شما در حال مشاهده هستید 9 پادکست بازاریابی مراقبت های بهداشتی که نمی توانید از دست بدهید

9 پادکست بازاریابی مراقبت های بهداشتی که نمی توانید از دست بدهید

  • زمان مطالعه:زمان مطالعه: 3 دقیقه
  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:دسته‌بندی نشده
  • دیدگاه‌های پست:0 دیدگاه

woman with headphones smilingآنقدر مشغول هستید که نمی توانید وقت خود را در یک سمینار بگذرانید یا هر شب ساعت ها مقاله بخوانید تا از بازاریابی مراقبت های بهداشتی و روند تجربه بیمار بیدار بمانید؟ ما شما را تحت پوشش قرار داده ایم

این 9 پادکست مراقبت های بهداشتی راهی عالی برای جذب اطلاعات ارزشمند در طول رفت و آمد شما به محل کار یا دویدن در شب است. ما آن‌ها را در دسته‌های موضوعی دسته‌بندی کرده‌ایم تا حتی در وقت شما صرفه‌جویی کنیم. اکنون بدون هیچ مقدمه ای، 9 پادکست مراقبت های بهداشتی را که نمی توان از دست داد:

پادکست های مراقبت های بهداشتی در مورد دیدگاه های بیمار

گاهی اوقات، بیماران بهتر می دانند، یا حداقل دارای اطلاعات ارزشمندی هستند که همه ما می توانیم از آنها بیاموزیم.

صدای بیمار: گنجاندن بازخورد در استراتژی‌های شما

نیازها و انتظارات بیماران در حال تغییر و تکامل هستند. با نفوذ مصرف گرایی به بازار مراقبت های بهداشتی، بیماران به دنبال شنیده شدن هستند. واقعیت این است که آنها سزاوار آن هستند. بیاموزید که چگونه می‌توانید گوش دهید و تغییرات واقعی را برای بهبود تجربه بیمار ایجاد کنید—بدون به خطر انداختن روش‌های خود.

بررسی های آنلاین و تجربه بیمار با کریسی دنیلز، شریک، Press Ganey 

این روزها، بسیاری از بیماران به دنبال چیزی بیش از یک ارائه دهنده هستند – آنها به دنبال یک شریک مراقبت های بهداشتی هستند. بررسی های آنلاین تأثیر قابل توجهی بر نحوه انتخاب افراد مراقبت، پزشکان و خدمات بهداشتی داشته است. با این حال، کاربران شما را تنها بر اساس رتبه بندی بررسی نمی کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر گوش کنید!

چگونه کلینیک کلیولند یک میلیون قرار ملاقات در همان روز را ارائه می دهد با پل ماتسن، مدیر ارشد امور مالی، کلینیک کلیولند

بیماران در حال تحریک بسیاری از تحولات مراقبت های بهداشتی هستند که امروزه شاهد آن هستیم. بیاموزید که چگونه کلینیک کلیولند با موفقیت قرار ملاقات های یک روزه، کلینیک های پیاده روی، و بازدیدهای آنلاین را ترکیب کرد. همه چیز با گوش دادن به بیمارانی شروع شد که اغلب می دانند چه زمانی باید ویزیت شوند.

راز مراقبت بهتر در دنیای در حال تغییر مراقبت های بهداشتی با دکتر ریچارد پارک، و مدیر عامل CityMed

بیماران چه می خواهند؟ سادگی، سرعت، ارزش، کیفیت و پشتیبانی. آیا واقعاً امکان وجود همه اینها در محیط مراقبت های بهداشتی امروزی وجود دارد؟ دریابید که چگونه دکتر ریچارد پارک تعادل ایده‌آلی بین داروی خرده‌فروشی و شیوه‌های قدیمی مدرسه کنار تخت برقرار کرده است.

پیشرفت ها و نوآوری ها

آینده اینجاست و این رهبران صنعت از آن نهایت استفاده را می‌کنند.

بازاریابی تجربی: زمانی هیجان انگیز برای مراقبت های بهداشتی با Aaron Gaeir، مدیر عامل و مالک Grandesign

این نوع بازاریابی از این جهت منحصر به فرد است که مصرف کنندگان را به تعامل با برندها با استفاده از تمام حواس دعوت می کند. در اینجا آمده است که چگونه بازاریابان مراقبت های بهداشتی می توانند از رویکرد کاملاً فراگیر بازاریابی تجربی برای نمایش خدمات یا ارائه یک پیام بیانیه استفاده کنند.

Telehealth: ارائه دهندگان گزینه های بیشتری دارند بیش از همیشه با دکتر دیوید کریگ، مدیر پزشکی، Spruce Health 

خوب، بنابراین سلامت از راه دور بیش از 100 سال است که وجود داشته است، اما فناوری و ذهن های بزرگی مانند ذهن دیوید کریگ، معنای این اصطلاح را از طریق نوآوری گسترش داده اند. کشف کنید که چگونه این رسانه انعطاف پذیری را به بیماران گسترش می دهد و درهای فرصت ها را برای ارائه دهندگان باز می کند.

رهبری فکری بهداشت و درمان: ساختن یک برنامه از پایه با جانی اسمیت، مدیر ارشد بازاریابی و ارتباطات در Ascension Health

ایجاد رهبری فکری یک کار درونی است و همه باید در یک راستا باشند. این یک فرآیند است، اما با پیام‌های مناسبی که مخاطبان خاص را هدف قرار می‌دهد، رهبری فکری می‌تواند شهرت سازمان شما و ارائه مراقبت‌های شما را بهبود بخشد. 

بازاریابی دیجیتال و رسانه های اجتماعی

آیا در مورد فناوری ها و استراتژی هایی که سازمان های مختلف برای دسترسی به بیماران و جوامع خود از آنها استفاده می کنند شنیده اید؟ این پادکست ها شما را درگیر می کند.

درگیر کردن مخاطبان مراقبت های بهداشتی با پخش ویدئو با کارول نوریس اسمیت، معاون بازاریابی و امور عمومی پن مدیسین سلامت پرینستون

ویدئو این کار را دوباره انجام می دهد. Penn Medicine Princeton Health از سلامت جامعه گرفته تا مشارکت بیمار و کمک به عموم برای شناخت کارکنان، موفقیت بزرگی در پخش ویدئو داشته است. گوش دادن کوتاه و شیرین!

خط‌مشی رسانه‌های اجتماعی شما: قطعه گمشده در بازاریابی مراقبت‌های بهداشتی با دایان لانگ، مدیر ارشد، رسانه های اجتماعی، بیمارستان کودکان سراسر کشور

یک خط‌مشی رسانه‌های اجتماعی چیزی فراتر از انطباق است، اگرچه این بخش بزرگی از آن است. یک برنامه درسی قابل دسترس و جاری می تواند به شما کمک کند از اشتباهات اجتناب کنید، به سوالات پاسخ دهید و از ترول ها دوری کنید. حتی می توانید کارکنان را تشویق کنید تا از سازمان شما دفاع کنند.

Facebook Live: Opportunities for Health Marketing Beyond Point-and-Shot با Anne Dreyfuss، متخصص روابط عمومی و Keith Kaufelt، متخصص رسانه های اجتماعی در VCU Health System

پادکست بازاریابی بهداشت و درمان مرتبط: نحوه یافتن و انتخاب آژانس بازاریابی بهداشتی ایده آل

ویدئو رسماً جایگزین پست‌های ارگانیک برای دسترسی به افراد در فیس‌بوک شده است. اما به جای زدن تصادفی دکمه LIVE، محتوای خود را با ذهنیت «اول پخش جریانی» برنامه‌ریزی کنید تا ویدیوهای زنده را برای مخاطبانی که تمایل بیشتری به نظر دادن و اشتراک‌گذاری دارند مرتبط کنید.

در سال 2019 پادکست‌های بیشتری در راه است، زیرا ابتکارات جدیدی را در موفقیت مراقبت‌های بهداشتی راه‌اندازی می‌کنیم و در بیمارستان‌ها و مراقبت‌های بهداشتی کلیدی بررسی می‌کنیم. مدیران و متخصصان بازاریابی با ما همراه باشید!

دیدگاهتان را بنویسید