چگونه می‌توانیم یک رابطه موثر با بیمارانمان برقرار کنیم؟

1- ابتدا باید مشخص کنیم که چه نوع بیمارانی به شما مراجعه می‌کنند
2- بستگی به نوع بیماری، راههای مختلفی وجود دارد که بتوانید با بیمارانتان رابطه برقرار کنید
3- اگر بیماران در گروه عمومی هستند، می‌توانید از طریق مجلات تخصصی یا کانال های تلگرامی برای برقرای ارتباط با آنها اقدام کنید
4- برای بیماران خاص، بهتر است تا از طریق وبسایت یا شبکه های اجتماعی برای برقرای ارتباط با آنها اقدام کنید
5- اگر اطلاعات کافی را در اختیار دارید، می‌توانید از طریق راههای تبلیغاتی خارجی برای برقرای ارتباط با بیمارانتان اقدام کنید
6- کمک می‌کند تا از پزشکان مشترک باشید و ارتباط داشته باشید
7- از بین رفتن اطلاعات بیمار محروم کنید
8- پذیرش شکایات و انتقادات بیماران را بشنوید

1. How can we establish an effective relationship with our patients?

بیماران و پزشکان رابطه‌ای باهم دارند که برای رفع اشکالات جسمانی و روانی کاربردی است. این رابطه باعث شده است تا بیماران بهتر و با کیفیت تر زندگی کنند. پزشکان برای رفع اشکال بیماران باید بیماران را درک کنند و مشکلات را بر طبق تجربیات بیماران حل کنند.

2. How can we build trust with our patients?

بیماران تنها زمانی به پزشکان اعتماد دارند که پزشکان رابطه با بیماران را با عشق و محبت برقرار می‌کنند. پزشکان باید بیماران خود را با درون‌زیبایی خود درک کنند و بصورت رسمی و غیررسمی با آنها رابطه برقرار کنند. همچنین پزشکان باید بیماران را دربارهٔ تجربیات خود با شفقت بشنود و همهٔ مشکلات را حل کنند.

3. How can we effectively communicate with our patients?

در رابطه بین پزشک و بیمار ارتباطات بسیار مهم است. این ارتباطات بین پزشک و بیمار به دو طریق انجام می‌شود: ارتباطات برقرار شده از طریق گفتگو و ارتباطات برقرار شده از طریق نگاه. در ارتباطات گفتگویی، پزشکان باید بیماران را دربارهٔ خود با شفقت بشنود و همهٔ مشکلات را حل کنند. اما در ارتباطات نگاهی، پزشکان باید بیماران را با درون زیبایی خود درک کنند و با آنها رابطه برقرار کنند.

4. How can we create a patient-centered environment?

بیماران هنگام درمان در بیمارستان ها و درمانگاه های مختلف محل سکونت کننده خود را انتخاب می کنند. انتخاب مکان درمان توسط بیمار بر اساس معیارهای خاصی انجام می‌شود و این معیارها شامل دسترسی به خدمات درمانی، محل سکونت، هزینه درمان و… است.

5. How can we provide the best possible care for our patients?

برای بهترین رفع اشکالات جسمانی و روانی بیماران باید پزشکان بیماران را درک کنند و مشکلات را بر طبق تجربیات بیماران حل کنند. پزشکان باید بیماران را با درون زیبایی خود درک کنند و برای رفع اشکال باید بیماران را با شفقت بشنود و همهٔ مشکلات را حل کنند.

دکتر علی حاجی ابراهیمی

دکترای داروسازی و مدیریت کسب و کار ، متخصص بازاریابی و برند سازی در حوزه پزشکی و دارویی ، منتور و تسهیل گر راه اندازی کلینیک های پزشکی و زیبایی

دیدگاهتان را بنویسید