یكی از بزرگترین ابزارهایی كه ما برای مقابله با شرایط تهدید کننده سلامت در اختیار داریم قدرت ارتباطات انسانی است. به همین دلیل ماه ها، هفته ها و روزهای آگاهی بخشی بسیار مهم هستند و ما را برای گسترش آگاهی و حمایت از یکدیگر به دور خود جمع می کنند.

رویدادهای آموزشی و تاریخ هایی که منجر به کمک به افزایش آگاهی می شود اغلب در این مواقع برگزار می شود تا تأثیر مثبت و توانمندسازی را نه تنها در افرادی که با شرایط سلامت زندگی می کنند ، بلکه در عزیزانشان نیز ایجاد کنند.

مطمئناً ، شما درباره کمپین های آگاهی بخشی بزرگ مانند ماه آگاهی از سرطان سینه و روز جهانی ایدز شنیده اید. اما در مورد موارد کمتر شناخته شده، مانند روز سلامت خانواده و روز لبخند به کودکان چه می گویید؟

آگاهی بخشی سلامت

آگاهی از بیماری و علائم برای غربالگری و تشخیص زودهنگام آن بسیار ضروری است. اگر عموم مردم از بیماری و علائم آن مطلع باشند ، اکثر آنها برای جلوگیری از بروز آن اقدام می کنند یا برای بررسی به پزشک مراجعه می کنند.

عدم آگاهی مردم از بیماری ها و روش های مراقبت بهداشتی ، آنها را از انجام اقدامات پیشگیرانه یا ملاقات با پزشک و دسترسی به مراقبت های بهداشتی باز می دارد.

علت عدم آگاهی چیست؟

عدم آگاهی به دلیل فقدان ، دسترسی نداشتن یا اطلاعات نادرست است ، که گاهی اوقات با تابوهای فرهنگی ، افسانه ها و ترس سخت تر می شود. این امر می تواند افراد را از اقدامات پیشگیرانه یا مراجعه به پزشک باز دارد.

به عنوان مثال ، از هر چهار نفر در آفریقا ، یک نفر معتقد است که سرطان هیچ درمانی ندارد و تنها 36 درصد از آنها سرطان را به عنوان یک مسئله مهم بهداشتی می بینند.

به علت عدم آگاهی ها ، مردم اغلب هنگامی که بیماری آنها بدتر شده یا به مراحل پایانی رسیده است ، به مراکز درمانی مراجعه می کنند و در نتیجه شانس درمان کمتری دارند. حدود 70 درصد از بیماران سرطانی در اندونزی در مراحل پایانی به پزشک مراجعه می کنند.

عدم آگاهی منجر به شرایط بد اجتماعی می شود

عدم آگاهی نه تنها از نظر بدتر شدن سلامتی خطرناک است ، بلکه می تواند در جامعه تفرقه ایجاد کند و بر کیفیت زندگی تأثیر بگذارد.

به عنوان مثال ، ممکن است یک کودک خردسال مبتلا به هموفیلی به جشن تولد یکی از دوستانش دعوت نشود زیرا میزبان از دعوت او ترسیده است. یا فردی که مبتلا به اسکیزوفرنی است ممکن است از بازگو کردن وضعیت خود بترسد زیرا انگ اطرافیان این وضعیت او را با خشونت مرتبط می کند.

ما در زیست رایان کیمیا چکار می کنیم؟

ما معتقدیم که درمان موفقیت آمیز با آگاهی از علائم بیماری و مراجعه به یک متخصص مراقبت های بهداشتی آغاز می شود.

بنابراین ، به شدت روی کمپین های آگاهی سرمایه گذاری می کنیم و مشارکت های قوی برای کمک به بهبود آگاهی از بیماری ایجاد خواهیم کرد. ما با گروه های بیمار ، بیمارستان ها و سازمان های بهداشتی در سراسر جهان برای افزایش آگاهی از بیماری هایی مانند سرطان ، آرتریت روماتوئید ، هپاتیت ، پوکی استخوان و دیابت همکاری می کنیم.

ما از افرادی که برای اجرای برنامه های غربالگری، آگاهی و مشاوره تلاش می کنند ، حمایت می کنیم و به دانشمندان در حفظ و مدیریت سلامت خود کمک می کنیم.

در اینجا رویدادهای آگاهی بخشی در مورد سلامتی و علاقه خود را پیگیری کنید و موارد جدیدی را نیز کشف کنید.

 

آخرین اخبار