشکده پزشکی رفتم.” تمرین در راهرو یا پایین خیابان، بخش کوچکی از محیط رقابتی پویا است. برای درک رقابت خود و قدردانی از تأثیر پزشکان جدید و تهاجمی، عواقب جمع‌آوری و ادغام تمرین‌ها و اینکه چگونه بیمارستان‌ها اکنون پزشکان بیشتری را استخدام می‌کنند و/یا دارای مطب‌های مستقل هستند، وقت بگذارید. به علاوه، رقابت معاصر اکنون شامل فروشگاه‌های بزرگ، داروخانه‌های زنجیره‌ای و سایر تازه‌واردان در صنعت است. بدانید یا نه، رقابت میلک شیک خود را می نوشید.

“نیازی نداریم که “بازاریابی انجام دهیم.” حفظ رشد ارگانیک بین “آرزو اندیشی” و “هیچکس قصد دروغ گفتن به شما” را ثبت می کند. صرف یک پزشک خوب بودن، رشد یا موفقیت را تضمین نمی کند. همه افراد در کسب و کار در حال انجام بازاریابی و/یا تبلیغات به شکلی هستند. رشد واقعی از یک برنامه عمدی پیروی می کند.

«ارجاع‌های حرفه‌ای ما به‌طور خودکار وارد می‌شوند». در نظر گرفتن جریان ارجاع شما، یا نادیده گرفتن ارزش و اهمیت آن، هیچ مزیتی وجود ندارد. برای سرگرمی، بیایید بگوییم که ارجاع پزشک به پزشک شما امروز «کاملاً خودکار» است. اما، با توجه به رقابت (در بالا) و جهان در حال تغییر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی، بیایید از نیز بپرسیم. اگر جریان اصلی منابع ارجاع حرفه ای شما به طور ناگهانی از بین برود، چقدر به کسب و کار شما آسیب وارد می شود؟ اگر جریان ارجاع خوبی دارید، فرض عاقلانه‌تر این است که یک هدف مناسب برای رقابت است.

حتی اشتباهات کلاسیک بازاریابی مراقبت های بهداشتی…

بودجه ناکافی (یا بیش از حد). هیچ چیز در بازاریابی بیمارستانی یا پزشک ضایع‌کننده‌تر از انتظار بازگشت سرمایه کلان از بودجه ناکافی نیست. پول، زمان و تلاش «خیلی کم» هدر می‌رود و نتایجی که وجود ندارند، فرصت‌هایی را از دست می‌دهند. برعکس، یک بودجه بیهوده از همان ابتدا هدر می‌رود، از برنامه‌های دیگر می‌دزدد، و فوراً ROI را از بین می‌برد. از متخصصان باتجربه راهنمایی بگیرید و آماده باشید که بودجه خود را، چه بالا و چه پایین، برای بیشترین بازدهی تنظیم کنید. اگر اندازه‌گیری نمی‌کنید، احتمالاً بازاریابی نمی‌کنید.

ردیابی به اندازه انجام دادن مهم است. تلاش‌های تبلیغاتی و بازاریابی هزینه‌ای برای کسب‌وکار نیستند. اگر آنها برنامه و هدفی داشته باشند، سرمایه گذاری هستند که نیاز به ردیابی و بازده سرمایه گذاری (ROI) قابل سنجش دارند. قبل از اینکه هر استراتژی و تاکتیکی را در برنامه بازاریابی مراقبت های بهداشتی خود راه اندازی کنید، سیستمی ایجاد کنید که به دقت نتایج را محاسبه کند. مثلاً تعداد بیماران جدید یا تغییر (امیدوارم افزایش) درآمد را برای موارد یا روش‌های خاص چگونه پیگیری می‌کنید؟ بدون ROI قابل اندازه گیری، هرگز نمی دانید چه چیزی کار می کند یا نه.

اولین آزمایش شکست خورده است. حتی بهترین طرح‌ها و پروژه‌های بازاریابی نیز می‌توانند در زمان عرضه با موانع پیش‌بینی نشده‌ای مواجه شوند. و در میان چندین گزینه تبلیغاتی، یک یا دو گزینه ممکن است پتانسیل بهتری نسبت به بقیه داشته باشند. آزمایش ابزارهای خلاقانه و تبلیغاتی شما می تواند پاسخ دهد، عملکرد را پیش بینی کند و ریسک مالی را کاهش دهد. هر زمان که ممکن است، از یک رژیم تست A/B برای شناسایی نقاط قوت و ضعف قبل از عرضه بازاریابی پزشکی یا تبلیغات کامل (یا در مقیاس بزرگ) استفاده کنید.

داشتن هدف – نه وسیله – در ذهن. بازاریابی و تبلیغات موثر، هدف، استراتژی و تاکتیک‌ها را به ترتیب مشخص می‌کند. یک اشتباه رایج – اشتباهی که اغلب آن را می شنویم – درخواست “ایجاد بروشور” یا “من به یک تبلیغ برای قرار دادن تلویزیون محلی نیاز دارم” یا برخی اظهارات مشابه که وسایل بازاریابی را جلوتر از نتیجه یا نتایج مورد نظر قرار می دهد. اگر هدف را دقیقاً تعریف نکرده اید، از شانس کور برای شناسایی تاکتیک مناسب استفاده می کنید. شانس به شدت در برابر یک حدس صحیح است.

یادگیری و اجتناب از اشتباهات دردناک…

هر یک از این تله‌ها می‌تواند به برنامه‌هایی که به دقت در نظر گرفته شده‌اند آسیب جدی وارد کند. از سوی دیگر، اجتناب از این اشتباهات یا اصلاح آنها نسبتاً آسان است. تولید نتایج قابل اندازه گیری – محصول قابل سنجش بازاریابی و تبلیغات پزشکی هدایت شده حرفه ای – در بهترین حالت چالش برانگیز است.

افراد موفق از اشتباهات خود درس می گیرند. موفق ترین افراد از اشتباهات دیگران درس می گیرند.

اگر مایل به بررسی مستقل هستید، به ما اطلاع دهید. یادگیری از برخی از بدترین اشتباهات و اجتناب از آنها به چالش “اول، آسیب نرسان” پاسخ می دهد. امروز با ما تماس بگیرید؛ با ما تماس بگیرید — تلفن یا کنفرانس ویدیویی — و بیایید در مورد اینکه چگونه می توانیم کمک کنیم صحبت کنیم.

دکتر علی حاجی ابراهیمی، MBA

دیدگاهتان را بنویسید